Leylan (Star TV)

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 1 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  1 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]

  Yapım : BASE PRODUCTION
  Senaryo : SERGİN AKYAZ
  Yönetmen : CEYDA DEMİR
  Yapımcı : SERGİN AKYAZ
  Oyuncular : Leylan-Sinem Öztufan / Ayhan-Saydam Yeniay / Yaman-Barış Kılıç / Şiraz-Sermin Hürmeriç / Adalet-Fulya Özcan Ündüz / Güven-Kaan Çakır / Derya- Adalet Çimen / Hayal- Nesrin Akdağ / Yonca-Ece Naz Kızıltan / Sebahat-Semra Dinçer / Yakut-Arife Gemlik / Osman-Metin Yıldırım / Hasan-Şahin Ertürk / Seher-Seval Gökçe / Sedef-Ecem Altındöken ​


  1. Bölüm Özeti

  "LEYLAN"da Sinem Öztufan; kızını okutabilmek için Kars’ın küçücük köyünden yola çıkan gencecik bir anne karakteri ile ekrana geliyor. Sessiz ve durgun görüntüsünün altında birçok kadından daha güçlü, daha gözü kara; köklerine ve yavrusuna sımsıkı bağlı ve kendininkinden daha iyi bir hayatı olsun diye savaşan bir kadın Leylan... Yonca ise yaşından erken büyümek zorunda kalmış, çok zeki, annesinin güzelliğini almış bir kızdır. Hayran olduğu, inandığı tek kişi annesidir. Kars’tan İstanbul’a uzanan yaşam mücadelesinde Leylan’ın ve Yonca’nın hayatı nasıl olacaktır? Annesininkinden farklı bir hayat mı beklemektedir onu?

  6 Eylül Perşembe 22:00
   
 2. 6 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Kars’tan İstanbul’a uzanan yaşam mücadelesinde Leylan’ın ve Yonca’nın hayatı nasıl olacaktır?
  Annesininkinden farklı bir hayat mı beklemektedir onu?


  Yonca büyük bir coşkuyla annesine müjdeyi verir; Sınavı kazanmıştır! İstanbul’da okuyacaktır! Okumayı her şeyden çok isterken küçücük yaşta evlendirilen Leylan, kızı için verdiği mücadelenin karşılığını almıştır. Fakat asıl savaş bundan sonra başlayacaktır. Leylan’ın kocası Hasan ise kızının mutluluğuna içi burularak katılabilir. Yıllardır yatalak bir halde yaşayan bir adam kızını İstanbul’da nasıl okutacaktır? Leylan kocasına bir kez daha inançla tekrarlar: Ne olursa olsun Yonca’yı okutacaklardır!
  Leylan’ın kaynanası Seher ve iki üvey oğlu Cemşit ve Tahir ise bambaşka bir hesabın peşindedirler; Yonca’yı bir an evvel nişanlayıp yüklü bir başlık almak…
  Yonca’nın şerefine okulda kaymakamında katıldığı bir tören yapılır. Ana kızın sevinci kursağında kalacaktır; Yonca’ya görücüler gelir. Yonca’nın feryatları, Leylan’ın isyanı fayda etmez. Hasan hasta yatağından kararını verir; Leylan’a kızlarını da alıp köyden kaçmasını, İstanbul’a gitmesini söyler.
  Leylan ve Yonca’nın biraz ürkek ama umut dolu yolculuğu başlar. Ana kızı yürekleri pırpır ederek elele yola çıkarlar. Bu yol yarını kurma hayalinin, büyük bir savaşın da başlangıcı olacaktır. Leylan üvey oğullarının soluğu ensesinde bir kaçma kovalamacanın ardından kızını İstanbul’a ulaştırır. İstanbul’da ise Leylan’ı büyük bir sürpriz beklemektedir. eylan kızının kaderini değiştirmek için yola çıkmıştır ama… Bu yol onu da kendi kaderine götürecektir…


  06/09/07 Perşembe Saat 22.00

  Alıntıdır
   
 4. 11 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Leylan ve Yonca İstanbul’a gelmiştir. Kocasının tavsiyesi üzerine hemşehrileri Hüseyin’i bulup ondan yardım istemeyi planlamaktadır. Fakat ellerindeki adrese gittikleri vakit Hüseyin’i bulamazlar ama onun eşi Adalet hemen sahip çıkar onlara. Adalet, işadamı Ayhan Bey’in eski eşi Şiraz Hanım’ın evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Yol yorgunu oldukları için onları oğlu Ali’yle eve gönderir. Fakat Ali yarı yolda onları terk eder. Anne kız Adalet’in evini ararken kapkaç mağduru olur. Böylece İstanbul’un çirkin yüzüyle ilk günden tanışır anne kız. Tabii Kars’ta sular durulmamıştır.

  13/09/2007 Perşembe Saat : 22.00

  alıntıdır
   
 6. 18 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  3. Bölüm Özeti


  İstanbul en büyük sürprizini Leylan’a hazırlıyor!

  Ayhan Bey’in evine yerleşen Leylan ve Yonca, bambaşka bir dünyaya adım atar. Leylan, yıllar önce köylerine okul yaptıran Ayhan Bey’i tekrar görmenin heyecanını yaşarken Yonca da Ayhan Bey’in kızı Sedef eşliğinde İstanbul’u keşfeder. İstanbul’da kapkaçla başlayan olumsuz izlenimler, yerini yavaş yavaş mutlu bir hayata bırakır. Ayhan Bey’in oğlu Yaman’ın, önce Leylan’ı sonra da Yonca’yı hatırlaması, Yonca’ya burs ve yeni bir okul kapısını açar. Leylan ise bütün bunlardan memnun olduğu nispette tedirgindir; kızının birden büyük şehrin rahatına ve lüksüne kapılıp kimliğini kaybetmesinden endişe duyar. Hele de kendi annesine bile hayrı dokunmayan Derya Hanım’ın, bu işleri canla başla desteklediğini görünce… Bu arada Ayhan Bey’in aile hayatında da karışıklıklar sürmektedir. Şiraz Hanım’dan olan kızı Hayal’in Güven’le evliliğinde ipler kopmak üzeredir. Güven’in, şirkette çalışma inadı Yaman’ın engellerine takılır. O da bunun üzerine Yaman’ın gizli işlerinden Ayhan Bey’i haberdar eder. Bu arada Kars’ta arayış sürmektedir. Kocası, Leylan’ın yerini gizlemek için nihayet canına kıymayı bile göze alır.


  20 Eylül Perşembe 20:00 / Yeni Bölüm
   
 8. 26 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Leylan çocukluk aşkını karşısında buluyor!

  Leylan, Derya Hanım’ın Yonca’yı sahiplenmesinden iyice rahatsız olmaya başlar. Derya Hanım’ın Yonca’yı kuaföre götürmesi ise bardağı taşıran son damladır artık. Leylan hem Derya Hanım hem de kızıyla tartışır. Peki yepyeni bir dünyanın içinde Yonca’nın değişmeden kalması mümkün mü?
  Ayhan Bey ise sonunda Leyla’nın yıllar önce Kars’tan kendisine mektup gönderen küçük kız olduğu anlar. Ve ona iyice yakınlık duymaya başlar. Çünkü kendisine geçmişini hatırlatmaktadır. Bu arada Kars’tan İstanbul’a gelen Leylan’ın üvey oğulları Cemşit ile Tahir, Şiraz Hanım’ın evini bulurlar. Babalarının çok hasta olduğunu Leylan’ı aradıklarını söylerler. Fakat Adalet onlara pek yüz vermez. Durumdan Leylan’ı haberdar eder. Leylan çok telaşlansa da Adalet onu sakinleştirir ve bunun bir oyun olabileceğini söyler.
  Ayhan Bey cephesinde ise işler karışıktır. Hem oğlu Yaman’a hem de kızı Hayal’e kızgındır. Yaman babasından habersiz bir firmayla ortaklık etmek için girişimlerde bulunmakta, Hayal ise kocası Güven’den boşanmak istemektedir. Ayhan Bey de Şiraz Hanım’dan, çocuklarıyla arasındaki sorunları çözmesinde yardımcı olmasını ister. Bu arada Yaman, Leylan ve Yonca’ya okul alış verişi için eşlik eder. Fakat bir alışveriş merkezinde onları birlikte görüntüleyen paparaziler haberi patlatır: Süt kralının oğlu Yaman Halefoğlu yeni sevgilisiyle kameralara yakalandı!


  27/09/2007 Perşembe Saat : 22.00
  alıntıdır
   
 10. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. tuar

  tuar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  52
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Leylan dizisi bittimi dizi frağmanlarını göremiyorum televizyonda
   
 12. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. EU1

  EU1 Guest

  evet ya ne oldu bu diziye hergün bekliyo annem dizi kalktımı yayından