lohusalık ve karabasan

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve denizkxixzxixl tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

22 Ekim 2009
    Konu Sahibi : denizkxixzxixl
  1. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    dün arkadaşlarım biraz korkuttu beni. lohusa kadın 40 gün odada yalnız bırakılmazmış.karabasan gibi kötü şeyler yaşarmış, gözüne olmayan şeyler görünürmüş.
    ben pek inanmam aslında ama birkaç kişi onaylayınca şaşırdım.ilk defa böyle birşey duydum. aranızda bilgisi olan var mı? ya da yaşadınızmı böyle birşey.

2. 22 Ekim 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    evet dogru.. dogum yapan kisi psikolojik olarak cok iyi bir ruh halinde olmaz cogu zaman.. bundan dolayi da bu tur bilinmeyen seyler musallat olabilir cokca da rahatsiz edebilirler.. dogum yapan kadin odasnda yalniz birakilmaz, surekli yaninda biri olur.. ama onu bunaltmak icin degil elbette yardimci olmak icin.. skntisini hafifletmek icin.. eskiler cok iyi bilir bu tur seyleri..
    elif safak in syah sut isimli romani bu konu ile ilgili..

4. 22 Ekim 2009
  5. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bu bölüme giren arkadaşlarımın geneli ya lohusa yada anne adayı benim fikrim şu ki böyle hassas bi dönemde insanların hatırına böyle şeyler getirilmemeli sizi anlıyorum tedirginsiniz ama bazılarımız bırakın böyle şeyler görmeyi hissetmeyi konuşuldugunda daha rahatsız olabicek durumda olabiriz. önce allaha emanetiz sonra kendimize ayetelkürsi okuyun felak nas surelerini okuyun aklınızdan bu tarz şeyleri uzaklaştırın. bende 22 günlük lohusayım ve yanımda kimse kalmıyo ne karabasan görüyorum ne başkabişey gönlünü ruhunu ferah tut.

6. 22 Ekim 2009
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    evet dua etmelisin mutlaka.. bi de herkes ayni olacak diye bir kaide yok.. duani edip cevsenini tak Allahim seni korur..

8. 22 Ekim 2009
  9. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.034
    Ödül Puanları:
    463
    elbette herkesde olur diye birşey ok ama bende duydum bunları. ben 2 doğum yaptım böyle birşey yaşamadım çok şükür ama annem ikisinde de yanımda kaldı. zaten ürkerim böyle şeylerden nolur nolmaz zemuszemus

10. 22 Ekim 2009
  11. efsanur

efsanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet doğru.bebğide yalnız bırakmayacaksın.bırakman gerekirse yanına kuran,bıçak yada ekmek bırakılır.
    lohusalık döneminde 40 çıkmadan kendini korumak çok fazla dışarı çıkmamamk bu nedenle önemlidir.

12. 22 Ekim 2009
  13. m.joYy

m.joYy &#1084;&#945;S&#945;L &#1090;&#945;dı&#951;d&#945; Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bana oldu :gitme: hemde hıc ınanmadıgım halde:kedi: resmen bı kadın geldı ve onu bız ver dedimafoldumben gece nın yarısı esımde duydusenağlama 1 kaç gun sürdü cok dua ettık evı sırkelı sula sıldık şimdi yok sükür bısey ama sakın bırakmayın yanlız ve basına esınızın atletını koyun ve koruyucu dulardan yazın basınn altına koyun..aranıza sakın yatrmayın:a015:

14. 22 Ekim 2009
  15. m.joYy

m.joYy &#1084;&#945;S&#945;L &#1090;&#945;dı&#951;d&#945; Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    zaten 22 de degıl canım 39 38 de olura.s çıkmasına yakın..korkutmak içinde degıl bılgı vermek ıcın yazıyoruz bunları bende ınanamıyodum yasadım ve yazdım..dua ve atlet mutlak bulundurun..haa bıde gece 1 ısık yansın..korıdor falan..ısıga gelmezmişa.s.

16. 22 Ekim 2009
  17. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Amaan insanlar özellikle yaşlılar bana da anlatıp korkuttular bunları, 40 gün kabus gibiydi benim için. Bı daakka yalnız kalmak istemiyodum pisikopata bağlamıştım. Bol bol dua ettim. Bebişin yanına bıçak, kocişin atleti, Kuran-ı Kerim koydum yalnız kaldığımda, 40 gün gece bi ışık hep açık kaldı. Yalnızca bi kere korktum. Bol bol dua edin kızlar. Düşünüce psikolojik olarak da etkileniyo insan. Bildiklerim ve yaptıklarım bunlardı.
    Yardımcı olmak istedim ama bence de açılmaması gereken bi konu olmuş bu.

18. 22 Ekim 2009
  19. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet ya neden böyle konular açılırki