limitsiz özel sigorta ile dogum yapanlar

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve pince tarafından 28 Ocak 2009 başlatılmıştır.

28 Ocak 2009
    Konu Sahibi : pince
  1. pince

pince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hanımlar merhaba. limitsiz özel sigorta ile hastanede doğum yapan arkadaşlar doğum dışında nelere harcama yaptınız? benim koç allianz sigortam var fakat bebişimin ilk günlerinin masrafı ve başka hangi ek giderler olacak? ve ne kadar tutar? bebişimininkileri ssk ile karşılayabilir miyim? özel sigorta ile tecrübeli anneler deneyimlerini anlatabilirler mi? şimdiden teşekkürler....hihoyyyt

2. 28 Ocak 2009
  3. moonrose

moonrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde özel sigortam var koç allianz bende bu konuyu çok merak ediyorum doğumu tam anlamıyla masrafsız karşılıyomu acaba bilen varsa şimdiden teşk

4. 28 Ocak 2009
  5. mujdenaz

mujdenaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim ergoIsvicre sigortam vardi dogum ve hastane masraflarimin tamamini karsiladi ancak bebegim policeme 16. gununde eklendi prosedur boyle ve 16.gunden sonraki asilari ve kontrolleri karsilandi ancak dogustan gelen hastaliklara iluskin testleri karsilanmadi genelinde de boyledir. topuk kani ile ilgili testi saglik ocaklari karsiliyor zaten ama ben ozelde yaptirmadigima bin pismanim cunku sonuc icin bir aya yakin bekliyorsunuz ve eger hastalik varsa ariyorlar eziyet gibi bir ay gecirdim ki cok sukur bisey cikmadi yani aramadilar, ozelde yaptirsaydim ertesi gun sonucu haber veriyorlar ustelik 80-90tllik bi tahlil ama saf anima geldi ve saglik ocagina gittim. Neyse eger bebisde insallah kuvoze girmesi gereken bir durum yoksa ilk kontrolu sigortaniz karsilar sanirim ama karsilamazsa da ilk muayenesi asisi fln 150-200tl civarinda sanirim ancak kuvozluk bi durum olursa Allah korusun gunluk kuvoz ucretleri 500den basliyor ssk karsilasa da ozel hastanedekini karsilamaz sanirim. Sigortanizla ilgili en dogru bilgiyi sigorta danismaniniz verir, kafaniza takilanlari ona sorun olmadi musteri hizmetlerini arayin en kesin bilgiyi alirsiniz hem cikabilecek masraflara hazirlikli olursunuz cunku policeden policeye degisir, benimki karsiliyordu ama belki sizin sahsiniza ait police bir kismini karsilar, sonradan hazirliksiz yakalanmayin.

6. 28 Ocak 2009
  7. pince

pince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili Müjdenaz açıklaman için teşekkür ederim. topuk kanı testini bilmiyordm çok iyi oldu bahsettiğin. Umarım kuvoz olayı hiçbir bebişin başına gelmez..epidural olunca ayrıca onuda ilaç masrafını karşılıyordur umarım. .doğuma yakın hastaneyi seçerken sormak lazım kaç para olacak diye herhalde. ilk muyene karşılanıyormu allianz da onuda bilmiyorum baklım.. teşekkürler.:) ..

8. 28 Ocak 2009
  9. mujdenaz

mujdenaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili Pince ben epiduralli sezeryan oldum, sigortalar bu ayrimi yapmadan odeme yaparlar zaten ama sen yine de bebisin ilk muayeneleri ile ilgili sigortanla gorus canim, hayirlisiyla saglikli sihhatli bebislerinizi kucaginiza alirsiniz insallah :)

10. 31 Ocak 2009
  11. cikocan

cikocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam,
    bende de koc var. hastanemle konustum, limitsiz oldugu için anneyle ilgili tüm masrafları karsılıyor. eger bebek sarılık olursa, Allah korusun, geceliğine 400 tl odemem gereıyormus. bir de bebek paketi die birsey var, bunu karsılamıyor sıgorta . bu da 750 tl gibi birseymiş.
    bu arada benım hastanem gayretepe metropolitan fn
    tabii prosedur hastaneden hastaneye değişiyor ama sigorta bebek paketini ve bebekle ilgili harcamaları karsılamıyor, bilginiz olsun

12. 5 Şubat 2009
  13. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde koç tan özel sigortam var.doğum yaptığım zaman sadece bebeğimin masrafı olan 120 tl yi ödeyip hastaneden çıktık..başka hiçbir şey ödemedim..

14. 6 Şubat 2009
  15. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Benimde Başak Sigorta'dan limitli sigortam var. Doktoruma ve doğuma yetiyor. Sadece %20'sini ben ödeyeceğim. Ayrıca bebeğim Başak Sigorta bebeği olacağından normalde prosedür gereği 15 gün beklenmesi gerekirken, benim sigortamda bebek doğar doğmaz tüm masrafları karşılanacak...

16. 18 Şubat 2009
  17. nanelis

nanelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki yıllık ne kadar ödüyorsunuz başak sigortaya?

18. 19 Şubat 2009
  19. Pipkin

Pipkin Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selamlar benim de Koç Allianz limitsiz sağlık sigortam var ve doğumu %100 karşılıyor ancak dediğiniz gibi bebeğin ilk14 gününe kadarki masrafalarını karşılamıyor. Ancak allah korusun, inşallah hiçbirimizin bebeğinde ihtiyaç duyulmaz ama olurda ACİL bir durumda bebeğin küvöze konması gerekirse ve anne veya babanın SGK güvencesi varsa (eski SSK, bağkur vs. vs.) doğum yapılan hastanenin SGK ile anlaşmalı olup olmadığına bakılmaksızın SGK tarafından ödeme yapılmaktadır. 1.Ekim'de çıkan kanuna göre acil durumlarda SGK anlaşması aranmamaktadır. Ancak raporların buna göre düzenlenmiş olması zorunludur. Zaten yenidoğan bir bebeğin küvöze ihtiyaç duymasının aciliyeti de tartışılacak bir konu değildir... Bunun haricindeki rutin testler, düşünenler için yenidoğan sünneti vs SGK veya özel sigortalarca karşılanmıyor benim bildiğim kadarıyla...

İnşallah hepimiz, sağlıkla, sağlıklı bebeklerimizi kucağımıza alırız...