lohusalık döneminde kim yardımcı olucak

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve cryptic tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : cryptic
  1. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    [B sevgili arkadaşlar bu konuyu kendi topğimdeki arkadaşlarlada zaman zaman paylaştım buradaki lohusa annelerin yorumlarınıda okudum umarım bu dönemimizi hepimiz rahat geçiririz arkadaşlar bu arada buradan okuduğum kadarıyla evi çok kalabalık hemde yatılı olucak lar varmış aman arkadaşlar sonradan üzüleceyiniz şeyleri yapmayın zamanında önleminizi alın derim benim konuma gelince 30 haftalık hamileyim kızlar yavaş yavaş kim yardımcı olucak eşimle konuşuyoruz aramızda kayınvalidem ve annem rahmetli oldu kayınvalidemin gözleri görmüyordu zaten annem ise kafası kaldırmazdı stresli hayat yaşamış rahmetli görümcem ve eltim kendi evlerinini temizlemezler temizlikçi çağırırlar kızkardeşimin var istanbulda oda yeğenim var evlere şenlik bir yaramaz anlatamam gece 2 lere kadar uyumuyor hep tepiniyor bizim suratımız asılıncada kardeşim başlıyor dövmeye diyorum çocuğz vurma diye akşama kadar öyle geçiyor gittiklerinde oh diyorsun zaten 33gün sonrada ben geldim baktım diye başına kakar oda ayrı babam kızkardeşime telefon açmış sen gitme biz sevgi ile gideriz diye oda imam nikahllı karısı babam okadar pis anlatamam size 26 yaşına kadar onlarla yaşadım hep arkalarını temizledim sinirlerim harap oldu ilaç kullanmak zorunda kaldım babam evde 2 tuvalet var herkezin yıkandığı küvetin içine işer niye yapıyosun diyorum böyle rahatım karışma diyor mutfak lavabosuna tükürür burnunu siler kağıdı dalonun ortasına atar elini hiç yıkadığını görmedim elini yüz havlusuna siler simsiyah olur havlu kendi babamdan nefret ettim birde hanımıyla el şakaları terbiyesiz hareketler bizim yanımızda argo sözler bu nedir ya üvey babam olsa bu kadar olur dedimki eşim rahatsız kimseyi kabul edemiycez eşim yardımcı olucak bana kızlar sinirlerim yıpranıcağına diyorum birkaç gün zorluk çekeriz

2. 25 Mayıs 2010
  3. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok haklısın,zor olur belki ama en doğrusunu yapmış olursunuz.allah yardımcın olsun:KK43:

4. 25 Mayıs 2010
  5. asin25

asin25 nisamla.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    en doğrusu eşin ama hastanede ne olacak canım refekatçı malum erkeklere izişn verilmiyor kalması için mesela bn sezeryn oldum 2 hafta rhat hareket eedemedim

6. 25 Mayıs 2010
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    selam
    öncelikle hayırlı doğumlar dilerim
    benim annemde rahmetli oldu
    kayınvalidemde bursadaydı doğum yaptığımda
    teşrif etme zahmetinde bulunmadı
    hastanede eşim kaldı yanımda 2 gün sağolsun ben dirayetliyim ilk gece kendim kalktım hep yataktan yardım istemeden, sende öyle ol arkadaşım bu dünyada sağlam durmak zorundasın helede arkanda annen yoksa,
    eve geldik abim yengemigetirdi istememe rağmen oda tüm gün oturdu sağolsun misafirler geldiğinde bile benim yaptığım ikramlıklardan vermeye üşendide gene ben kalkıp verdim
    aslında çok isterdim bütün gün yataktan kalkmıyım birileri hizmet etsin ...4 gün kalıp gittiler zaten ondan soınra hep tek başımaydım gelenlerde şaşırıyodu
    Allah yardımcın olsun seninde

8. 25 Mayıs 2010
  9. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok zor valla allah yadımcınız olsun yakın güvendiğiniz bir arkadaşınız yok mu arkadaşlar akrabalardan daha ilgili olabiliyor bazen. benim de annem yetişemeyecek sanırım benim doğuma teyzemin oğlunun düğünü var aynı zamanlara denk geliyor, bende kadın huzursuz olmasın diye söylemedim yetişemezsin diye. bakalım hayırlısı Allah bir kolaylığını verir. çok dert etme kendine umarım kolay atlatırsın.

10. 25 Mayıs 2010
  11. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Etrafınızda emeki bir ebe hemşire falan yokmu??? ücreti karşılığında riica edin....
    Hem böylece profesyonel yardım almış olursunuz....

Benimle annem ilgilenecek... Ama böyle bir şansım olmasaydı böyle bir arayışa girerdim... Bakıcı hizmeti veren şirketler var.. 1 aylığına birini istediğinizi söyleyin 1 ay böyle bir kişyi çalıştırarak yardım alın....

12. 25 Mayıs 2010
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım bu ne ya !!! ağzım açık okudum valla. Sen en iyisi kendi yavrunada kendinede kendin bak. başka çaren yokmuş gibi görünüyo zaten. bende ilk doğumumda her işimi kendim yaptım sayılır. hiç başıma kırmızı kurdele bağlayıp yatmadım ama çok isterdim o ayrı konu tabi. annem hasta, ablam öğretmen, kızkardeşim izmirde oturuyor, bitek kayınvalidem vardı yanımda ama oda yaşlı zaten bi bardak su zor istiyordum zaten. o yüzden hep ayaktaydım , alttan dikişlerim vardı ve zorlamadan dolayı sürekli kanama ve acı mevcuttu maalesef. Çok ama çok zordu geçirdiğim o 40 gün. yakında ikinciyi doğuracağım ve şimdide bir farkı olmayacak gibi görünüyor. gene aynı acıyı aynı stresi yaşayacağım maalesef. allah bizim gibilere kolaylık versin ne diyim.

14. 27 Mayıs 2010
  15. cryptic

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    sevgili arkadaşlar yorumlar için teşekkürler burada lohusa anneleri çok okudum yaşadıkları çok üzücü diyorumki yanımızda sinir bozucu insanlar olacağına hiç olmasın tabi eşlerinizin hatırı için kayınvalidelere katlanmak zorundasınız ama mesafeli olup herşeye karıştırmayın derim hele gelenden bir yardım göremiyorsanız kırmadan göndermeye bakın kızlar

16. 27 Mayıs 2010
  17. cryptic

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    saol güzelim yatılı misafir zaten zor gidince yatak yorgan kaldırılacak nevresim yıkanacak lohusalıkta kesinlikle kabul etmem canımeşimde birilerini bulur akrabalardan biliyorum eşlerimiz iyi niyetli ama gelene ben hizmet edicem yine insan başına geleceyi bilmezmi

18. 27 Mayıs 2010
  19. cryptic

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    allah kolaylıklar versin sana canımbende uzanayım sevenim olsun arada hamileyken yada doğumda istediğim yemek önüme gelsin isterdim ama herşey istediğimiz gibi olmuyor eşimde bende çekirdek aileyiz annelerimiz vefaat etti allha şükür başka sıkıntımız yok ne yapalım tek sıkıntı bu olsun