Lise çağımdan beri yumurtalıklarımda kistler vardı ...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve syavuzz tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

24 Mart 2010
    Konu Sahibi : syavuzz
  1. syavuzz

syavuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Op.Dr. Halit Fırat ERDEN
    doktor bey merhaba,istanbulda yaşıyorum 8 aylık evliyim 24 yaşındayım.lise çağımdan beri yumurtalıklarımda kistler vardı son olarak sağ yumurtalıkta 3 cmlik bir over kist söz konusuydu kanamlı bir kist olduğu için 4,5 cm ken beni ocak ayında hasteneye yatırdılar serum ve ilaçla 3cme düşürdüler önemli bir kist olmadığını her kadında olabileceğini belirtti.ademlerim 3 gün ve çok az sürüyor lekelenme akıntı şeklinde bunun içinde normaldir bazı kadınlar az adet görür dedi vücudumda kistten öütürü kıllanma yok örneğin sadece aşırı adet sancısı çekiyorum.çocuk istiyoruz ve korunmadığımız halde olmuyor.
    adet döngün 24 ocak,20 şubat,18 mart ve 3 gündür karın kasıklarımda ara ara şiddetli gün içinde hafif hissedilir ağrılarım var bu şikayetlerim hakkında bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.şimdiden teşekkürler

2. 14 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar oncelikle gecmis olsun yukarida bahsettiginiz kist 3cm dustugunu soylemissiniz bu kist tamamen kayboldumu yoksa halen duruyormu ? adet duzeninizde bir problem gozukmuyor fakat anlattiginiz sikayetler endometriozis dedigimiz hastaliga cok uyuyor bu hastaligin da teshisi yanliz laparoskopi yontemiyle direkt goz ile gormekle konulabiliyor veyahut yumurtaliklari tutmussa cukulata kisti dedigimiz koyu kivamli mat gorunumlu kistleri ultrasonda gorunmesiyle de konulabiliyor ayrica kanda CA125 dedigimiz bir test yapilarak teshise destek saglanabilir sozun kisasi sizin detayli muayeneden gecmenizde fayda var gecmis olsun gorusmek dilegiyle

4. 28 Haziran 2010
  5. dejavu86

dejavu86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    doktor bey merhaba,1.5 yıllık evliyim ve 5 aydır korunmuyoruz normalde adetlerim düzenlidir ama geçen ay 20 gün gecikti bunu üzerine doktora gittim ultrason ve doppler çekildim raporumun sonucuna göre;sağ overde 26x17 mm anekoik kist ve solda 16x7 mm bir kaç kist izlendi.dr bir şey sölemedi bir iki ay sonra kontrole gel dedi sadece benim merakım bu kistler benim gebe kalmama engel olurmu birde ben ilaç kullanmadım ne kadar sürede gebe kalabilirim cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler..