( Liken) Bilginiz var mı?

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve mtfclr tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : mtfclr
  1. mtfclr

mtfclr Guest

liken hastalıgı var bende bu konu hakında bilgisi olan benimle paylaşırmı ben çare bulamadım da
    kaydirigubbakcemile5

2. 12 Mayıs 2009
  3. ahsencngz

ahsencngz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de var. Neredeyse 1 yıldır, gövdemin farklı yerlerinde, kaşıntılı.... Dr a gittiğimde losyon, antihistaminik hap ve kortizonlu bir merhem verdi. Artık kaşınmıyor ve merhem sayesinde izler de bayağı yokoldu

4. 26 Mayıs 2009
  5. extremestil

extremestil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende de çıktı bu hastalık stresten oluşuyormuş herşeyi denedim dr gittim merhem falan verdi şimdi kaşıntılar durdu ve rengıde kaybolmaya başladı ayak bıleklerım ve kol bıleklerımde oluşmuştu sanırım biraz sabırlı ve stresten uzak durmak gerekıyor 6 aydır var ama şuan iyiyim geçiyor sabır sabır sabır üzülmek yok arkadaşım kendı kendının doktoru olacaksın

6. 14 Eylül 2009
  7. cagsen

cagsen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    78
    off yaa bı bu eksıkmıs gıbı lıken ruber planus olmusum bende
    krem ve hap verdı kortızon ıcern bıseyde kullanmak ıstemıyorum ama napıım kullancam artık sizler tedaviye baslamıssınız lekeler geçtımı barıı ılacı kullanınca kızlar

8. 14 Eylül 2009
  9. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    eşimde de oldu...doktor orayı kazıyıp aldı hem inceleme yaptırırz, hem de bişey kalmasın dedi...inceleme sonucu liken çıktı...müthiş kaşıntısı vardı...bünyenin kendi kendine yaptığı bir hastalık dedi...başka yerlerde de olabilir ya da hiç olmayabilir demişti...

10. 15 Eylül 2009
  11. cagsen

cagsen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    78
    bende kaşıntı yok ama el bılegımde bırkac tane lekesı var kucuk kucuk kabarcıklar bıraraya gelmıs sekılde kotu gorunuyor doktor sıtresten uzak durmamı soyledı :)) nasıl olcaksaa

12. 8 Aralık 2009
  13. mtfclr

mtfclr Guest

hala arkdaşlar çare bulamadım
    kortizon kullanmak istemiyorum yan etkilerinden dolayı bitkisel çözüm bilen varmı

14. 28 Eylül 2011
  15. hejare

hejare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bendede bu hastalık var ama adı liken niditus muş doktor öyle dedi ama bana herhangi bir krem yada ilaç vermedi.bende kaşıntı yok ama gün geçtikçe vücudumun heryerine yayılıyor delirecegim yaaaa:KK43:((((((((((