lazer hakkında doğru ve yanlış bilinenler ankara

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve drbeauty06 tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  11 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 1. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  herkeze iyi günler ,bir kaç gündür lazer ve kullanılan cihazlarla ilgili yazılanları okudum,bazı yanlış ve abartılı bilgileri bu işle daha önce ilgilenmiş bir hekim olarak sizlere düzeltmeye çalışacağım.
  Öncelikle ülkemizde tercih edilen 3 tip lazer ve 1 tip de lazer olmayan fotoepilasyon yöntemi vardır.
  1.Bunlardan ilk çıkan ve en yaygın kullanılan lazer Alexandrite lazer sistemleridir, kıl ve ciltte bulunan melanin (siyah)pigmentini tahrip ederek etki eder ve kıl nekadar kalın ve siyahsa etki okadar güçlüdür,ancak esmer kimselerde ve yaz aylarında kullanımı kısıtlıdır ve en çok yanık vakaları bu cihaz kullanımlarında görülür.yinede son derece etkilidir.
  2.Bir diğer makına olan diot lazer cihazı alexandrite cihazının göremediği açık renk tüylerin tedavisi amaçlanarak geliştirilmiş teknolojidir ancak etkinliği görecelidir.
  3. Son olarak geliştirilen teknoloji nd/YAG lazer sistemleridir,bu sistemde kılların melanin pigmentinden çok kıl kökünü besleyen ince kılcal damarların tahribatı esastır ,dolayısı ile cilt yanığı riski en az olan ve yapılan son araştırmalara göre kalıcılığı en yüksek olan cihazlardır.üstelik yaz kış uygulanabilir diğer makınalardaki işlemlerin aksine seans aralığı 30-45 gün değil 60-90 gündür ki bu daha az seansta tedavi imkanı verir.
   
 2. 11 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 3. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  4. olarak lazer olmayan pulse light yani IPL ,diğer adıyla fotoepilasyondan bahsedelim
  Bu cihazlar florasan lamba tarzı ışığın yoğun bir şekilde cilde temas ederek uygulanması tekniğine dayanır ve açığa çıkan ısının kılı tahrip etmesi hedeflenir,ancak kalıcı sonuç vermediği vede seanslar bırakıldığında tüm kılların geri geldiği düşünülürse bu işlem için modern bir ağda yöntemi denebilir.Özellikle doktor olmayan salonlarda ve bazı merkezlerde tek fiyat ile tüyler bitene kadar başka ödeme yok olarak belirtilen kampanyalar bu cihazdır.ne yazıkki bu salonların çoğu 1 yıl sonunda kapanmakta ve peşinen ödemeleri yapan hastalar işlem yapılmadan geçen 3 ay sonrası tüylerinin geri geldiğinide görünce madur olmaktadırlar.Piyasada jel sürülerek ve cilde kibrit kutusunun yan tarafı büyüklüğünde safir bir cam temas ettirilerek kullanılan vede flaş patlaması tarzı ses ve ışık çıkaran cihazlar bu cihazlardır markaları değişebilir (ıpl,hppl,hpl) ve benzeri isimleri vardır.Bu makinalarda işlem yaptıracak kimselerin doğru bilgi sahibi olmaları önemlidir.
   
 4. 11 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 5. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Yine bir arkadaşımız Ankarada bir merkeze gittiğini ve buradaki cihazın 700.000 euro değerinde olduğunu ve Türkiyede 2 tane olduğunu yazmış, bu bigide bana çok komik geldi,birincisi en pahalı lazer cihazları şuan nd /YAG cihazlarıdır ve FOTONA marka olanlar dünyada ve ülkemizde ünlü hastanelerin tercih ettiği cihazlardır ve 100.000 euro yaklaşık fiyatlıdır,yine CANDELA,CUTERA,GENTİLE marka nd/YAG cihazlarıda bu civarda ve entercih edilen modellerdir.Bunlardan FOTONA nın Scanner teknolojisi olan (yine forumda bir arkadaşımız gittiği merkezde tek tek nokta nokta kare bir alanın işlenerek lazer yapıldığından bahsetmiş sanırım scanner yani tarama teknolojisini kastediyor) 65 watt ve 130 watt lık iki modeli vardır.
  Yine Alexandrite lazerlerde 50.000-70.000 euro fiyatları ile tercih edilen cihazlardır,dünyada en bilinenleri EPİCARE ve APOGEE 5500 modelleridir,söylediğim gibi kıl rengi siyah cilt rengi açık hastalarda yaz ayları hariç etkili cihazlardır.
  Görüldüğü gibi 700.000 euro gibi abartılı fiyatlı makina yoktur,yine Türkiyede 2 adet olan makina için hiç bir firmanın servis hizmeti vermeyeceği ve bu makinaların aylık servis ihtiyaçlarıda düşünüldüğünde bu bilginin mantıksız olduğu ve bu forum da yazan hastamıza pekte doğrun bilgi verilmediğini anlayabilirsiniz.
   
 6. 11 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 7. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Özetleyecek olursak, son teknoloji cihaz diye bir şey yoktur,üç tip lazer cihazının farklı farklı markaları vardır ve bunlar kendi aralarında son çıkanı olabilir ama kullanılan hep aynı 3 tip lazer teknolojisidir.
  Lazer ışığı küçük ve kırmızı renkli bir noktadır ve gözle görülür cilde temas etmeden bir karış yukardan atılır, fotoepilasyonda ise atış sırasında beyaz bir ışık çıkar ve kibrit kutusu kadar alana jel sürülüp temas sağlanarak yapılır,kalıcı epilasyon değildir.
  Lazer 1-2 seansta sonucu belli olan bir işlem değildir en az 4-6 seans yapılıp ortalama 6 ay sonra 2-4 seans daha gereken bir işlemdirki 3-4 ay ara verip kılların nekadarının geri geldiğini görmeden 45 günde bir seansa gidip kılların çıkmadığını ve işlemin etkili olduğunu söylemek bu konuda bilinçsizliktir.
  Asla peşin para verip bitene kadar anlaşmalar yapmayınız en fazla belli seans sonrası ücretsiz gibi anlaşmalar yapabilirsiniz ancak ücreti herzaman seans seans olarak ödeyin.
   
 8. 11 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 9. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Yine kullanılan teknolojiyi ayrıntılı olarak internette araştırın cihazların tüm dünyada ve ülkemizde önemli hastanelerin tercihi olmasına dikkat edin,uygulayanın bu işte tecrubesine dikkat edin,gittiğiniz yerdeki hasta yoğunluğu ve randevu doluluğu,o merkezin nezamandır faaliyette olduğu bir doktorun olup olmadığı dikkat etmeniz gereken diğer hususlar.ayrıca en uygun fiyatta önemli doğrusu
  son olarak bazı teknolojilerin Türkiye referanslarını bulabileceğiniz internet sitelerinide yazıyorum...
  FOTONA............................................
  APOGEE5500....................................
  CUTERA...........................................
  EPİCARE..........................................
  CANDELA.........................................
   
 10. 12 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 11. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Sorularınızı hergün buradan cevaplamaya çalışacağım...
   
 12. 12 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 13. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Alıntı:
  teknolog kullanıcısından alıntı
  merhaba lazerle ilgili yazdıklarınızı okudumm...
  bu konuda oldukça bilgili birine sonunda rastlamak çok güzell..
  kadınların korkulu rüyası tüy problemine böle bilimsel bir yaklaşımm biizm adımıza çok hoşş..

  mümküns ebend esizden bilgi istiyorumm..

  lazare ilkezz başlayanlardanım snaırımm..
  ve bitiremeyenlerdenn..

  alex le koltuk altı ve bacak bölgem 3 seansta biti ama yüze belki 3 4 yıldır sadecee modern ağda düşüncesiyle devam etmekteyimm..

  diğer bölgeler beni belki bu kadar sıkmaz germezdi görünürde deiller sonuçtaa.ama yüz bölgesi çok önemlii...

  LÜTFEN bu tüy işinden nasıl kurtula bilirimm...

  cidden hangi makine hangi hastane veya güzellik merkezii..

  bu konuda yardımcı olursanız inanın ben dahil bir çok kadının duasını alacaksınızz..

  sevgiler..

  İlginiz için teşekkürler,alex lazer sistemleri yüz bölgelerinde yanık riskinden dolayı diğer bölgeler kadar radikal dozlarda kullanılamayacağı için bir çözüm sunmamakta,bu anlamda nd/YAG cihazları daha mantıklı seçimlerdir,özellikle FOTONA XP MAX cihazı Axelere modu sayesinde bence bir adım önde ,........................... adresini ziyaret edip fotona yı seçtikten sonra referansları açarsanız istediğiniz şehir ve klinik bilgilerini bulabilirsiniz,etik olarak ben klinik ismi veremeyeceğim:) yüz bölgesi için yinede ekim ayını beklemek daha mantıklı,diğer bölgelerde ise nd/yag cihazlar yaz kış güvenle kullanılabilir...
   
 14. 14 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 15. drbeauty06

  drbeauty06 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2010
  Mesajlar:
  374
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  tşk.....
   
 16. 16 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 17. shalott

  shalott Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2008
  Mesajlar:
  126
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  kıllar geri çıkıyor mu ? :KK70:
   
 18. 16 Haziran 2010
  Konu Sahibi : drbeauty06
 19. akrep_b

  akrep_b Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Merhabalar öncelikle bu değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ben alex epicare lpx adlı cihazla lazere başladım 4. seansıma yeni gittim. yanlız koluma 4.seansım sciton profile clear scan nd yag cihazla yapıldı. yaz olduğu için bu cihazla yaptılar. yanlız ben bu cihazla ilk defa uygulama yaptırıyorum. bazı yerlerimde özellikle damarların yüzeye yakın olduğu yerlerde yapılırken ağrı oldu. Bir de kolumda ufak bir benim var onu beyaz kalemle kapattım ama jel sürülüp yapıldığı için sanırım silindi. bugün baktım onunda üstü kan oturmuş gibi kızarmış. bu uygulama hakkında bilgi verebilirmisiniz ve benime bir zararı olmuşmudur. çok teşekkür ederim.