lohusa yatağı için neler hazırladınız

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Sezen tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Sezen
  1. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    anne adayları doğum sonrası eve geldiğimizde lohusa yatağı neler hazırladınız dantelli pikelermi yoksa dantele ne hacet kolay kullanımlı hazır nevresim yada pikemi diyorsunuz

ben henüz birşey hazırlamadım hiç kullanmadığım yeşi patiskaya sarılı şahane bir dantelli nevresim takımım var
    doğumum allahın izniyle ağustos sonuna denk geliyor içine pafi yorgan geçirsem sıcak olmam dimi

sizlerde fikirlerinizi yazarmısınız a.s.

2. 14 Temmuz 2009
  3. zrrn

zrrn Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ayy bide bu dert var dimi
    benim pamuk saten bir nevresimim var onu kullanabilirim. Ama hiç özel bi hazırlık düşünmedim açıkçası

4. 14 Temmuz 2009
  5. green olive

green olive Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    onca misafirin içinde yatmak rahat oluıyormu??? Yoksa yatak odasında yatmakmı daha rahat olur. Tecrübeli anneler siz bu durumda ne yapmıştınızz???

6. 14 Temmuz 2009
  7. vetseyhan

vetseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eyvah yaa. Bak bu benim aklıma hiç gelmemişti. Tecrübeli arkadaşlar nerelerdesiniz.Tavsiyelerinizi okuyalım. Bu da önemli bi konu aslında.

8. 14 Temmuz 2009
  9. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşlar ben loğusa yatagı hazırladım. doğumda bir aksilik olursa eve geldiğimde yatmam gerekirse diye... ancak şükür herşey yolunda gitti ve gelen herkezi oturma odamda kah oturarak kah ayakta ağırladım. gittiğimiz bütün yeni anneler de ayaktaydı. ancak çok yakınlarınız, sizinle kalacaklar (kayınvalideler,eltiler,görümceler) vs. yatak odanızı göreceklerdir tabiiki şık olmakla beraber rahat edebileceğiniz şeyler seçmenizi tavsiye ederim. sağlıkla alın bebeişlerinizi kucaklarınıza...opuyorumnanaktan

Pinking Tree bunu beğendi.
  10. 14 Temmuz 2009
  11. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bide lohusa yatagı seramonisimi var yaaaa:eek:lmaz: valla sanırım ben böyle bişey yapmam gerek görmüyorum yatak odama birilerinin girmesi pek hoşlandıgım konu degil.

12. 14 Temmuz 2009
  13. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.932
    Ödül Puanları:
    238
    Lohusa yatağı olmalı ama normal yatak hazırlanmalı işte abartıya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bebek eve geldiğinde sürekli birileri gelecek ziyarete o yüzden sürekli de yatak odasına girilmez ki bir insanın. Sizde kalkıp oturma odasına gidemeyecek durumda olursanız bence en uygunu oturma odasında açılan bir çekyat tarzı birşey varsa oraya hazırlanabilir. Çarşaflı pike takımı eğer kışsa elyaf yorganlar var yazlık kışlık kullanılan onlardan serilebilir yada kalın bir battaniye sonuç olarak zaten gece yine yatağınıza gidersiniz. Evin sıcaklığına göre değişir. Benim düşüncem böyle.

14. 14 Temmuz 2009
  15. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    vala ben ilkimde hazır dantellı pike takımı sermıştım kavga kıyamet dantel ortulerı serdırmemek ıcın dırendım annem kayın valıdem ısrarı uzerıne yastıklarını koydurdular sımdı saten kırmızı nevresım takımı var bırde kayınvalıdemın ceyıze yaptırdıgı dantellı yorgan takımları var hiç kullanmadım onları sererım yoksa kızarlar hemde lohusa yatgı suslu olsun yok gıbı normal carsaf serılırmı dıye baskı yapar :eek:lmaz:amann ne serelerse sersınler ben sıcacık yatarım yaa oyle dıyorsunuzda akrabalar odaya 5dak tebrık edıp sana bebege bakıp cıkıyorlar sonra oturma odasına gecıyorlar yanı benım gordugum ve cevremde yapılan sey bu

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
  16. 14 Temmuz 2009
  17. papatya946

papatya946 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tamamen katılıyorum. Ben de özel yatak hazırlamayı düşünmüyorum. Zaten inşallah sadece bir gün yatar sonra kalkarım diye hayal ediyorum.

18. 14 Temmuz 2009
  19. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    açıkçası eğer normal doğum yaparsam zaten yatak hazırlamayı düşünmüyorum ama sezeryan olursam eğer oturma odasına hazırlatırım

işte 29 agustos 4eylül arası demişti doktorum doğum için ama olurya daha erkende gelebilir oğlum pafi yorganla sıcak olurmuyum onu bilmiyorum gerci yatak odamda istediğimi sererim taç'ın pikesi filan var kullandıgım eğer sıcak olursa onu sererim üstüne zaten yatak örtüsü gelicek oturma odasınada 2 kere kullandıgım pembeli nevresim takımım var birde hiç kullanılmamış yeşil takımım var ikisinden birini sererim içine mecbur pafi yorgan geçiririm havalar sıcak olursada zaten gün içinde dizlere kadar çekiliyo yorgan vs.
    yani birde onun için özel bişey alamam doğrusu

sizce olurmu kızlarrr