lisedeki alan seçimleri kaldırıldı!!!

Konusu 'Lise' forumundadır ve kardelen06 tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

8 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kardelen06
  1. kardelen06

kardelen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    10. sınıfların seçim olarak yaptığı sayısal,sözel,eşit ağırlık alanları kaldırıldı yerine 3'lü sitem geldi bunlar ise A,B,C sistemi a 'da sadece saysaıl dersler(matematik,geometri,kimya,fizik,biyoloji) B'de sayısal sözel karışık(matematik,geometri,coğrafya,dil anlatım, proje hazırlama)C'de ise sadece sözel dersler ve ayrıyeten hersene görmek üzere matematikve geometri dersi de görülecek.
    Aslında değiştirilen sistemin öğrencilere getirdiği hiçbir kolaylık yok aksine bu olay eşit ağırlıkcılar ve sözelcilerde yıkıma neden oldu hadi sitem deiştirildi bari paun hesap sistemi alan mesleklerinide değiştirin eskiden edebiyat gibi szöel dersler eşiet ağırlık bünyesinde eskiden yer alırken şuan kaldırılımş aslında en avantajlısı sözel okumak fakat alan meslekleri değişmediği için sözeli okursak hiçbir işe yaramayacak. Çünkü takdir edersiniz ki sözelde pek te fazla bi meslek grubu yok olsa dahi puanlama sistemi değişmediğinden üniversteye girmek yine zor olacak .Milli Eğitim Bakanlığındaki saçmalıklar sürüyor. 1995li öğrenciler ise deneme tahtası gibi kullanılmanın zorluğunu yaşıyor.Gelecek ne getirecek belli değil bizden göreceğimiz sadece 5 dersle iyi bi yer tutturmamız bekleniyor.M.E.B'i 95'li öğrenciler olarak kınıyoruz :tomato: .Eğer bir ülknein yükselmesi isteniyorsa öğrencilerin önü açılmalı bunlar ise sadece önümüzü kapıyorlar avrupa eğitim sisteminn payından sadece sınavları getiriyolar ülkemize fakat asla avrupai bir eğitim söz konusu dahi olmuyor başımızdaki öğretmenler anlarsa anlar anlamassa boşver düşüncesine sahip analamaya çalışıpta analamaynalar için bile çaba sarfetmiyolar en önemli ders olan matemtiğin hocalrı dahi kitaptan ezbere problem çözdürüyo bi soru getirdiğimizde yapamıyolar böylesine düşük bir eğitim sistemi içerisinde yeni zorluklar çıkarılmasının da manası yok kötükedihüso

2. 8 Eylül 2010
  3. melodRama

melodRama saqooOOoo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    nee nasıl yne ya CADIARZU

4. 8 Eylül 2010
  5. melodRama

melodRama saqooOOoo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kaynak??

6. 8 Eylül 2010
  7. kardelen06

kardelen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya geçen alan seçimi yapmaya gittim ve sayısal sözle eşit ağırlık alanlarının kalktığını öğrendim A,B,C'li siteme geçtik öğrendiklerimi yazdım malesef çok kötü bi sistem :gitme:

8. 12 Eylül 2010
  9. mobile

mobile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya inanmıyorum cidden 95lileri deneme tahtası yaptılar ilk sbs'ye biz girdik ilk sbs'yle biz mezun olduk alan kaldırıldı ilk uygulayan biziz !!! bu ne ya ne yapmaya çalışıo bunlar,ben dil seçtim ne yapıcam şimdi D falan yok mu ya :) sen bunu nerden duydun canım ?

10. 12 Eylül 2010
  11. kertenkelebe

kertenkelebe peki pekiii anladıkkkk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    haber doğru arkadaşlar gazetede okumuştum ben de
    beni etkilemiyor çok şükür
    sistemi yenilemek adına kürek sallayıp duruyorlar fakat ortada alınmış mesafe göremiyorum
    malesef yapacak bişey yok:sinifsinif:

12. 12 Eylül 2010
  13. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    iyice cılkını çıkardılar

14. 13 Eylül 2010
  15. emotionn

emotionn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bnm bi arkadsm da 95li dil seçti bnm içn hiçbi fark olmadı sadce adı deişti sistemn falan ddi :)

16. 14 Eylül 2010
  17. mobile

mobile Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aa tamam o zaman sevindim :)

18. 14 Eylül 2010
  19. gulden95

gulden95 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya hakkaten kobay olduk resmen!!
    o kadar çok çalışmıştım ki fene girmek için alanımı da hoplaya zıplaya seçtim,
    kaldırıldığını öğrenince beynimden vurulmuşa döndüm.
    bir de kafalarına göre oynuyorlar sistemle,sanki alanı kaldırın diye protesto edenler oldu yaa!!!
    gerçi protesto etseler nolur etmeseler nolur bize sormadan bütün düzenle oynarlar..
    bu arada ben A,B,C sistemi diye duymadım bunu ortak ve seçmeli olarak derslerin ikiye ayrıldığını duydum ki zaten nette de böyle yazıyor...