Libya Paylasim Alani(Tanisma)

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Ortadoğu & Afrika' forumundadır ve cybill tarafından 27 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : cybill
  1. cybill

cybill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar siteyi yeni keşfettim,özellikle yurtdışı,ortadoğu ülkeleri ilgimi çekti.Evlilik münasebetiyle libyaya gidip gitmeme konusunu düşünüyorum.Sevdiğim kişi libyadan iş teklifi aldı,libyaya gidecek benim de gitmemi istiyor.Libyada yaşayan birileri varsa bilgi verebilir mi?Kılık kıyafet,yaşam standartları nasıldır?İstanbulu,işimi,ailemi bırakıp oralara gidince hayal kırıklığına uğrar mıyım?:uhm:

2. 27 Ağustos 2007
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Delimisin, ne işin var Libya'da, vatanını aileni akrabalarını bırakıp gidilirmi taaa oralara. Ben olsam gitmazdim ama sen bilirsin.

4. 29 Ağustos 2007
  5. cybill

cybill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Düşünüyorum gidip gitmeme konusunda teredütlüyüm zaten,sevmesem ilk duyduğumda ne libyası derdim de ,işte... libya hakkında bilgisi olan yok mu?oralarda yaşayan birileri?İleride gitmesem bile gidebilecek olduğum yer neresi diye merak ediyorum.

6. 19 Eylül 2007
  7. jeloo1981

jeloo1981 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bence seviyosan git bende south africa ya petersburg'a gidicektim ama maalesef geri teptim teklifi ayrıca türk değildi ama o gittikten sonra anladım gitmem gerektiğini fakat uzun bir zaman geçmişti ve ona ulaşamadım kaybettim onu tamamen kaybettim bu çok acı keşke yanında olsaydım herşeyden vazgeçerdim Yaşıyacağın yer önemli değil yeterki sevdiğin aşık olduğun erkek yanında olsun onu kaybetme yeterki...:1closedeyes:

8. 20 Eylül 2007
  9. cybill

cybill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mim libyadaki arkadaşlarınla irtibat kurabilirmiyim ya da sen öğrenebilirmisin?kılık kıyafet nasıl?yaşam nasıl orada?Seviyorum ama güven çok başka,'güvendiğin dağlara kar yağar' atasözü aklıma geliyor hep,ya sonra kötü olursa diye,korkuyorum iş,n açıkcası.Türkiyeye hiç dönememek de var.

10. 20 Eylül 2007
  11. cybill

cybill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    jelo benimki de yabancı,arap kendisi türkiyede 10 yıldır yaşayan bi arap.Kökeni burası değil bi daha hiç türkiyeye dönemem diye de korkuyorum pişman olurmuyum,sevgi aşk önemli ama evlendikten sonra da sanırım sadece sevgi ,aşk da yeterli olmuyordur,bunu da düşünmek gerekir,yani öyle gel-gitler yaşıyorum ki ,kimi zaman git diyor kalbim,kimi zaman kal ,karar vermeiyorum,

12. 20 Eylül 2007
  13. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben sevdiğim için dünyanın öbür ucuna bile giderim derdim ama şimdi biraz düşünürüm.

14. 20 Eylül 2007
  15. perry

perry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben evlenip amerikaya geldim ama mantik yaptim , dedim kendi kendime eger evliligim yurumesse orda kendime bi hayat kurarim, yasam turkiyeden daha kolay ve bi kadin tek basina yasayabilir orda dedim.. geri donmeyi gecirmedim bile aklimdan hala da gecirmiyorum.. libyayi hic bilmiyorum ama sanirim bi arap ulkesine gitmezdim

16. 20 Eylül 2007
  17. cybill

cybill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mesure neden şimdi düşünürüm diyosun? yaşadığın bişiden ötürü mü?

perry haklısın ben de o yüzden düşünüyorum bi arap ülkesine gitmek türkiyeden daha ileri standartlarda bi ülke olsa dediğin doğru,kararsızım,sevgi,aşk yitirlmiyor mu evlilikte? çoğu kişi öyle diyor?

18. 20 Eylül 2007
  19. perry

perry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vatanindan ailenden uzak yasamak cok zor.. her dakikami internette msn basinda annemle kardeslerimle konusrak geciriyorum. ki ben ordayken fazla ailesine duskun bi tip diildim.. uzak olunca farkli bi psikoloji icine giriyosun.. ayrica bu benim 3. evliligim.. ve sunu soyleyebilirim kimle olursa olsun evlilik zor.. aslinda iki kisinin bir arada yasamasi cok zor.. dedigim gibi ilerisinide dusunmek lazim .. mantik yapmak lazim..