Lavanta Kürü - Sac Dökülmelerine karsi Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Tarifi

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve angel_86 tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : angel_86
  1. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun Sac Dökülmelerine karsi Lavanta Kürü

Saç dökülmesine karşı kür
    Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 yemek kaşığı) 500-750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.
    Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
    Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.

Alintidir...

arkadaslar dokulen saclara lavantanın cok ıyı geldıgını duymustum ve arastırdım kendımde uygulamaya basladım.daha bı hafta oldu ve oldukca etkılı.uygulamak ısteyen arkadaslara tarıfı yazıyorum.4 su bardagı kaynamakta olan suya bı tutam lavantayı eklıyoruz.yaklasık 5 dakıka yuksak sıcaklıkta kaynatıyoruz.altını kapatıp demlemeye bırakıyoruz.ılınınca suzuyoruz.saclarımız temız ıse sacımızı demledıgımız lavanta kuruyle ıslatıyoruz ve yarım saat beklıyoruz.sonra sadece suyla duruluyoruz.eger saclarımız kırlı ıse saclarımızı sampuanlayıp duruladıktan sonra lavantalı suyu sacımıza dokuyoruz ve yarım saat bekletıp duruluyoruz.bu uygulamayı sacımızın dokulmesı durana kadar haftada bır veya ıkı kere uyguluyoruz.ıste bu kadar basıt.uygulayacak olan arkadaslar sonucları buradan paylasırlarsa mutlu olurum...

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ocak 2009
  2. 24 Kasım 2008
  3. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım ben de bunu aynen yazmıştım, saçı dökülenlerin paylaşım alanına ama pek ilgi görmedi sanırım turplu su revaçta şimdi :))
    ama bunu ilk teyzem denedi, sonuç süper, annem ve ablam da yapıyor şimdi memnunlar! dökülmeyi azaltıyor gerçekten.

4. 24 Kasım 2008
  5. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet cnm kesınlıkle azaltıyor.bende bı haftaıcınde ıkı kere yaptım sonuc super.ne yaptıysam dokulmeye engel olamamıstım.ama bu bambaska bısey.

6. 24 Kasım 2008
  7. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Bunu son durulama suyu olarak kullansak olmaz mı?CADIARZU
    Tekrar durulamasak, saçta kalsa.gamyoncuiremsu

8. 24 Kasım 2008
  9. angel_86

angel_86 böcüğüm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm hıc o sekılde kullanmadım ama olabılır.denemekte yarar var.bı dene derım yerimseniben...

10. 29 Aralık 2008
  11. esmer_00

esmer_00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Üye olmamın sebebi de şu lavanta olayını sizlerle paylaşmak istemem.Ben bi kaç haftadır saçımı yıkadıktan sonra hazırladığım lavanta kürüyle saçımı yıkıyorum ve daha sonra duruluyorum.Bi de saç köpüğü kullanıyorum.Saçlarım çok değişti.Ben de sizlere tavsiye ediyorum kullanın , ilk bi kaç haftadan sonra değişiklğini farkına varacaksınız.

12. 29 Aralık 2008
  13. piccola

piccola Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar ben de yaklaşık 1 aydır kullanıyorum son durulama suyuma katıyorum hem güzel kokuyor,hem dökülmeyi kesiyor hem de müthiş parlatıyor... kesinlikle denemelisiniz...

14. 29 Aralık 2008
  15. tu_ba

tu_ba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu dökülmeye baş edebilmek için yıllardır bi sürü ilaç kullandım,halen kullanıyorum.şu an durumdan memnunum ama kullandığım ürün ömür boyu günde 2kez kullanım istiyor bazen zor gelebiliyor...lavantayı duymuştum ama pek ihtimal vermemiştim işe yarayacağına..ama bakıyorumda kullanan herkes memnun bende hemen alıp deneyeceğim..aktar dan bulabiliriz değilmi bu lavanta nasıl bişey?

16. 30 Aralık 2008
  17. esmer_00

esmer_00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Evet canım aktardan bulabilirsin ben de aktardan aldım.Saç köpüğü de kullan saçlarını yıkadıktan sonra ,kesinlikle dene lavantayı değişikliği bi kaç hafta içinde farketceksin.. :)

18. 30 Aralık 2008
  19. ela

ela Guest

bende lavanta tohumu var olur mu ki gerçi ben ne ısırganlar denedim sorun içten kansızlık var ama yine bir umuttur gidiyor..