limon suyu saç rengini açıyormuş

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve kırmızı&siyah tarafından 17 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : kırmızı&siyah
  1. limonun saç rengini açtığını duydum arkadaşlar deneyen varsa nasıl yapıldığını anlatırmı????(saçlarım kahverengi ne kadar açar??)kaydirigubbakcemile5

2. 17 Ağustos 2008
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    dogru ancak limon asidiktir saciniza zarar verir.

limonu surup gneste bekletmeniz lazim bir ton felan aciliyor.

4. 18 Ağustos 2008
  5. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    onun yerine ıhlamur suyu deneyebilirsin limon hem asidik hem de saçın koyu kahve tonlarıysa ve güneşte kendiliğinden rengi açılan saçlara sahip değilsen limon da bakır tonlarında açar ıhlamur suyu daha sarartarak açıyormuş turunculaştırmadan yani internette ıhlamur suyunun tarifi vardı

6. 18 Ağustos 2008
  7. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tresanın papatya özlü şampuanı da saç rengini açıyor tesadüfen farkettim..
    diplerimden çıkan doğal koyu kestane (mavimsi siyah) olan saçlarım bir süre sonra kendiliğinden sarı parlayan koyu saçlara dönüşmüştü ama sarı yansıma baya gözle seçilebilir haldeydi..ki benim doğal saçım değil sarı parlamak hiçbir renkte parlamıyordu mavi siyah gibidir doğal saçım...
    benim saçın yansıma rengini bile açtıysa herkesinki açılır

saçını doğal yollarla açmak isteyen arkadaşlar bu şampuanı deneyebilirsiniz belki sizin de saçınızı açar..

8. 18 Ağustos 2008
  9. miracle

miracle Guest

papatya yı denemeni tavsiye ederim arkadaşım denedi saçları kumraldı baya açtı çokta güzel oldu.. aktardan kurutulmuş paptyayı alıyorsun sıcak suda kaynatıyorsun..sonrada sürüp güneşte duruyorsun

10. 19 Ağustos 2008
  11. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    doğal yöntemle kaynatıp falan filan uğraşmaya da gerek yok..ciddiyim ben tresanın papatyalı şampuanını alın saçınızı onunla yıkayın..zaten yıkadıktan sonra kuruturken farkında olmadan saça ısı da vermiş oluyorsunuz ve haliyle yansıma rengi sarıya kadar açılıyor..üstelik bu şampuanda silikon falan filan da yok..

saçını doğal renginden daha açık renge boyamak isteyen arkadaşlar için iyi olacağını düşünüyorum..çünkü saçlar açılırken turunculaşma ve doreleşme gibi sorunlarla karşılaşıyoruz..
    ama papatyalı şampuan yansıma rengini sarıya kadar açıyor..saç boyarken baya kolaylık olacaktır

12. 19 Ağustos 2008
  13. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    güneşciğim saçın sarı mı yansıyor artık yoksa bir iki ton açıldı da sarı mı yansıyor? yani saçın gene siyaha yakın koyu kahve de güneş olmadan mı sarı yansımaya başladı? yoksa daha açık kahveye dönük olup da mı sarı yansıdı?:)))

14. 19 Ağustos 2008
  15. EU1

EU1 Guest

bende denemiştim saçlarım kurumuştu ve öyle çok açılmadı ama oksijenli suyla daha çok açılıyor

16. 19 Ağustos 2008
  17. *Ayyıldız*

*Ayyıldız* Guest

Kızlar ben de limonla saçın açıdığını duydum.Hatta bir kez uyguladım ama sonuçtan hiç memnun kalmadım saçlarım kazık gibi oldu..-tatlicadiarzu-Yaz günü balkonda güneş altında oturduğum da cabası..kafamçokkarıştı Eğer saçlarınız kahverengiyse ki benimki de öyle gerçekten papatya çok daha iyi sonuç almanızı sağlıyor.Hem rengini açıyor,parlaklık kazandırıyor hem de saçlarınız ipek gibi oluyora.s

18. 19 Ağustos 2008
  19. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canımcım bu şampuanı kullanınca bu rengini tarif ettiğim boyasız saçımın olduğu kısımı gardrop aynasına bakarken diplerimin gözle görülür şekilde sarı sarı parladığını farkettim.. resmen yaldır yaldır parlıyordu ama doreli saç gibi değil doğal bi sarı parlamasıydı dore değil de daha küllü tondaydı...hatta şaşırdım "ben yoksa diplerimi boyamıştım da hatırlamıyormuyum" diye bile düşündüm ama bu olay olduğu sıra saçımı kendi haline bıraktığım ve yaklaşık 5 aydır boyamadığım bi süre içinde olmuştu...daha önce koyu saçımın üstüne uyguladığım sarı parlayan boyalardan çok daha doğal ama daha belli bir görünüş vardı...yani göz tırmayalan ve emaneten duran özenti bir parlaklık değildi.. yani sadece direkt güneş ışığı vurduğunda parlayan ve sertçe parlayan ama anasaçı değiştirmeyen sarı yansımalı boyalar gibi değildi
    ana saçım çok koyu olduğu için belki ana rengin açıldığını farketmemiş olabilirim...daha fazla kullansaydım belki ona da şahit olurdum bilmiyorum :)

şu an bebek şampuanı kullanıyorum ama en kısa zamanda yine tresan papatyalı alacağım..şu an saçlarımın son rengi küllü kumral oldu (yine boyadım) :)
    dipler çıkınca yine bu şampuanla yıkasam iyi olucak belki boyada istemez :jeyyar:

yani canım kısacası onu farkettiğim dönem...siyaha yakın koyu kahve olmuştu ve direkt güneşe vurmasına gerek kalmadan bulutlu gündüz havalarında bile günışığında bile sarı parlıyodu ama kapalı mekanda yine koyu renkti öyle toparlıyım kısaca :)

orijinal saçım da şu kedicikle aynı renk :) ama ben çok sinir oluyorum kendi doğal rengime

Son düzenleme: 19 Ağustos 2008