lazer uygulaması ilerde başımıza ne dertler açıyor??? MUTLAKA OKUYUN HANIMLAR...

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve NURAYYILDIZ tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : NURAYYILDIZ
  1. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar size yeni ve pek fazla bilinmeyen hatta bilinmek istenmeyen bazı haberler vermek istiyorum , kalıcı epilasyon yöntemi olarak bilinen ve 1970 lerde kazara bulunan bu epilasyon sistemi ne kadar kalıcıdır, bugün Amerikada bile kozmetik doktorlar ( bunu özellikle belirttim çünkü ülkemizde böyle bir uzmanlık yok herkes kendini herşeyde otorite görmekte merdiven altı lazer epilasyon uygulayan diş hekimleri bile var ) lazer epilasyonun kalıcımı yoksa geçici epilasyon sağladığı neticesinde tam bir görüş birliği içinde değil üstelik bu konu bir yana size bazı sorular yöneltmek istiyorum umarım konunun hakimleri biraz düşünür ve araştırma yapma arzusu duyabilir , şöyle ki;

1 .Acaba lazer epilasyon uygulaması şeker hastalığı ( diabet ) tetiği yapabilirmi?? Kaç uygulayıcı müşterisi ile bilgi toplarken bunu göz önüne alır?? ----------Ruancutane (A vitamini yüklemesi ) tedavisi gören kişinin tedavi bittikten sonra 6 ay lazerepilasyon yapılması gerektiği SİZLERE SORGULANDIMI???
    2: Lazer epilasyonda özellikle tüm vücut uygulaması yapılan kişiler çağımızın hastalığı kanser ile yüzleşip radyoterapi alırlarsa acaba daha önce binlerce kez ciltlerinin maruz kaldığı lazer ışığı bu tedaviyi olumsuz yönde etkiliyormu veya işe yaramasını engelliyormu???
    3: Özellikle bayanlar aragenital bölgesinde ki kılları lazer epilasyon ile yok edip veya çok azaltıklarında bu jinekolojik açıdan özellikle onlara sıkıntı yaşatmaz mı ( koku, vb) Sağlık açısından bir miktar kıl kalması gerekmezmi??? ( bu soruyu dermotoloğa değil jinekoloğa sorunuz)
    4:Lazer epilasyondaki çalışma mantığı kıl kökünde varrolması gereken kıla siyah renk melanin pigmentinin Lazer enerjisini emmesidir , ancak melanin pigmenti sadece kıl kökünde ve cildimizin yapısında bulunur, doğal olarak bembeyaz bir ten rengi değilse lazer enerjisini önce cilt pigmenti sonrasında kıl pigmenti emer ve tahmin edildiği gibi cilt rengi doğal sonuç olarak açılmış olur onun için koyu tenlerde lazer başarılı olamaz, enerji kıl köküne inerken azalır ve etkisini çok kaybeder cilt renginizin lazer enerjisi ile uygulama yapıldığında bölgesel renk açılması sizi ne kadar MUTLU EDER???
    5: Biraz uzun sürdüğü ve kendine özgü bazı sıkıntıları olan iğne epilasyon ile ayrı kefelere konulduğunda acaba hangi sistem gerçek anlamda KALICI EPİLASYON sağlar lazer mi yoksa iğne epilasyon mu???
    Unutmayın ortaçağda Galileo dünyanın döndüğünü söylediği zaman o zamanki din bilginleri ve alimler ona şiddetle karşı çıkmış ve canını ancak söylediğinin aksini belirtirse bağışlayacağını söylemişlerdi ancak Vatikan 366 sene sonra bu durumu kabul etmiş ve bir manifesto ile duyurmuşlardı.......

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ocak 2011
  2. 13 Ekim 2010
  3. yaneka

yaneka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bugün lazer için bir klinikle görüştüm fiyat aldım ve şimdi de bu yazıyı okudum..iğneli zaten çokkk zor benim için canım yanmıştı bir kere denedim ve hemen bıraktım...emin olamıyorum şu anda

4. 14 Ekim 2010
  5. LPGLi_FeRRaRi

LPGLi_FeRRaRi PiSiKoLoJik DeLi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    sağılığımı etkileyeceğini düşünüyorum ve yaptırmayı düşünmüyorummm ki biraz da normale göre kıllıyımdır
    buaradamı okumuştum hatırmlamıyorum biri anlatmıştı .. bayan patronu çok zengin çok bakımlı olmasına rağmen lazer yaptırmıyormuş ilerde sorun yatatır sağlığım etkilenir diye ..

6. 14 Ekim 2010
  7. yokh

yokh A$ksın Sen... Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Ben koltukaltı bölgem için lazer epilasyon yaptırmıştım.. yaklaşık 1 sene oldu tüylerim bitti sayılır, zaten çok ince tüylüydüm..İnanılmaz bir rahatlık tabiki..
    Şimdilik bir sorunum yok haliyle ama bunları da okuyunca endişelenmemek elde değil..

8. 14 Ekim 2010
  9. mrve06

mrve06 :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bnde koltuk altıma yaptrmak istiyorum ama korkuyorum:KK43:

10. 14 Ekim 2010
  11. linda1

linda1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Iki yıldır estetik internatinol bursa plaza şubesinde lazer tedavisi görüyorum şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım çok memnunum tabiki işin ehli müeseselerle bu iişi yapmak bi ayrıcalık herkeze tavsiye ederim

12. 14 Ekim 2010
  13. mispremses

mispremses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    benimde lafam karışık

14. 17 Ekim 2010
  15. NURAYYILDIZ

NURAYYILDIZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hadi hanımlar deneyimlerinizi paylaşın...

16. 17 Ekim 2010
  17. angeloflove

angeloflove --Sevdiğiyle beraber-- Üye

Beğenildi:
    492
    Ödül Puanları:
    188
    benımde kafam cok karısık ama yıne de yaptırıyorum. zaten bır sorun olursa bunu hemen anlamayız bence. zamanla orataya cıkar dıe dusunuorum.

18. 17 Ekim 2010
  19. Sine

Sine Kader... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Bildiklerinizi paylaşmanıza saygı duyarım ancak bu kadar ksin konuşmayın derim... Sadece bu konu için değil, hiçbir konu için... Evet bu bahsettikleriniz doğru olabilir ancak şu an için olasılıktan öteye geçemez...

Bunları söylememin sebebi benimde lazer epilasyon yaptırıyo olmam değil, herksin yaptığı kendine, siz yaptırsanız bana yararı ne... Daha önce yaptıranların faydasını benim görmediğim gibi...

Diyeceğim o ki ben 2. seansımı bikaç hafta önce yaptırdım (tüm vücut), ne kadarından kurtulurum bu tüylrein bilmiyorum ama bende çok tereddütlüydüm başlarken. Hatta özellikle son 3-4 senedir sürekli aklımdaydı, en sonunda bu yaz karar verdim başlamaya. Bi çok kişiyle görüştüm kendisine ve hatta çocuklarına lazer epilasyon yapan kişiler, yine kendisine yaptıran jinekologlar, ebeler vs vs.

Eğer olumsuz tarafları bu kadar çok ve ya da ihtimaller doğruluk payı yüksek olsaydı onlarda yaptırmazlardı...

Her kafadan ses çıkıyo bu konuda bence gerçekten uzman olanlarla görüşün sadece epilasyon yapanlar değil... Gidin jinekologların kapısını çalın, benim bilgi aldığım hastane kadın doğum hastanesi ve tüm jinekologlar yaptırmış ya da şu an uygulaması sürüyo, bana güven verdiler... İçim çok rahat...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.