Lavanta Kürü İle Sivilce ve Cilt Lekelerinden Kurtulalım

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve bebexgxim.. tarafından 31 Aralık 2008 başlatılmıştır.

31 Aralık 2008
    Konu Sahibi : bebexgxim..
  1. bebexgxim..

bebexgxim.. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar dr.ibrahim saraçoğlunun lavanta kürünü uyguluyorum.bugün daha 5. gün ama cildim düzelmeye başladı.duyan ve uygulayanlar varsa buradan paylaşalım..

kaydirigubbakcemile5

2. 31 Aralık 2008
  3. bebexgxim..

bebexgxim.. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktorun kendi sitesinden alıntıdır.

4. 31 Aralık 2008
  5. caglaaa

caglaaa canım kızım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ya bende okudum kitabından ve not aldım satır satıra.s hatta lavantayı bile aldım evde duruyo ama kulanmaya cesaret edemiyorum korkuyorum ya.cildimde sivilcelerde var lekelerde var aslında ne yapsam başlasammı bilmiyorum:sm_confused:

6. 31 Aralık 2008
  7. tugce86

tugce86 eylül gelini Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    lavanta kuru nasıl bır seydır nerde satılır yuze nasıl uygulanır bılenler varsa acıklayabılırm mı

8. 31 Aralık 2008
  9. bebexgxim..

bebexgxim.. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar kuru lavanta aktarda satılıyor.hazırlanışı nette var ama isterseniz kısacık nasıl yaptığımı açıklıyim ben.bi cezve su kaynatıyosunuz içerisine çok az 4-5 gr lavanta atıyosunuz.kaynamış suda sivilceler için 10 dk demliyosunuz.kaynatmıyoruz. 10 dk sonra süzüyoruz ve ılıdıktan sonra içiyoruz.bunu geceleri yapmak gerekiyo tok karnına içmiyoruz yani.bi de esinlikle tatlandırıcı bişey koymuyoruz.bu kür karaciğeri temizliyomuş..

ben yapıyorum işallah geçicek.hiçbi yan etkisi de yok.bende tedirgindim ilk yapışımdaama bişey olmuyo şifalı bi bitki sonuçta.lavanta çayı ayrıca sakinleştirici etkisi varmış.uyumaya da yardımcı..:içelim:

10. 31 Aralık 2008
  11. BoncuK_GxoxzlxuxM

BoncuK_GxoxzlxuxM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ben yurtdisinda kaliyorum aktar dediginiz nereden bulabiliyorsunuz luften daha cok bilgi veriniz ve hamile kadinlar kullanabiliyormu bu kur ne kadar sur ile kullanmayiz

Son düzenleme: 31 Aralık 2008
  12. 31 Aralık 2008
  13. bebexgxim..

bebexgxim.. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yurt dışında baharat satan yerler varmı bilmiyorum.eğer varsa mutlaka orda vardır canım.
    ama hamileysen kullanma bence.bi etkisi olurmu bilemiyorum.riske girmeye gerek yok.

bu kürü 15 gün boyunca her gece yapıyıcakmışız.sonra 15 ara verip, bi 15 gün daha yapıcaz.kaydirigubbakcemile2

14. 1 Ocak 2009
  15. esmer_00

esmer_00 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bence hamileye belki bi yan etkisi olabilir riske girme derim...

16. 2 Ocak 2009
  17. EU1

EU1 Guest

Lavanta çay olarak demlenip içiliyor degil mi arkadaslar birde 15 gün yapıoruz 15 gün ara veriyoruz bir 15 gün daha yapıoruz bir daha yapmıor muyuz cevap için şimdiden saolun

18. 3 Ocak 2009
  19. bebexgxim..

bebexgxim.. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar öyle yapıyoruz.ama lütfen dikkat edin.ince ayrıntılar var hazırlanışı konusunda.
    miktarına ve demlene süresine lütfen dikkat.. daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz nette araştırıp.yerimseniben