levotiron kullananlar yardım..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve berna1 tarafından 14 Kasım 2009 başlatılmıştır.

14 Kasım 2009
    Konu Sahibi : berna1
  1. berna1

berna1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tsh değerim 5.5 daha önce çeyrek tablet levotiron kullanıyordum.kan tahlili sonucunda değerin düşmediğini görünce doktor yarım tablete çıkardı.sizce bu yarım tablet fazla mı?levotiron kullanan arkadaşlar yardım..

2. 16 Kasım 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ben her sabah 1 tane butun olarak alıyorum. ılacını ıcmen degıl ıcmemen zararlı canım emın ol...

4. 16 Kasım 2009
  5. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle zararlı değil canım. ben haftada 5 gün yarım, iki gün tam tablet alıyorum ve hamile olduğum için doktor dozumu biraz arttırdı. Sakın ilacını almamazlık etme. Bizim vücudumuzda tiroid hormonu eksik ve ilaçla onu yerine koyuyoruz. Kandaki TSH düzeyin belli bir düzeye inince ilaç dozun da ayarlanmış olacak sen merak etme, doktorunu dinle, aman ha...

6. 17 Kasım 2009
  7. escos

escos Ömerim canım Birtanem... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de her sabah bir tane tam tablet içiyourm, değerlerim hep aynı, hamilelikte çok değişmedi.. Ben dahiliye doktoruma da hiç gitmedim. Doğum doktorum iç dedi günde 1 tane içiyourm:)

8. 5 Aralık 2009
  9. rraafg

rraafg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb canım bende 5+2 haftalık hamileyim.ben 1,5 tabler kullanıyordum sabahları aç karnına dahiliye doktorum yaptığı testler sonucu 1,25 e düşürdü.içmediğimiz takdirde bebeğimiz gerizekalı olma riski varmış.içmeye ve düzenli tahlillerini yaptırmaya devam