lekelenmeleriniz ne zaman bitti?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve benkibele tarafından 10 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar her gun yeni bir sikinti... gercekten hamile kalmakla bitmiyormus is. bebekle de bitmeyecek eminim...

hamileligimi ogrendigimden beri lekelenmem var. 11 gundur falan. bazen kesiliyor ayakta cok kalirsam artiyor. ben de bol bol yatmaya dinlenmeye calisiyorum.su iciyorum bol bol. progestan demeyin. cunku yurt disindayim. posta ile getirtemiyorum. yasa disi. gelen giden de yok 1-1.5 aya kadar. buradaki doktorlar da birakin onemsemeyi ilac yazmayi cok normal deyip gonderiyorlar.

sorum su: bunu hamileliginde yasamis arkadaslar ne zaman kesildi bu lekeler?

en kotu ihtimal TR ye annemlerin yanina donecegim. rahat ederim ama esimden ayri bir hamilelik gecirmek istemiyorum. yani bebegimizi ultrasonda vs tek basima gormak istemiyorum.

benimle tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

ekleme:lekelenmeler kahverengi. her gun mutlaka oluyor. damla seklinde.surtunme seklinde. bazen o mukus seklindeki akintiyla karisik.cok az. ama tuvalete gidip sildigimde hep var yani. doktor normal diyor. acilke gittim. baktilar vajinal ultrasonla. bebegi goremedik daha erkendi ama hersey normal dedi.

az da olsa endiseleniyorum. ayaga kalkamiyorum. yatmaktan curuyecegim.

Son düzenleme: 10 Temmuz 2008
  2. 10 Temmuz 2008
  3. e..kibeleciğim.lekelenmeden kastın tam olarak nedir?biraz detay verirsen eminim hemen bu konuda herkes sana yardımcı olacaktır...........ne zamandır,nasıl geliyor,ne renk,yoğunlu ne gibi....

4. 10 Temmuz 2008
  5. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    eklemeleri yukariya yaptim canim.

6. 11 Temmuz 2008
  7. gxuxley

gxuxley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benimde hamileliğimi öğrendiğimden beri var!Aynen seninki gibi şutarafagitti Hatta benim kıpkırmızı ve kırmızının bütün tonları gerçekleşti!Pembeler filan!Şu anda hala hafif hafif kahverengiler geliyor :KK43: Ama ilk zamanlarda progestan kullanmamıştım,ve Allaha şükür ben düştü kesin diye doktora gittiğimde kalp atışlarını duydum ( 6+5 ) Daha sonra kullanmaya başladım,ama çokda etki etmedi hep oldu lekelenmeler,ama kırmızılar olmadı sadece :tomato:
    Sana tavsiyem bol bol dinlen ve sakın çok yürüme :1no2: Ve bol bol da su iç mutlaka!Folik asitini de almayı unutma!Sonuçta doktorlar önemli görseler tedbir alırlardı dimi?Nede olsa vajinal ultrasonda baktırmışsın,oradan daha net anlaşılır sanırım!
    İşallah sağsalim alırız canım kucağımıza bebişlerimizi :KK46: :nazar: Sağlıcakla kal!

8. 11 Temmuz 2008
  9. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kibelecim, ben yaşamadığım için tecrübelerimi aktaramıyorum ama lekelenme ile birlikte ağrı olmaması iyiye işaret diye düşünüyorum, burada okuduklarımdan.

Bencede bol bol dinlen, yat, sakın ağır kaldırma, hızlı hareket etme. Folic asidini ihmal etme.

Yatıyorum diye stres de yapma kendinde, tüm hamileliğini böyle geçirenler var, senin öyle olmaz umarım, ilk ayları atlatır ve rahata erersin. :nazar:

10. 11 Temmuz 2008
  11. gxuxlgxuxzeli80

gxuxlgxuxzeli80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kibelecim bende senin gibiyim.gebeliğimi öğrendiğimden beri hala devam ediyor lekenelenmelerim.dr bana progynex verdi 1. kutu bitmek üzere.bolbol su iç ve dinlen dedi ama aynen senin dediğin gibi tam bitti diyorum tekrara başlıyor.yarın özeline gidicem çok merak ediyorum neler söyliyecek.benimde bişeye üzüldüğümde başlıyo tekrar.bi iyi olduunu duysam rahatlıyacağım

12. 11 Temmuz 2008
  13. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ya mesela dun hep yattim dun aksam ve bugun bir sey yok. ama bugun kalkayim gene baslayacak. ben de kalkmam ne yapayim bebisim icin.

14. 11 Temmuz 2008
  15. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde olmustu ama uzun surmedi kahverengiydi çok sukur ama artık yok fakat çok dikka ettim çöp bile almadım yerden şuan iyiyim çok rahatım şukur.bende progestan içtim 2 kutu hatta açılmadık kutularda var elimde gönderme imkanımız varsa gönderelim kargoyla falan oluyosa arkadasım birbirimizi tanımasakta ne olucakki iş görsün yeter oralarda eczaneler falan vermiyomu

16. 11 Temmuz 2008
  17. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim cok sagolasin. kargolar almiyor ilaci. ben ABD deyim. aslinda sasirtici bir gelisme oldu. buradaki bir arkadasima doktor buraya gelirken vermis. adeti geciksin de ucakta rahat etsin diye.

simdi son kul. tarihine bakacam. progestan oldugunu hatirliyoir. bugun bakip bana haber verecek.

gelecek ay TRden arkadaslarimiz geliyor. onlarla getirtecegiz de asil simdi lazim.

cok tesekkurler.

bu arad uzun surmedi demissin. na zaman basladi ne zaman bitti hatirliyor muisun?

18. 12 Temmuz 2008
  19. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    şöyle söyliyim ortalama 2 haftada 3 -4 kez falan oldu lekelenmem benim kasıklarımda ağrıdı bayağı ama suan allaha sukkurr