lens kulnanmanın ,korneayı incelttiğini biliyor muydunuz?

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve Efsane tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Efsane
  1. Efsane

Efsane bendeniz,güneş55 Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ve lazer amliyatında sorun çıkkarıyormuş, paylaşmak istedim

2. 17 Ocak 2009
  3. GalPal

GalPal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet lensler korneayı inceltiyor ama bildiğim kadarıyla bu geçici bir durum 3-4 ay lens takmadığınızda kornea kendini yenileyerek eski kalınlığına ulaştığından doktorlar lens kullanıyorsanız 3-4 ay lazer için beklemenizi ve lens kullanmamanızı öneriyorlarmış.

4. 17 Ocak 2009
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    birebir başıma geldiği için yazıyorum.
    korneayı incelten lens kullanmak değil,lensi yanlış kullanmak.
    5 sene önce ameliyat oldum.(miyoptum)ondanda 2 sene önce lens kullanmaya başlamıştım.o zamanki doktorumun yönlendirmesi ile en iyi lensi aldım.doktorum gece gündüz 1 ay boyunca takabileceğimi söyledi.1 ay sonra atıp yenisini takıyordum.
    daha sonra ameliyat olmak amacıyla istanbula geldiğimde yapılan tetkiklerde kornea tabakamda incelme meydana geldiği belirlendi.doktora lensi kullanım şeklimi anlattığımdaki yüz ifadesini hayatta unutamam:bbo:
    gece ayakkabıyla yatmak neyse lensle yatmak,banyo yapmak,denize girmek vs.. hepsi aynıdır dedi bana.en kaliteli ayakkabıda olsa çıkarmadığınız zaman nasıl zarar verir değil mi?aynı hesapmış işte.
    hemen lensi bıraktım ve yanılmıyorsam 1 aylık bir tedavi uyguladım.Allah'a şükğr geçti ve ameliyat oldum.
    yani siz siz olun lensinizi banyo yaparken,yüzerken,uyurken çıkartın.

6. 26 Mayıs 2009
  7. oslmbyr

oslmbyr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar banada lens kullanan ve gözü bozuk olan bi ark söledi rrenkli lense renk veren madde gözü bozuyormuş ve tekrar bi lens kullanan arkadşım korneasını çizdiğini sölemişti ve sanrım benmde çizildi :KK43: gözüme siyah kalem srdüğümde hep tam lensin geldiği yer beyaz yeri siyah küçücük bi çizgi oluo çziik gibi inş kör olmam :KK43:

8. 27 Mayıs 2009
  9. MissChoco

MissChoco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir doktora git bence önemli bir şey olmasın :1no2:

10. 7 Ocak 2016
  11. Kyklk

Kyklk Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ama nasıl bir aylık bir tedavi uyguladınız? Bende uygulayayım ihtiyacım var lütfen!!