Lazerden sonra ter kokmaya başladım Yardımm

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve freetalking2010 tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

?

Lazer epilasyon koku yaparmı

Anketin kapanma tarihi 8 Şubat 2010.
  1. evet

Oylanma: 0
    0,0%
  2. hayır

Oylanma: 1
    33,3%
  3. fikrim yok

Oylanma: 2
    66,7%
    3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : freetalking2010
  1. freetalking2010

freetalking2010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba

Lazer epilasyona başladım ve sadece 2 seans gittim. Alexmidir nedir o alet ile yapıyor. Çok can yakıcı birşey. Tüylerim eskisi kadar gür değil ve geç çıkıyor. 2 ayda bir seansa gidiyorum. Herşey buraya kadar normal. Ancak lazere başladığımdan beri çok kötü ter kokmaya başladım. Banyo yapıyorum, ne kadar rollon ve deodarant varsa evde kullanıyorum. Kış günü sobalı evde her gün banyo yapıyorum ama bir kaç saat içinde kokmaya başlıyorum. İşe gelene kadar kokular içinde kalıyorum.

lütfen yardım edin. Ter bezlerimmi zarar gördü, eğer öyleyse düzelir mi. Mevsim kış şimdi böyle kokarsa yazın ben ne halt yerim.

Ozgul omeroglu bunu beğendi.
  2. 3 Şubat 2010
  3. sevval888888

sevval888888 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilginç bende yaptırdım ama olmadı..sen bi cildiyeciye git istersen en iyisi doktora gitmek..geçmiş olsun

4. 3 Şubat 2010
  5. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Bende lazer epilasyon ile 3 sene önce koltukaltımı yaptırdım ama hiç öyle bir sorun yaşamadım canım bi doktorla görüş bencede a.s.

6. 3 Şubat 2010
  7. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok nadir de olsa bazı ciltlerde bu problem oluyor. Bunun olmasını engelleyecek ya da olup olmayacağını tespit edecek bir tahlil yok ne yazı ki. Lazer tedaviniz boyunca bu devam edecektir. Lazer tedavisi bitince 1 yıl içinde terlemenin ve kokunun geçmesi lazım. Eğer çok mağdur iseniz lazerle tüyler iyice azaldıktan sonra terleme için 1 seans koltuk altı botox uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu 4-6 ay terlemeyi tamamen keser, 4-6 ay sonrada terleme normale döner. (Lazer sonraki aşırı terleme değil de lazere başlamadan önce nasıl terliyorsanız o miktarda.) Bunun dışında ter kokusu ile ilgili acil olaraak yapabileceğiniz deodorant ve roll on yerine pürel marka dezenfektan sabunlar kullanmak olabilir.Bunlarda su kullanımı gerekmediği için gün içinde bir kaç kez kullanmak terlemeyi çok önlemez ama aşırı kokuyu önleyebilir. Tekrar geçmiş olsun.

8. 4 Şubat 2010
  9. aslim29

aslim29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de bir iki hafta kokunun arttığını hissediyorum. Sonrasında diğer seansa kadar normale dönüyor.
    Bu dönemlerde her banyodan sonra deotak + her gün roll on kullanıyorum. Benimki başedilemeyecek düzeyde değil şimdilik.

10. 4 Şubat 2010
  11. freetalking2010

freetalking2010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Dr.JldBycn verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Lazere gittiğim merkez bile bu bilgileri veremedi. Şikayet ettim lazerle ilgisi yok dediler. Sanki ben kendimi bilmiyormuşum gibi.

Faydalı bilgiler için teşekkürler

12. 4 Şubat 2010
  13. Dr.JldBycn

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar geçmiş olsun. Umarım çözümlenir durumunuz.a.s.

14. 16 Şubat 2010
  15. x_y_z

x_y_z Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Mrb jülide hanım size sormak istediğim bir şey var,

.Ben de 5-6 gün önce bacaklarımdaki batıklar ve koltukaltı tüylerimin kalın ve alanının geniş olması nedeyle bir merkeze başvurdum ve alexandrite lazer cihazı ile koltuk altıma epilasyon yaptırdım,işlem sonrası ter kokusu sorunu bende de oldu.
    Hatta ek olarak işlemden 2-3 saat kadar sonra sanırım, ağrılar hissetmeye başladım hala da devam ediyor.Annem meme ca hastası ve şuan da koltukaltımda hissettiğim ağrılar yüzünden tedirginim.Bunların psikolojik olmadığından da eminim.
    bu çarşamba günü kontrol randevum vardı ter kokusu ve ağrılar yüzünden gitmemeyi düşünüyorum.acaba hayatımın hatasını mı yaptım diye düşünmeye başladım,genetik yatkınlık vardı da harekete mi geçti hücreler diye.Siz böyle bi durumla karşılaşmışmıydınız önerileriniz nelerdir.eğer birdaha gitmezsem kısa sürede problemler geçer mi?:sm_confused: Zaman ayırıp cvplarsanız çok sevinirim...

16. 16 Şubat 2010
  17. Dr.JldBycn

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özelden sorunuzu cevapladım.a.s.

18. 16 Şubat 2010
  19. x_y_z

x_y_z Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    özel msj gelmedi yeni üye olduğum için mi acaba akannehir yoksa ben mi bulamıyorum bilmiyorumkismile