Lara Fabian

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve audreyy tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  2 Ekim 2010
  Konu Sahibi : audreyy
 1. audreyy

  audreyy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Lara, Flaman bir baba ve Sicilyalı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Adı, Dr. Jivago filminin müziğinden esinlenerek konmuştur. Etterbeek'de (Belçika) doğmuş olmasına rağmen hayatının ilk dönemini Catania'da geçirmiş, İtalyanca anadili olmuştur. Lara şarkı söylemeye, dans etmeye ve piyano dersleri almaya çok küçük yaşlarda, asıl müzik eğitimine ise 8 yaşında Brüksel Kraliyet Konservatuarı'nda başlamıştır. Konservatuarda bulunduğu 10 yıl içinde kendi müziğini de yazmış ve söylemiştir. Lara'nın şarkıları büyük ölçüde aldığı klasik vokal ve müzik kuramı eğitiminden olduğu kadar, Barbra Streisand ve Queen gibi dönemin sanatçılarından etkilenmiştir. O yıllarda Lara pek çok yarışmaya katılmış ve çeşitli ödüller kazanmıştır. Bu ödüllerin bir sonucu olarak ilk 45'liğini Fransız şarkıcı Daniel Balavoine'ın anısına 1986 yılında "L'Azziza Est En Pleurs" çıkarmıştır.

  1988-1993: İlk müzik kariyeri
  1988 yılında İrlanda'nın Dublin kentinde yapılacak olan 33. Eurovision şarkı yarışmasında Lüksemburg'u temsil etmeye davet edilmiştir. Lara'ya verilen Jacques Cardona ve Alain Garciac'ın yaptığı "Croire" (Güven) adlı parça kayda değer başarı kazanarak o gece 4. sıraya girmiştir. "Croire" 500 bine yakın satarak o yıl Avrupa'nın en çok satan 45'likleri arasına girmeyi başarır. Lara bu parçayı konserlerinde hala söyler.

  1990 yılında eğitimini (Lara aslında hayatını çocuk suçbilimine adamayı planlamaktaydı) tamamlayan Lara, 3. 45'liği olan "Je Sais" (Biliyorum) 'yi tanıtmak üzere Kanada'ya gitti ve burada Quebec eyaletine hayran kaldı. 1991 yılında elinde 2 bavul ve cebinde bin dolar ile Kuzey Amerika'da kariyer yapmak üzere Montréal'e yerleşti. Burada kendi plak ve yayın şirketi olan "Productions Clandestines"i kurdu. Brüksel'den tek başına ayrılmamıştı Lara. O zamanlar arkadaşı ve yapımcı Rick Allison'da anavatanı Belçika'yı bırakıp Lara ile, Lara'nın yükselişi ve ünlenişi haline dönüşecek maceraya başlamıştı. Rick bundan birkaç yıl önce Lara'yla Brüksel'de bir barda karşılaşmış ve Ella Fitzgerald'in Summertime'ındaki vokallerinden etkilenmişti. İkili durmaksızın yeni şarkılar yazmaya ve kayıt etmeye başladı.
  Albümleri
  Stüdyo Albümleri
  1991 - Lara Fabian
  1995 - Carpe Diem
  1997 - Pure
  1999 - Eponyme (İngilizce)
  2001 - Nue
  2004 - A Wonderful Life
  2005 - 9
  2009 - Toutes les femmes en moi
   
  Son düzenleme: 2 Ekim 2010