Lohusayım başkaları benden lohusa!!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve seybay tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : seybay
  1. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Doğum yapan annelerin ortak sorunları vardır..Bunlardan biri de herkesin herşeye lafı ve müdahalesi olması..

Lohusa bi kayınvalidem var...Bi panik ve sahiplenici..Doğumu sanki o yapmış..tamam bazen anlayış göstermek lazım ilk torunları ne de olsa..

Altına bakıyo kakanın renginden üşüttüğünü..ağzının emme hareketinden sürekli aç olduğunu..sarıp sarmalamazsam hasta olacağını ..kucağına alma vs vs..söylenip duruyo..offf rahat bırak beni demek geliyo içimden... arada çıkışıyom çünkü sabrımı zorluyor kimi zaman..

Bir şekilde sizler de müzdaripsinizdir birilerinden...hadi paylaşalım..

2. 18 Eylül 2009
  3. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sevdim bu tabiriii lohusayım başkalrı benden lohusa kaydirigubbakcemile3
    dogumuma az kaldı daha onları yaşayamadım ama burda okuduklarımdan acayip tırsıyorum ama dersde alıyorumm..bu tavırda olan herkese 'haddini bil' demeyi ögrenicez yoksa sinir küpü olam gene biz oluruzzz

4. 18 Eylül 2009
  5. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    aynen canım aynı şeyleri ben de yaşadım kafayı üşütecektim neredeyse ama yazmaya bile dayanamayacağım zaten buradan paylaşmıştım oradan alıyorum
    Kayınvalidem hemşire emeklisi ve çok dominant bi karakter, önce memleketinden arayan herkese doğumumda başıma gelenleri abartarak anlatmalar başladı. Sonra doğumhaneye ben masadayken giren densiz erkek hastayı içeriye kayınvalidemin kapıdaki şifreyi tuşlayarak yardım amaçlı (!) soktuğunu öğrendim. Bu şoku atlatmadan müdahaleler başladı sütüm suluymuş çocuğa yaramazmış çocuğumun kafası yamukmuş vb.vb. derken 7.günde çocuğun rengi turuncu haldeyken kontole gittiğimizde sarılığının tehlikeli seviyede olduğunu öğrendik ve üniversite hastanesi gönderdiler. Her gün kan alınmaya takip edilmeye başlandı doktor sürekli emzir diyordu.Bu seferde tutturdu bu çocuk kör sağır, duyarsız diye, çıldırmak üzere idim. Sonra da emzirmem battı, çocuğa ıh dedikçe meme verilir miymiş arsız etmişim diye bütün gün söyleniyordu. Onu değil doktorları dinliyorum diye sinirden köpürdü.Bu arada 5 defa mastit oldum ateş 40lara geliyor her yanım uçuk atıyordu. Tabi bana yavaş yavaş gelmeye başladılar kayınvalidemin hiçbir dediğini yapmamaya ve söylediklerinin yanlış olduğunu yüzüne söylemeye başladım. Düşünsenize bebeğimin kafasını sarmaya (düzgün olsunmuş) göbeğine para bağlamaya falan çalışıyordu. Daha on günlükken parmağını sallayıp sallayıp bak duyarsız işte takip edemiyor diye tuttuyordu. Neyse meğer bu süreçte bana kin beslemiş onu adam yerine koymamışım diye 28 gün sonra gitti ve tafra yapmaya başladı. ardından telefonda ağzına geleni saydı muhatap olmadım ve küstüm o gün bu gündür aramız yok bir daha doğursam kimseyi istemiyorum gidip anamın evişnde doğuracam inşallah canımdan bezdirdi beni

6. 18 Eylül 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ah canım inan yeni doğum yapmış olanların çoğu yaşamıştır bu durumu..
    ben de yaşadım ki babam dahil herkesten nefret ettim o dönemde.
    babam çok pimpiriklidir sürekli dibimdeydi ilk torununun olması sebebiyle.herşeye müdahale etti..yatmasına,kalmasına,süt vermem..baydı beni resmen.
    sadece o değil.herkes yani..
    ama ben kimseyi dinlemedim bildiğim gibi yaptım.
    o yüzden mümkünse kendini iyi hissediyosan evinde kal kimselere gitme derim.bebeğine kendin bak.gelen de misafir gibi gelsin gitsin..

8. 18 Eylül 2009
  9. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Allah kolaylik versin hepimize sanirip hep ayni derte muzdaribiz.:))
    daha yasimiz genc oldugu için tecrubsiz geliyoruz onlara ama yasimiz kemale erince sesleri cikmiyor emin olun:) (gururlarina yediremesseler o baska tabi ) ilk bebegimde çok sorun yasadik kayin validemle. simdi ardik tecrubeli olunca oda anladi ardik. yine gururuna yediremz laf sokar arada ama fazla takan yok sozlerini:)) bos verin anneler bebeginiz ile gecireginiz vakitleri dusunun hiç bir sey bu guzel anin tadini bozamaz. stres yapip bunu minicik melekleremi yansitalim.. onlari seve seve koklaya koklaya buyutmek varken...

10. 18 Eylül 2009
  11. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    annem aynı şeyleri annem yaptı delirtti beni
    ay belinne dikkat et doymadı dur öyle tutulmaz
    hatta bigün dikkat et üstüne oturursun bile dediakannehirakannehir

12. 18 Eylül 2009
  13. BeyazBulut

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    gerçi şimdi farklımı hayır doğum yapalı 7 ay oldu ama annem hala lohusa:bbo:

14. 18 Eylül 2009
  15. sevvalcik

sevvalcik minnakk davşanımmmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım ya yaşamaz olurmuyuz hepimizin başından geçen şeyler bunlarrr
    ilk kızımda hem annem hem kaynanam başımdaydı çocuğun rengi hergün gitgide sararmaya başlamıştı
    ikisinede çocuk sarı bişey yapalım diyodum tüm bebekler olur bişey olmaz diyolardı
    taki topuğundan kan aldırmaya gidene kadar ogün kontrolünü yapan dr bu çocukda ileri derecede sarılık var diyince acil tahlil yapıldı normalde bilurubin 16 yada 17 olunca yatış yapıyolarmış ama bizimkisi 23 buçuğa yükselmiş acil hstaneye yatırdılar kuzumu 11 gün hastanede kaldık ogün karar aldım bir daha evladımla ilgili ne anneme nede kaynanama danışmıycam diye ikinci kızımda ikisinide totoma bile takmadım

16. 18 Eylül 2009
  17. BeyazBulut

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    banada kalça usg sine yaptı aynı şeyi annem çektirelim dedikçe ne gerek var yok onun bişeyi dedi
    çektirince problem çıktı

18. 18 Eylül 2009
  19. sevvalcik

sevvalcik minnakk davşanımmmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yaşlıya büyüğe karşı saygım sevgim sonsuzdur ama neden biz biliyoruz sen bilmezsin diyerek inatlaşırlar onuda anlamış değilim
    herkesin dönemi farklı biz dr görmeden büyümüş olabiliriz ama şimdiki nesil dr siz olmuyo ben bunu 9 yııldır evlat sahibiyim anlatamadım gitti
    büyük kızıma dr 6 ay su verme emzirmeye devam et demişti benden gizli su verirlerdi çocuk iki gün sonra idrar yolu iltihabı olunca uğraşan bendim kimsenin bi tarfı duymuyodu