Limonun Faydalari...

Konusu 'Bitki Sözlüğü' forumundadır ve Mune tarafından 14 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : Mune
  1. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.053
    Ödül Puanları:
    663
    Siyah noktalara limon suyu
    LıMON, yağlı ciltler için ideal bir temizleyicidir. Çünkü limonun cildi sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Tarifini verdiğimiz yüz losyonu, yüzdeki siyah nokta ve sivilcelere karşı en ideal losyondur. Bunun için yarım çay bardağı limon suyunu, bir yemek kaşığı bal ve bir bardak suyla karıştırın. Bu karışımı bir cam şişeye koyun. Hazırladığınız bu losyonu sabahları ve akşamları, bir pamuğa damlatarak yüzünüze sürün. Böylece hem temiz hem de canlı bir cilde sahip olacaksınız. Ancak yüzünüze bu karışı sürdükten sonra en az 2 saat güneşe çıkmamaya dikkat edin. Aksi halde yüzünüzde lekeler oluşur.
    :KK66:

Burada yer alan hertürlü bilgi ALINTIDIR

Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
  2. 14 Temmuz 2006
  3. deryagmur

deryagmur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Mune'ciğim sağol canım yaa... Benim de başım dertte siyah noktalarla. Bunu deneyeceğim... :rolleyes:

4. 15 Temmuz 2006
  5. Che

Che Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    mune canım çok sağol. paylaşımın için teşekkürler.
    sevgilerimle..

6. 17 Temmuz 2006
  7. DELYA

DELYA S&A Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    308
    Hmmm...aslin da denenilebiliri:rolleyes2:

8. 17 Temmuz 2006
  9. 1_sen

1_sen Guest

bir eklemede benden;sadece limon suyu surup yatarsaniz geceleri cildinizi beyazlatiyor ve parlatiyor:eyes:

10. 18 Temmuz 2006
  11. banuu

banuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mune'cim,iyi demişsin, hoş demişsin de, kuru ve hassas ciltliler için de bir önerin var mı?

12. 19 Temmuz 2006
  13. Mune

Beğenildi:
    59.053
    Ödül Puanları:
    663
    banuum isterde ben cevaplamaz mıyım hiç:yes: Aşağıda belirtilen yağlara ait özellikler genel olarak ifade edilmiştir. Eğer allerjik bir bünyeye sahipseniz veya aşağıdaki yağlardan herhangi birine karşı hassasiyetinizi ölçmek istiyorsanız basit bir allerji testi yaptırabilirsiniz.

Genel olarak pekçok yağ, masaj sırasında cilde direkt olarak uygulanmaz. Örneğin masaj için avakado yağı hazırlamak isteniyorsa, avakado yağı %10'u geçmeyecek bir oranda diğer taşıyıcı bir yağ (zeytinyağı, vb.) ile karıştırılacaktır.

Avakado : Kuru cilt tipi için uygundur. A, B, D, E vitaminlerini içerir.Ayçiçeği yağı : Nemlendirici ve besleyicidir.

Bal : Kuru ciltler için önerilir.

Gül : Tüm cilt tipleri için uygundur. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.

Havuç : Tüm cilt tipi için uygundur. Özellikle yüz temizliği için idealdir. Beta-Carotene, A, B, C, D, E vitamini açısından zengindir.
    Kayısı : Tüm cilt tipleri için uygundur. Özellikle yüz temizliği için idealdir. Akneleri temizler. A vitamini ve mineraller içerir.

Papatya : Hassas ciltler için uygundur. Yumaşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır.

Portakal : Kuru cildi besler, çok iyi bir cilt toniğidir. Kokusu ferahlatıcıdır.
    Yasemin : Kuru ciltler için uygundur.Zeytinyağı : Cildi besler, nemlendirir. :biggrin: yeterli mi senin için banüümmmm öpüldün hayatım özlemiştim seni

14. 19 Temmuz 2006
  15. Mune

Beğenildi:
    59.053
    Ödül Puanları:
    663
    banuummm bak sana özel bir tavsiye daha Kuru cilt için zeytinyağlı sabun kullan ama doğal olsun. Ekolojik ürünler satılan yerlerdeki zeytinyağlı doğal sabunlardan al yada mümkünse köylülerin yaptıklarından bul,şimdi yazacağım formül de kuru ciltler için ve tüm vücuda uygulanabiliyor:2 yemek kaşığı lavanta veya gül suyu, dört yemek kaşığı zeytinyağı sütü, bir yemek kaşığı da tatlı badem yağını karıştırın ve sürün :smilewinkgrin: ama bunları bulup bu formülü yapmam zor diyorsan illede z.yağı sabunu kullan derim sana:bigrazz: kozmetik ürünlerde vardır illaki ama ben bu ürünler hakkında tam bir bilgiye sahip değilim kozmetikle pek aram iyi değildir de doğal malzemeler kullanmayı tercih ederim rimel göz kalemi eyeliner haricinde hiçbişey kullanmam da:biggrin:

16. 14 Mart 2007
  17. banuu

banuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [COLOR="Red"MUNEEEEEM,CANIM BENİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM, EMEĞİNE, VAKTİNE, ELİNE SAĞLIK. BEN DE SENİ ÖZLEDİM VALLA. ACIBADEM SÜTÜ KULLANMAYA BAŞLADIM BİRKAÇ GÜNDÜR. O DA İYİ GELDİ SANKİ.ZEYTİNYAĞLI SABUNU DA ALICAM, AMA ŞİMDİLİK ZEYTİNYAĞLI PAMUKLA SİLİYORUM YÜZÜMÜ. O PULLANMA,KURULUK HAFİFLEDİ, REÇETELERİNİ UYGULIYCAM HEMEN.

18. 15 Mart 2007
  19. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Mune sagol limonlu olan kolaymis bende deniyicem cok sagol canim...