leyla bilginel (sperm bankası)

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve armi09 tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

?

Leyla Bilginel gibi sperm bankasından alınan sperm ile hamile kalmak ister miydiniz?

Anketin kapanma tarihi 4 Ağustos 2011.
  1. Evet, çocuk sahibi olmak için ne gerekiyorsa yaparım

Oylanma: 3
    14,3%
  2. Hayır, bu yöntemle çocuk sahibi olmak yerine çocuksuz kalmayı tercih ederim

Oylanma: 18
    85,7%
    14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : armi09
  1. armi09

armi09 Guest

Arkdslar sorum uzun oldgu için cıkmadı sorunun bütün şekli budur okuyupda cevplarsnız k.bakmayın

Üst üste gelen sağlık sorunlarım yüzünden çocuk yapamama riskim doğdu. Ben de son olarak bu yola başvurdum. Şunu herkes bilsin, ben çaresizdim. Hiç kimse için bu yolu önermiyorum.` diyen Leyla Bilginel, Amerika`daki bir sperm bankasından alınan spermle hamile kalıp çocuk sahibi oldu. Siz benzer bir şekilde başka çözümü olmayan bir durumda olsanız, Leyla Bilginel gibi sperm banksından alınan sperm ile hamile kalmak ister misiniz? ve bu yolla hamile kalınmasını dogru buluyormusunz?

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Ağustos 2009
  2. 14 Ağustos 2009
  3. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ya aslında anne ıcın güzel bısey ama o cocugu düşünce ne bılım ya baba sevgısı olmadan nasıl olurr kı

4. 14 Ağustos 2009
  5. armi09

armi09 Guest

haklısın cnm baba sevgısı olmadan olmaz ama cok istemiş demkki bebiş mecbur kalmış

6. 14 Ağustos 2009
  7. armi09

armi09 Guest

yanlıslık oldu hihihih bida yazmısım:)) uyku sersemi

8. 14 Ağustos 2009
  9. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evet babasız olmaz ama hayat bu ne getırecegı bellı olmuyo ınsan yapmam dedıgı seyı yappabılıyo

10. 14 Ağustos 2009
  11. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Birbaşkasının hiç tanımayacağım birisinin sperminden çocuk sahibi olacağıma evlatlık alırım bu benim düşüncem..:KK46:

12. 14 Ağustos 2009
  13. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    Bundan 1 yıl önce hayatımda kimse yoktu, evliliği de düşünmüyordum (yani evlenilecek kimse olmadığı için düşünmüyordum). Fakat bu yöntemi düşündüm ben arkadaşlar. Yani yaşım 35 i geçseydi, ya böyle bir yönteme başvuracaktım ya da evlatlık almayı düşünüyordum. Yasaları falan hiç bilmiyorum ne kadar legal ne kadar değil. Ahlaki ve dini açıdan da derinlemesine düşünüp eşimin dostumun görüşünü de almış değildim. Sadece içimden gelen ses ''evet bu şekilde anne olabilirim'' diyordu. Şükür ki bu düşüncelere gerek kalmadı ve ben evlendim. Şimdi tek amacımız bir çocuğumuzun olması, yüce Allah ne zaman verecek bilmiyorum..
    Ama ben o bayanı ismini hatırlayamadım Leyla hanımın röportajlarını okudum, TV'de izledim çok makul ve duygusal konuşuyordu, ben içimden Allah tamamına erdirsin demiştim ve acil şifalar dilemiştim. Yaşamın kime ne kapılar açacağı belli değil arkadaşlar. Büyük söz söylememek lazım. Allah bütün bu yollara gerek duymaksızın isteyen herkese evlat versin inşallah. :Saruboceq:

14. 14 Ağustos 2009
  15. koKosH3409

koKosH3409 Guest

istemzdm ya tanımadgm bi adamdan nedn hamile kalayım kı eşimle askımınzn meyvesini almak varken

16. 14 Ağustos 2009
  17. SadeceMeyra

SadeceMeyra heyecanlı ve acemi :) Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    153
    dinen de caiz degil. :eek:lmaz:

18. 7 Ocak 2012
  19. bjkartal

bjkartal Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında ben de bu yöntemi düşünenlerden biriydim!!!!. ya evlatlık almak ya da bu yöntemle anne olmak istemiştim. bu yöntemde tamam anne annelik duygusunu yaşayabilir ama çocuğun babasız büyümesi babasının kim olduğunu bilmemesi ciddi bir tramva gibi gözüküyor. çocuğa yapılacak çok büyük bir haksızlık gibi duruyor. hem tanımadığınız birisinin spermini taşıyacaksınız. ya çocuk iki kişinin istemesiyle oluşan sevgi tohumu olmalı. hissetmeli, bedeninde, ruhunda, dokunuşlarda çocuğun ilk oluşumunda bunları hissetmek çoook özel olmalı bence. bu duygular yaşanmadan çocuğun kendi bedeninden olması çok da anlamlı gelmedi sonradan. tüm bu söylediklerime rağmen, yine de tamamen vazgeçmiş değilim. ya bu yöntemle anne olmayı göze alacam ya da evlatlık alacam. bakalım zaman ne gösterecek !!!!!!