Liposhapingle baldırdan yağ aldırma

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve seyhan04 tarafından 17 Nisan 2008 başlatılmıştır.

17 Nisan 2008
    Konu Sahibi : seyhan04
  1. seyhan04

seyhan04 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Vücut bölgelerinin fazla yağlardan temizlenerek inceltilmesi yöntemidir. Bu işlem fazla kiloların depolandığı gıdık, kalça, baldır, bacak arası, diz arkası ve bel gibi problemli alanlara yeni ve estetik biçim vermek için kullanılır. Liposhaping, kilo verme yöntemi olarak algılanmamalıdır. Bu yöntemle bölgesel yerleşimli yağlar alındığı için, bu miktar vücut kilonuzda büyük fark yaratmaz.

Liposhaping Nasıl Yapılır?

Vücuda verilecek şekil hastaya gösterilir. Yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Yağların kolayca çekilebilmesi için lokal anestezik içeren eritici bir sıvı enjekte edildikten sonra sıvılaşan yağlar ince kanüller ve şırınga ile çekilir. Lokal anestezi uygulandığı için uyanık olan hasta uygulama süresince haraket ettirilerek yağ çekme işlemi kontrollü bir şekilde yapılır. Bu yöntemle incelen bölgelerin bir daha aynı oranda yağlanması söz konusu olmamakta, çok fazla kilo alındığında bile, bu bölgelerde yeniden yağ birikimi, en alt düzeyde kalmaktadır.

Liposhaping işleminde küçük kanüller kullanılarak çok hafif basınçlarla çalışıldığında çevre doku zarar görmez ve iyileşme esnasında dalga şeklinde düzensizlikler olmaz. Lokal anestezinin uygulandığı liposhaping işlemi bittikten hemen sonra kişi yürüyerek evine gidebilmektedir.İşlem sonrasında bir hafta çok sıkı olmayan bir çorap ve korse giyilmelidir. Liposhaping, vücudun her bölgesimde hatta yüze bile uygulanabilen son derece güvenli bir operasyondur. Lokal anestezi altında yapıldığında genel anesteziden doğabilecek riskler yoktur. Çok ince kanüllerle çalışıldığı için dikiş gerektirmez dolayısıyla dikiş izi olmaz. Dokulara ve damarlara zarar vermeyen hassas kanüllerle çalışıldığından güvenli bir yöntemdir.

Tekrar Yağ Oluşur mu?

Vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması ile değil, hacimce genişlemesi ile olur. Liposhaping işlemi ile bölgede var olan 100 yağ hücresinin 70’ini uzaklaştırırsak, kalan 30 hücre sayısı 31 olmaz. Bu 30 hücre daha da genişlese bile 100 hücrenin genişlemesi ile aynı oranda bir kalınlaşma oluşturmaz. Bu yüzden bir bölgeden yağ alındıktan sonra aynı bölgede hiçbir zaman aynı oranda yeniden yağ oluşmaz. Liposhaping işlemini yaptıran her hasta ölçülebilen iyileşmeyi görür. Doğru teknik kullanıldığı takdirde hasta memnuniyet oranı en yüksek olan girişimlerden biridir.

arkadaşlar liposhapingle bölgesel olarak yağ aldıran var mı?aslında benim sorunum baldır yani diz altı bölgesinden arastırdığım kadarıyla en etkili yöntem buymuş ama elektroterapi,mezoterapi yada farklı bi yöntemle bu bölgeden yağ aldıran varsa lütfen cevap yazsın!!!yurt içi yurt dışı fark etmez.kafama koydum nerede olursa yaptırabilirim.çok üzülüyorum psikolojimi çok etkiliyor bu durum cevaplarınızı bekliyorum:enbuyukkk::enbuyukkk:

2. 19 Nisan 2008
  3. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşım,ben bugün karın bölgemden liposuction oldum,Şu an için agrım sızım yok,korktugum gibi degilmiş,alabilecegim sonuc yapacagım diet ve pora baglıymış,kesinlikle tavsiye ediyorum...Korkulacak bişey yok..

4. 19 Nisan 2008
  5. seyhan04

seyhan04 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım doğru diyosun sorun karında olsa bnde hiç düşünmem ama farklı bir bölge(baldır) yani henüz yaygınlaşmamış çok kişinin sorunu olmadıgını düşünüyorum çekincem o yüzden korku değil benimki sadece önümde örnek yok maalesefsenağlama sanada çok geçmiş olsun a.s.

6. 20 Nisan 2008
  7. damllaa

damllaa mutlu... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sağol canım benim,korkmana gerek yok,bence o da kolaydır ama önce spor ve diet yap,erimezse liposuction yaptır,ben bunların hepsini denedim,hiç erimedi,mecbur kaldım:KK43:sevgiler...

8. 27 Temmuz 2008
  9. _Bahar

_Bahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    liposuction acıtıyomu ve ne kadar mal oluyoo diz kapağının altı ve ayak bileği arasında kalan bölge için

10. 29 Eylül 2008
  11. paşaoluk

paşaoluk Guest

slm, aynı seyi sorucaktım kaydirigubbakcemile5 mesajında yanıt geldi mi , geldiyse beni de bilgilendirirsen sevinirim
    selamlar cnm

12. 29 Eylül 2008
  13. paşaoluk

paşaoluk Guest

a.s dammllaacm, iyi gecmis cok sukur demek cok problm yokmus. suanda nasılsın bir degisiklik var mi memnunmusun, dr unu tavsiye edermisin, kim nerede nekadara yapmisti..
    iyi bayramlar simdiden

14. 23 Ekim 2008
  15. handan23

handan23 Guest

merhaba canim
    hangi sehirdesin?nerde yaptırdın? ve cok pahalı mı ? ne kadar mesela??ve faydasını gördünmü? cok soru sordum kusura bakma ama bende düşünüyorum daCADIARZU

16. 9 Haziran 2012
  17. cinss

cinss Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    bende de aynı dert war

18. 11 Ocak 2013
  19. MucizeOlsun

MucizeOlsun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Liposhaping yeni bir teknik sanırım yada pek duyulmamış ama bana daha mantıklı geldi çünkü kimse bacaklarının dalga dalga olmasını istemez benimde çok aşırı kilom olmamasına rağmen hep iç baldır vardı 48 kiloyken bile şimdi 63 kiloyum ve bende düşünüyorum şuan bana mantıklı geliyor doktorla görüşmeyi planlıyorum belki faydalı bulursunuz diye de bu linki paylaşmak istedim. :)
    En yeni yöntemlerle liposuction rehberi