Lokal anesteziyle burun ameliyatı olanlar lütfen yardım...

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve nb_2836 tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nb_2836
  1. nb_2836

nb_2836 Guest

kızlar ben burun ameliyatı olacagım ama anesteziden çok korkuyorum.genel anestezi ölüme neden olabiliyormuş.o yüzden lokal anestezi istiyorum.burun estetigi bu şekilde yapılıyormu acaba.eger yaptırdıysanız nasıldı.yani herşeyi görüyormusunuz.agrı oluyormu.doktorlar bu yöntemi tavsiye ediyormu ve bundada ölüm gibi veya şuur kaybına neden olabiliyormu.bunları cevaplarsanız sevinirim...

2. 8 Ağustos 2009
  3. EU2

EU2 Guest

canım benim eski dr um bana lokal yapalım ben o şekil 900 tane ameliyat yabdım hissetmessin bile dedi ama ben cesaret edemedim ve genel istiyorum olmaz dedim ...
    vala bilmiyorum buyuk cesaret bana gore lokal kaydirigubbakcemile

4. 8 Ağustos 2009
  5. nb_2836

nb_2836 Guest

peki canım lokalın riski varmı o konuda bir bilgin varmı

6. 8 Ağustos 2009
  7. EU1

EU1 Guest

burda lokal olan çok arkadaş var gayette memnunlar bende genel anesteziyle oldum çokta memnunum ama buna sen değil doktorun karar veriyor öncelikle doktorunu bulmalısın :sinifsinif:

8. 8 Ağustos 2009
  9. EU2

EU2 Guest

valahi canım bilmiyorumki yani ben hayır lokal olamam dediğimde doktorun bana dediği sana sakinleştiriciler yapacagız gayet sakin sekilde ameliyatın bitmesini bekleyeceksin dedi ...
    ama ben mumkun degil dedim ikna olamadım acıkcası ...
    genel oldum cok memnunum uyudum uyandım bitmiş gitmiş ... ama lokal olanlarda vardır illaki bi fikir verceklerdir sana ...
    bu arada yapılanları gormemen için gozlerine bant cekiyolarmıs ...

10. 8 Ağustos 2009
  11. sweedy

sweedy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    148
    bende lokal anesteizyle burnumdan taş aldırmıştım uyuşturuyolar burnunu hiç bişi hissetmiyosun pek acı da vermiyo ölüm riski olmadı bende doktorunu iyi seçmelisin onların teskinleri çok önemli anestezi durumunda bence benim anestezimi viedoya falan almışlardı eğitim için

Son düzenleme: 8 Ağustos 2009
  12. 11 Ağustos 2009
  13. cuteLady

cuteLady Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim bir arkdasım lokalle burun etini aldırmıştı estetik amaçlı yapılmadı ameliyatı ama burnu tam uyuşmadığından herşeyi hissettim demişti çok acı cekmiş tekrar iğne vurmuşlar ama işe yaramamış mecburen ağlaya sızlaya dayanmış sonuna kadar ondan dinlediğimde asla lokalle olmam demiştim ben tabi herkeste aynı sorun olmuyodur ama beni çok tedirgin etmişti valla ne yalan söyliyeyim

14. 11 Ağustos 2009
  15. nb_2836

nb_2836 Guest

ay inanmıyorum.yazık ya o psikolojıyı uzun süre atlatamaz benim kesin tansiyonum fırlardı korkudan..

16. 13 Ağustos 2009
  17. buzmavii

buzmavii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende estetik değil ama burnumdaki kırık nedeniyle oluşan septum deviasyondan ötürü

lokal anestezi ile ameliyat olmuştum

ben hiç acı ve rahatsızlık duymadım

aşırı soğukkanlı birisi olduğum içinde çok sakin geçti ameliyatım.

benim şansıma ameliyatlarım lokal oluyor

sezayen dışında tabiki

sezayen doğumlar nedeni ile de 2 sene üst üste genel anestezi almak zorunda kaldım

ve hiç bir problem yaşamadım

belki de benim acı eşiğim yüksektir bilemiyorum

ama her durumda sakin olduktan sonra işlerinizin yolunda gideceğine emin olun :)

18. 3 Eylül 2009
  19. indefini

indefini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    pazar qunu yanı 4 qun once lokal amelıat oldum..ama ole dedıklerı qıbı ne bant cektıler yuzume ne bısı..ozel bı lokaldi benımkı tam olarak sadece burnunu uyusturmuyorlar..qercı ben koluma serum takılıdıqında bayıldım ama :) ablamda aynı qun oldu benden once hatrlamıorum ole sankı 10 dk qıbı qeldı bana amelıat dedı bnce lokalide olmadan sorun yanı bı hepsı korkunc deıl :KK66:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.