lavman:((

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve andina222 tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : andina222
  1. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya arkadaşlar demin yeni doğum yapan annelerimizin mesajlarını okuyodum lavman yapıldı demiş biri , nasıl yani anlamadım , doğumdan önce bize lavman mı yapıcaklar??? ay ben çok korkarım yaa , üst üste 5 doğum yapıyım korkmam ama lavman fikri ağlattı beni zaten son 3 haftam herşey üst üste geliyor , bi sürü stres yaşadım son günlerde bide böyle bir düşünce off offfff :çok üzgünüm:

2. 1 Kasım 2008
  3. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet cnm yapılıyor maalesef yani ben sezeryanla yaptım doğumu zaten dr söylediği gibi bir gece öncesinden belli bir satten sonra hiç bişey yemedim ama yinede yapıldı yediklerimizin çıkması 72 saatte oluyomuş yapmak zorundayız dedişer ama senin dediğin kadar korkulcak bişey yok cnm

4. 1 Kasım 2008
  5. husran

husran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ne ki bu lavman..ben valla bılmıyorum oyle bi şey..

6. 1 Kasım 2008
  7. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canımcım, hiç korkulacak bir şey değil, endişelenme.
    Doğumdan önce popodan bir ilaç veriyorlar, iğne değil ama, baya böyle popodan sıvı bir şey. Ondan sonra da tuvaletten çıkamıyorsun işte bir müddet :)) Tüm olay bu.
    Bunu da yapmak zorundalar ki doğum esnasında ıkınırken herhangi bir dışkılama olmasın diye.

8. 1 Kasım 2008
  9. husran

husran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    heee.. aman oyle olsun... zaten tuvaletten cıktığımız mı var :)) bi kaç saat daha dururuz...

10. 1 Kasım 2008
  11. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yaa canımız acımıycak mı peki ? hale bakın normal doğum yapıcam inşallah ama hiç korkmuyoru doğumdan , ama o lavman olayı çok ters geliyo çok korkutuyo :KK43:
    inşallah dediğiniz gibi acısız sorunsuz olur ay bide çok utanırım ben ya hemşire on u yaparken , bari kocama yaptırtsalar..
    bi çocuk doğurcaz herkes herşeyimizi görücek , ben bu yaşıma kadar kocam hariç kimsenin yanında soyunmadım bile , annem bile beni en son çıplak olarak bebekken görmüştür herhalde , o kadar utanırım yani düşeceğim duruma bak :KK43:((

12. 1 Kasım 2008
  13. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sadece makatın girişine sıkılan bir jel...bir müddet sonra barsaklarınızı temizliyor çünkü doğum esnasında çok ıkınıyorsunuz bebek yerine başka şeyler de çıkıyor ben doğum yaptırırken başıma geldi lavmanı çok erken sıkmışlar doğum esnasında her yer battı....

korkacak bir şey yok iğne değil serum değil ama elzem birşey....

14. 1 Kasım 2008
  15. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Kız yok ne acıması? Bi yerin acımıyo endişe etme :)
    Bana mesela elime verdiler ilacı, hadi yallah tuvalete dediler, ben kendim yaptım, acı felan yok yani.
    Ayrıca soyunmam utanırım diyorsun ya, doğum başladığında utanma falan kalmıyor merak etme, şşşş gelin benle bi ilgilenin diye sen kendin çağırıyorsun inan bana :)))

16. 1 Kasım 2008
  17. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doğum sancısından zaten giyinmek soyunmak umurunuzda bile olmaz...zaten ebeler bayan ve hep gördükleri şeyler.. utanıp sıkılıp heryerinizi örtmeye kalkmak sizi de ebeleri de zor duruma sokar zaten o işin en kolay yanı siz doğuma konsantre olun

kocama yaptırsalar diye herhalde şaka yaptınız adamı doğumhaneye mi sokacaksınız?? güldüm valla.ebeler lavmanı eline verip nasıl sıkacağını anlatacaklar adama...kocanıza yazık hem barsağınızı patlatır yanlış yön verir...

valla sizin gibi utanıp sıkılıp doğumhaneye girip sonra can derdinden bebeği sevmekten kıyafetine dikkat etmeyen bir sürü kadın gördüm içiniz rahat olsun ama erkek görmesin diyorsanız özel bayan doktorunuza bu durumunuzu tembihleyin derim ben

18. 1 Kasım 2008
  19. system

system Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslara katılıyorum hepımız bu yollardan gectık ama dogum sırasında cok rahat oluyosun bence lavman yapılması gereken bıdurum endıselenıcek hıc budurum yok sanıyelık bı olay zaten

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.