Lens ile ilgili sorularıma cevap verebilir misiniz?

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve problemcocuk tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : problemcocuk
  1. problemcocuk

problemcocuk Guest

Arkadaşlar ben uzun zamandır gözlük kullanıyorum artık lens kullanmak istiyorum ama nasıl alıcam dereceli ve ikisi farklı bunu doktormu yazıyo gözlük gibi yoksa biz gidip alıyomuyuz ne kadar tutar acaba bilgi verirseniz çok sevinirim !!

2. 12 Mart 2010
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    doktora lens kullanmak istiyorum deyince o çapı vs. herşeyi yazıyor. fiyat konusunda pek bilgim yok

4. 12 Mart 2010
  5. ekin79

ekin79 Ya RAB Bizede Nasip Et Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende kullanıyorum tabiki dr muayene edip yazıyor..3 aylık 3 çift 50tl ...farklı numara olması işini zorlastırıyor lens kutuna koyarken sağı ve solu sabitle hep aynı yere koyki karışıklık olmasın..ellerini çok temiz tutman gerek göz alışana dek bi süre enfeksiyon olabiliyor

6. 12 Mart 2010
  7. problemcocuk

problemcocuk Guest

teşekkür ederim :)

8. 12 Mart 2010
  9. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    doktor lens için sana özel bir reçeete oluşturacak. o reçeteyle istedein yerden alırsın. 23 lirada 1200 liraya kadar değişiyor fiyatlar. senin tercihine kalmış.

10. 17 Mart 2010
  11. angel32

angel32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu lensi takarken dikkat etmemiz gereken püf nokta ne bileniniz var mı?ben de gözlük kullanıyorum ama artık lens alcam tek sorun takamamak..delikafadulden

12. 17 Mart 2010
  13. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108

tecrübe :)

14. 17 Mart 2010
  15. derin07

derin07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence standart bi göz doktoruna gitmeyin lens uzmanı olan bi göz doktoruna gidin göz doktorları alınmasın ama bazı göz doktoru lens de bombe çap gibi göz kuruluguna göre lenslerin oldunu bile bilmiolar benm tavsiyem biraz lens konusunda paraya kıyıp buyuk öptik firmaları lens aldıgınızda muayneyi ucretsiz yapar zaten onların doktorları lens konusunda uzmandır ama herhangibi doktora giderseniz göz çapı göz bombesi göz kurulugu nu olçturun astikmat varsa torik lens kullanın ama lens kullanmak sandınız kadar kolay deyil ,, oksijen gecirgenligi yuksek lens almaya bakın
    hayırlısı olsun simdiden :)