Lıght Süt mü? Normal Süt mü?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve NevYas tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : NevYas
  1. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaşlar ben 5 haftalık hamileyim ve biraz kilolu hamile kaldım sütü çok severim günde yarım litre içiyorum ama sütde çok kilo yapıyor o yüzden Lıght süt içmeye başlamışdım ki önceki gün doktrorum light hiç bişeyi tüketemezsin dedi normal olanı iç dedi..Sizin doktorlarınız bir öneride bulundumu size..

2. 3 Şubat 2010
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    mümkünse günlük süt bulmaya çalış arkadaşım,marketlere sorabilirsin. onlardan içince emin ol ki diğer sütlerin su gibi olduğunu göreceksin. bende normak olanını içmeni tavsiye ederim, bebeğin onlarla besleniyor, içindeki yağa da ihtiyacı var.
    hem sen ekmeğe margarin sürüp yemiş olmuyorsun ki, sütün içindeki yağ emilerek hazmediliyor.

4. 3 Şubat 2010
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    doktorun light ürünler tüketme demekten kastı tatlandırıcılı ürünler.light süt,yoğurt,peynir yağı azaltılmış demek.ayrıca light sütte normal süte oranla daha fazla kalsiyum var.bence normal yerine light daha iyi boşuna kilo almamış olursun.vücudunun ihtiyacı olan yağı zaten gün içinde yediğin yiyeceklerden karşılıyosun.ben boşuna kilo aldırıcı şeyler tüketme derim.yine de doktoruna danış.

6. 3 Şubat 2010
  7. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben normal süt içiorum canım..

8. 3 Şubat 2010
  9. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de günlük süt içenlerdenim. pastörize sütlerin kutusunun iç tarafında alüminyum varmış, bu da zararlıymış, doktorum söylemişti, o yüzden kutu süt yerine günlük süt alıp içiyor aynı zamanda bu sütle yoğurdumu da yapıyorum.

10. 3 Şubat 2010
  11. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    bence de bir sorun yaratmaz.. ama ben 0 yağlı içemiyorum bana da su katılmış gibi geliyor.. o yüzden yarım yağlı içiyorum... ama bu aralar bulantım yüzünden ne süt ne yoğurt koyamıyorum ağzıma :sinifsinif: yarın doktora gitcem vitamin isticem :sm_confused:

12. 3 Şubat 2010
  13. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    benim doktorum mutlaka lıgt dedi..bende de biraz kilo alımı fazla..okuduğum kitaplarda,internette vs. hep yağı azaltılmış olarak tüketin diyor..ani bizim deyimimizle lıght..bir de ben bu günlük sütleri bulamıyorum kızlar..nerden alıyorsunuz..büyük marketlerden mi? hani şu eskiden aldığımız gibi cam şişede mi??

14. 3 Şubat 2010
  15. three__

three__ sağlıkla gel oğlumm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende light süt içiyorum , çoğu sitede ligt süt tavsiye ediyorlar ,normal sütlerle arasındaki farkta sadece yağının alınmıl olması ve normal sütlerden daha çok kalsiyum içeriyo diye okumuştum, en azından light içerek gereksiz kaloride almamış oluruz ...

16. 3 Şubat 2010
  17. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.939
    Ödül Puanları:
    238
    ben hamile değilim ama süt içmeye yeni yeni başladım ilerleyen aylarda düşündüğüm için eşimin bir arkadaşı lıght sütlerde özellikle lıght yoğurtlarda daha fazla kalsiyum olduğunu söylemiş hatta eşi hamileyken önermişler. Hep öyle içmiş sadece yağ yok ve yağda zaten yararlı değil olmasa da olur yanii... Ben zayıf olmama rağmen süt normal içiyorum ama yoğurdu pınarın lıgt küçük yoğurtları var onlardan tüketiyorum baktım üstüne daha fazla kalsiyum var...

18. 3 Şubat 2010
  19. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    mahalle marketlerinde olabiliyor. hatta bizim burda sokak arasında orta halli bi market var. onda bulduk. yani hiç ummadığın yerde olabiliyor. cam şişede vakumlu kapağı var. aslında bunu bilindik süt markalarıda hazırlayabilirler diye düşünüyorum. şu an sadece sek süt var. neden bi aytaç ülker üretmiyorlar anlamış değilim