leke sorunu

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve hayaletorka tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

5 Eylül 2009
    Konu Sahibi : hayaletorka
  1. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bebekreiniz meyse sebze gibi üzerlerinden çıkmayan lekelerini neile çıkarıyonuz domestosun leke çıkarcısını ullandım ama çıkmadı ya bi sürü tişörtündede var önlük takmama rağmen oluyo valla .

2. 5 Eylül 2009
  3. vidi

vidi SMYRNA(hülya) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben küçük bi leğenin içinde bizim kullandığımız çamaşır deterjanıyla elimde çitileyip öylece suda bekletiyorum bikaç saat,(bazen domestosun renkliler için olan çamaşır suyundan ilave ediyorum içine)sonra durulamadan makinaya atıyorum.en fazlada 40 derecede yıkıyorum.şimdilik bi sorun yaşamadım.tabi demir ilacınınki çıkmıyor o ayrı:)

4. 5 Eylül 2009
  5. symslow

symslow Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben miros matik bebek kullanıyorum memnunum daha önce dalin ve hacışakir kullandım hiç beğenmedim yumuşatıcı olarak da yumoş baby güzel ben çamaşırları önce ön yıkama yapıyorum sonra normal yıkıyorum 30 derecede

6. 6 Eylül 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben buna çözümü deterjanda bulamadım bu yüzden oğlumun tişörtlerinden birini feda ettim. yemek yiyeceğinde onu giydiriyorum. istediği kadar dökülsün. hem ben rahatım hem oğlum.

8. 6 Eylül 2009
  9. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ben de sabah kalkar kalkmaz internetten arıyordum leke nasıl çıkar diye, tam tesadüf ki sen de bu başlığı açmışsın

ben önlük kullanmıyorum, kızım sevmiyor taktırmıyor, peçeteyle idare edip duruyoruz, haliyle giysileri sürekli leke, hele çok sevdiğim bir tişörtü vardı, her giydirdiğimde içim acır, bu sabahta onu giydirmiştim ki, şu leke nasıl çıkar diye araştırmaya koyuldum

koslayı ben hiç işe yararken görmedim, 1 gün boyunca ıslatsam da geçmiyor leke

ben dee çaresizim, ama internette şöyle diyor, malzemelri kim bulacak kim uğraşacak bir de o var

MEYVE LEKELERı
    Beyaz kumaşta: Lekeyi amonyaklı suyla yıkayın. Çıkmazsa, çamaşır suyu ilave ettiğiniz sabunlu suya batırıp lekeli kısmı ovun.
    Renkli kumaşta: Lekeyi 90 derecelik alkol ya da amonyak ilave edilmiş oksijenli su ile yıkayın ya da ekşimiş sütü lekenin üzerinde 2-3 saat bırakın.
    Sentetik kumaşta: Lekeyi limon suyu, beyaz sirke, hafif amonyaklı su karışımı ile çıkarabilirsiniz.
    Yünlü ve ipekli kumaşta: Lekeli kısmın altına su emen bir kumaş parçası yerleştirin ve lekeyi beyaz sirkeyle silin.

çare bulan yazsın ki bir faydalanalım yahuu

10. 6 Eylül 2009
  11. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    süper fikir valla alkisalkisalkis

12. 6 Eylül 2009
  13. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla kelin ilacı olsa başına sürermiş ya o misal ne yaptımsa çıkmıyo muhtemelen kan damlasını damlatp kustuğunda kalan lekeler onlar çünkü kıyafetlerinin çoğunda yok ben sıvı deterjan kullanıyorum 30 derecede yıkıyorum tozlar çözülmez gibi geliyo ama deterjandanda pek memnun değilim bi şu dometostozuda deniyim bi o kaldı

14. 6 Eylül 2009
  15. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bende kosladan hiçmi hiç memnun kalmadım sadece yeni dökülen taze lekeleri çıkartıyor ama taze dökülmüş lekeleri ben beyaz sabunlada çitelesem çıkıyor o zaman koslaya ne hacet anlamış değilim bir sürü verdiğimiz parayla kalıyoruz bu sefer arielin leke çıkarıcısını aldım şu derya baykalın reklam ettiğinden innın kızlar oda hiçbir işe yaramadı tamam çamaşır suyu güzel çıkartıyor ama renkli badiler ve tişörtler e henüz bende bir çözüm bulamadım dalinin sıvı deterjan ve yumuşatıcısını kullanıyorum direk lekeleri çıkartmıyor tabi elimde çiteleyip makineye atıyorum fakat leke izleri yine kalıyor...valla bende çözüm bulamadım bulan varsa bizede söylesin derim

16. 6 Eylül 2009
  17. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    kan damlası için boşuna uğraşmayın çıkmıyor
    diğer lekeler için bende pek çzöüm bulamadım
    önlükler leke içinde boşverdim napyım çıkmıyor
    kıyafetlerin genelde yakaları mahvoluyor onlarıda deterjan çıkarıyor