Lensle uyunursa..?

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve freesecret tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : freesecret
  1. freesecret

freesecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar lensle uyuyakalır yada çıkarmayı unutursak sabah kalktığımızda gözümüzü açamıyoruz yada çok canımız yanıo . sanırım gözlerinizi açamadığınızda solüsyonu gözlerinize biraz döküp bekleyince açılıomuş . gözdeki kızarıklıkta gün içinde geçiomuş .. Doğru :kedi:mu yada sizin önerdiğinz ilk yardm önerileri varsa çok ii olur şimdiden teşekkürler

2. 17 Eylül 2009
  3. downpour

downpour Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yaklaşık 8 senedir numaralı lens kullanıyorum,lensle uyuduğum zamanda olmuştur maalesef ama hiç böyle gözümü açamayacak bir acı kızarıklık asla olmadı bende çok normaldi her şey eğer böyle bir sorunun varsa bence gözün kurudur ve doktordan damla vs isteyebilirsin ayrıca solüsyonu göze damlatmak hiç doğru gelmedi bana ama CADIARZU

4. 17 Eylül 2009
  5. joli_joli

joli_joli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    cnm lensle uyuyabileceğin lensler var yani 30 gün boyunca çıkarmayacağın. ama benden sana tavsiye lensle uyuma çünkü lensle uyuyp ta sabah gözünde lens parçası kalan ,kuruyup çıkmayan ve bu yüzden acile giden yakınlarım var,üstelik drlar uzun süre yasaklıyolar böyle komplikasyonlarda. en iyisi çıkar da ne olacak.gözünden önemli mi.iki dklık iş

6. 18 Eylül 2009
  7. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla çok nadir başıma gelen bir durum lensleri çıkartmamak...en fazla yılda 5-6 kere olur..oda zorda solüsyonsuz kalmışsam yada unutmuşsam..hiç dediğin sıkıntıları yaşamadım sanırım sen sıklıkla bunu yaptığın için oldu..solüsyonun doğrudan gözle teması ne kadar doğru bilmiyorum sonuçta harici kullanım için üretilmiş.sana tavsiyem keyfi sebepler yüzünden çıkartmamazlık yapmaman..rahatlık ve konfor için kullandığımız lenslere hapsediyoruz bir anlamda gözlerimizi..bırakalımda gece nefes alıp dinlensinler değilmi?bizim sabah uyandığımızda sağlıklı gözlere ihtiyacımız olacak..biz ona gerekli sağlıklı ortamı hazrlamazsak oda gün içinde bize sağlıklı bir yaşam sağlamaz elbet.

8. 18 Eylül 2009
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    valla ben de nadiren çıkarırım lenslerimi..
    ve hiçbi zaman da sorun yaşamadım..
    sabah kalktığımda gözlerimi açamaycak kadar canım acımadı yani.. gözlerim kızarmadı sulanma olmadı ya da..
    lensin süresi bittiyse acıma sulanma ve sabah kalktıgında acıma yapar..
    eğer gözlerin acıyorsa sabah kalktıgında zaten lensle sakın uyuma.. gözlerin kuru olabilir çok da tahriş eder..
    dediğim gibi bu tür sorunum olmadı.. ama arada bir göz damlası kullanırım.. o kadar..

10. 18 Eylül 2009
  11. psiqo

psiqo ........... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    8-9 yıldır lens kullanıyorum.
    bu konuda iki şey çok önemli.
    lensin markası kalitesi.
    ve gözlerin lensle nekadar uyumlu.yani göz kuruluğun varsa sakın uyuma çok büyük sorunlar yaşarsın.
    benim şuan kullandıklarımı.gecede nefes alabilen lenslerden.çok memnunum.gece çıkarmıyorum.
    sorun yaşamıyorum çok şükür.
    normal lensleri gece çıkarmazsan bida lens takmamak isticek kadar pişman olabilirsin

12. 19 Eylül 2009
  13. freesecret

freesecret Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hepnze teşkkr edermde bn zten lensle uyumam :KK70: en azından kasıtlı uyumam ben korktuum için sordum hani uyuyakalırım falan bi yaknımda olduu için yazdım bunuda . :KK70: çıkarym kesnlkle

14. 19 Eylül 2009
  15. Gamzei

Gamzei Guest

ben miyop oldugum için numaralı şeffaf lens kullanıyorum bi kac kere uyuya kaldım,
    uyandıgında gözlerin biraz kurumuş oluyor..cıkarken de normalden daha zor cıkıyor.
    arasıra unutma yada solisyon bitmesi durumları haricinde tekrarlamazsan okadar sakıncalı korkulucak bieşy deil..

16. 19 Eylül 2009
  17. HaZaNNN__

HaZaNNN__ ♥รєשﻮเl&#3648 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende 30 gün çıkmayan hava alabilen lenslerden kullandım, ama yinede çıkararak uyurdum.
    Şu ana kadar gözüme yapışma filan olmadı, gözlük kullanmaktansa ufak sorunları tercih ederdim olsaydı da. Canım Lensle uyumak korkulacak bişey değil, ama tavsiye edileni hijyen derecesini korumak için her akşam solüsyona koymaktır.

18. 23 Eylül 2009
  19. cileklipuding

cileklipuding Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Renkli lenslerle sakın uyumayın, gözünüze yapışır, ameliyat olmak zorunda kalırsınız sonra :eek:lmaz:, Şeffaf lenslerin diğelerine göre oksijen geçirgenliği daha fazladır yinede tedbiri elden bırakmayın en iyisi gece yatarken çıkarmak...