Lazer Epilasyon Kanser Yaparmı Yapmazmı?

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve umitto tarafından 15 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : umitto
  1. umitto

umitto Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Ben bıyık bölgeme epilasyon yaptırdım ve kurtuldum.Denemek için bıyıktan başladım daha doğrusu.Şimdi koltuk altı düşünüyorum fakat farklı iki estetisyenden duyduklarım beni korkuttu.birincisi bu işi yapan hemde lüks bir semtte yapan bir lazer merkezinde çalışan gayet bilinçli, bilgili bir bayan. Benim görümcemin tanıdığı olduğu için birlikte muhabbet ederken kendisi söyledi. Kendisi tıp eğitimi falan almış yani bu konuda baya bi bilgili. Herneyse kendisi koltuk altına, kollarına yapılan epilasyonu kesinlikle tasvip etmiyor. Ve kendiside uygulatmıyormuş. Meme-göğüs bölümüne yakın olduğundan dolayı ışınların kanser yapma riski çok fazlaymış. diğer bayanda iğneli epilasyon yapan bir bayan.Onunla da bi arkadaşım görüşmüş.O da lazerli epilasyonun kesinlikle yapılmaması gerektiğini, zaten yurtdışında pek uygulanmadığını ve bunu Türkiye de yaparak bi şekilde deneme yapıldığını falan söylemiş. Arkadaşlar kafam acayip karıştı.Dünden beri araştırıp duruyorum.Bu konuda bilgisi ya da fikri olan arkadaşlar lütfen fikirlerini paylaşsınlar. Şimdiden teşekkürler !:uhm:

2. 15 Mayıs 2007
  3. umitto

umitto Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canımcım yaa....walla benimde acayip kafam karıştı.Yukarıya yazmayı unutmuşum...Bikini bölgesi ve üst bacak da tehlikeliymiş.Bu durumda sadece alt bacakmı tehlikesiz oda mı tehlikeli ne biliyim çok kafam karıştı sahiden.:uhm:

4. 15 Mayıs 2007
  5. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım lazer ışınının farklı boyları var ve lazerin farklı boyları vücudun farklı bölgelerinde tedavi amacıyla kullanılıyor(mesela göz lazeri(lasic)), benim dermatologum kendine uyguluyor,belki yüze yapılması sakıncalı olabilir(çünkü ultraviyole ışınları yüze gelir zaten kanser yapıcıdır UV) ama kasık ve koltuk altı için risk olmayacağını olsa bile çoook düşük olacağını düşünüyorum ve ümit ediyorum.ha ilerde başına Allah korusun kanser gibi bir bela gelir ve bunu sorumlu tutacaksan,pişman olacaksan yaptırma.lazer yokken de insanlar cilt kanseri oluyor.

6. 16 Mayıs 2007
  7. melody

melody Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :uhm: dudak üstüme, koltuk altıma ve kasıklarıma yaptırıyorum ...Umarım böyle birşey yoktur yaa benneyaptımki

8. 16 Mayıs 2007
  9. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca kanserojen etkisi varsa dünya sağlık örgütü ve fda bu olaya onay vermez. kanserojen olan hiç bir şey gerekli durum olmadıkça kullanılmasına izin verilmez.

10. 17 Mayıs 2007
  11. umitto

umitto Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla arkadaşlar ben dün bana lazer uygulayan arkadşla görüştüm bu konuyu.Kendisi bana meme ucuna yaptırdığını ve lazer merkezlerinin sağlık bakanlığı izni ile açıldığını falan söyledi. Fakat diğer uzman kişinin söyledikleri beni tedirgin ediyor.Umarımki böyle bişey yoktur. He ama şu bir gerçekki bu sistem uygulanmaya başlayalı henüz çok fazla zaman geçmedi.Ortada ispatlanmış bir kanıt yok.Belki bi 5-10 sene sonra ortaya çıkar. Ama böyle bir risk olsaydı da gazetelerde heryerde sakıncalı olduğuna dair haberler falan çıkardı sanırım. Ne yapacağımı şaşırdım.Ne güzel bu ara gidip koltukaltımı aldırıcaktım.Yahu biz kadınlar kurtulamıyıcakmıyız şu lanet şeylerden :eek:klava:

12. 18 Mayıs 2007
  13. umitto

umitto Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam canımcım cevap aldığında bizimlede paylaşırsan sevinirim.

14. 21 Mayıs 2007
  15. çixgxdem_cik

çixgxdem_cik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar cildiyeye gittim bugün, özellikle bu mevzuyuda sordum dr.a Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum ama kansere yol açıyormuş diye birşey duydum. Doğrumu? diye sordum. Dr : kesinlikle öle bişey yok, kıllardan kurtulmanın kesin yolu lazer. Kendiside yapıyor zaten. uzman bu konuda. ben doktoruma çok güveniyorum...sonbaharda başlıycam inş.

16. 22 Mayıs 2007
  17. gulçehre

gulçehre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben parasında felan değilim...
    yeterki kurtulayım..
    lazeri düşündüm ve yaptırmaya karar veriyordumki nette araştırmaya başladım.. çünkü bu sağlık... Allah korusun bide sağlığımdan olmayayım diye..
    ve sizde araştırı googleda bi bakın.. o zamanki linki hatırlamıyorum ama lazerli epilasyonun zararları diye arattığımda yazılanlar hep aynı...
    "şimdiye kadar kanser etkisi görülmemiştir diyor" dikkatinizi çekerim %100 kanser yapmayacak demiyo.. ben güvenemedim onun için.. ya ilerde ortaya çıkarsa..

o yüzden bitkisel yollarla çözüm aramaya başladım.. bioderin serumuna başladım nihayetinde.. 3 kür yaptım.. ama 6 ay en as yapmam gerekiyor.. inşallah sonuç alırım..

kısacası ben güvenemedim.. yaptıran arkadaşlarda inşallah bi zararını görmezler :O

18. 23 Mayıs 2007
  19. çixgxdem_cik

çixgxdem_cik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eda Kumbasar benim cilt doktorum, kendisi lazer konusunda uzmandır. bende bizzat gidip yüzyüze görüştüm...