lohusa yatağı

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve elmayraaaa tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : elmayraaaa
  1. elmayraaaa

elmayraaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sizce doğumdan sonra lohusa yatağını yatak odasına mı yoksa oturma odasına mı hazırlamalıyım?
    bazıları oturma odasına hazırla elalem yatak odana mı girsin falan diyo. hem de gelen rahat etmezmiş yatak odasında ikram falan alırken.
    bazısı da yatak odana hazırla bebeginle rahat rahat dinlen misafir gelir bi 5 dk seni gorur ikramını baska yerde alır. senin rahatın mı önemli misafirin mi? diyolar
    siz neler düşünüyosunuz?

2. 17 Eylül 2010
  3. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım aslına bakarsan hemen doğumdan sonra misafir gelmemesi lazım yani bana hemen gelen olmadı Allahtan.ben kendime yatak falan da hazırlatmadım hastaneden çıktım zaten gelince kendi yatak odamda biraz dinlenip oturma odasına geçiyordum.bebişin beşiği yatak odasındaydı zaten emzirmeye oraya gittikçe biraz onla uyuyordum sonra kalkıyordum.sürekli yatamam ben zaten canı sıkılır insanın.

4. 17 Eylül 2010
  5. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben sezeryan doğum yaptığım için zorluğu çok oldu bende. Yatak odasına hazırlandı benim lohusa yatağım. Gelenler azıcık durup salona geçtiler. Bende bebeğimde rahatça yattık odamızda.

6. 18 Eylül 2010
  7. BaBy_LoVe

BaBy_LoVe Seviyo & Seviliyo Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde dün mevlüdüm oldu Lohusa yatağımıda yatak odama hazırladık..gelen herkez bebeklere bakıp çıktı bende çocuklarımla ilgilendim rahat rahat..
    hem bu yatak odasına girmesinler lafı ne yaa noluyomuş yatak odasına girilince anlamıyorum..
    kesinlikle rahat edersin, gelen herkezden bebeğini korkursun çeşit çeşit mikrop kol geziyo..

8. 18 Eylül 2010
  9. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence yatak odasına yaptır yatagını canım bende oyle yapmıstım gelen yanıma gırıp bebegı gorup gecmıs oldun deyıp salona gecıyordu hem bebegım rahatsız olmuyordu en güzeli yatak odan sımdıden hayırlı dogumlar

10. 18 Eylül 2010
  11. neslihang

neslihang Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben yatak istemedimz aten hastanede 2 gün kaldım çıktıktan sonra hiç yatmadım mevlüdümde bile servise yardım ettimzemuszemus yatamam ben sabit duramam öyle sıkılırım bunalırımdelikafadulden

12. 18 Eylül 2010
  13. beren15

beren15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    ben sezeryan doğum yaptım yatağımıda yatak odasına hazırlattım ama kimseyide yatak odama sokmadım zaten bizde yatak odasına girilmez gelenler salona geçti bende bir 5 dakika görünüp odama geri döndüm bikaçgün sonrada yatmadım zaten sadece bebeğim yatak odamdaydı

14. 18 Eylül 2010
  15. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    bizim buralarda oturma odasına yapılır
    ya aslında yatak odası dahamantıklı çocuk ağlıyo mecbur emzircen bakıyolar emiyomu diye zor oluyo herkes hemen gitmiyo sanki 5 çayına gelmiş
    ama normal doğ. yapınca yatak odasında sıkılırsın
    ben oturma odasına yapmıştım mevlüdümdede yatak odasına sermiştim orda genelde en yakınlarım oturmuştu

16. 18 Eylül 2010
  17. elmayraaaa

elmayraaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben görümcemle ve eşimin yengesiyle konustum onlar oturma odasına hazırla dedi bizde oyle olur dedi yani onların gelenegi oyleymis
    ben de dusundum yatak odası daha mantıklı zaten normal doğum dusunmuyorum hassas olurum diyedusunuyorum misafir falan cekemem yani.
    malesef burda hemen gelirmiş misafir
    ben misafire ikrama da karsıyım pastalar borekler caylar veriolarmıs
    yani annem zaten bana bakarken yorulcak bi de misafir mi agırlıcak
    baskasının da evimde ikram vermesinden hoslanmam
    bilmiyorum
    bi cikolata tutsak yetmiyomu yaa

18. 18 Eylül 2010
  19. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    herkesin adetleri farklı farklı canım bizde kolonyayla çikolata yada şeker verilir bırak ikramı kahve bile yapılmaz nede olsa hasta ziyareti muhabbet isteyen başka zamanda gelsin çaya