Londra'da yalniz gebe....

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve londoner tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

9 Aralık 2008
    Konu Sahibi : londoner
  1. londoner

londoner Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hem heyecanlandim hemde cok korktum... Londra'da yasiyorum ve burada hic akrabam yok. Henuz 1 aylik oldugu icinde kimseye soyliyemiyorum... Sadece esim ve ben. Ilk kez cocuk sahibi olucagim...

Hafta sonu internetten surekli bilgi topladim beslenme konusu ile ilgili. Cok halsizim surekli uykum geliyor! Yuksek kiloda hamile kaldigim icin malesef!, butun yediklerime cok dikkat etmem gerekiyor!

Tavsiyelerinize ihtiyacim var....

Sevgiler!

2. 9 Aralık 2008
  3. EU3

EU3 Guest

öncelikle tebrik ederim
    bebeğini sağlıkla kucağına aldığını da görürsün umarım
    ben de aynı halde aynı duygularla hamile kaldım
    hatta ve hatta hiç akrabam olmadığı için bunalıma girdim, çocuğu kim nasıl büyütecek diye düşünmekten depresyon belirtileri başladı. aldırmak istedim. ama tabii gözüktüğü gibi kolay değilmiş
    neyse..
    kilom fazla demişsin. Avrupa'nın bana göre en muhteşem şehrinde yaşıyorsun
    en kısa zamanda kendine bi doktor edinirsin. doktorun seni gayet güzel yönlendirecektir. en doğru bilgileri verecektir sana.
    benim tavsiyem düzenli olarak beslenirsen öğün sayısını artırıp yediklerini azaltırsan bence bir problem yaşamazsın.
    çünkü kilo fazlası olan hamileler zaten yediklerine içtiklerine dikkat ettikleri için aman aman bir kilo almıyorlar(mış) hamileliklerinde
    bu ara günlük öğün sayısı 6 olmalıymış 3 ana 3 ara öğün
    mesela ben de gebelik şekeri çıktı ve diyetime uyduğum yürüyüşümü eksik etmediğim için 9 kilo aldım doğumuma da 2 hafta var
    bu yazdıkllarımın hepsi zaten nette var
    değişik sitelerde beslenme ile ilgili çok çok aydınlatıcı bilgiler vardır eminim
    hayırlı doğumlar dilerim sana

4. 9 Aralık 2008
  5. its me

its me Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oncelikle hayirli olsun bebegin..
    gp ye gittin mi bilmiyorum ama eger gitmediysen bir an once gp ye git hastane islemlerin ve midwife
    gorusmelerin baslasin.umarim saglikli ve kolay bir hamilelik gecirirsin..

6. 10 Aralık 2008
  7. londoner

londoner Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yazilariniz kendimi cok iyi hissettirdi... Yalniz degilim birileri sesimi duydu yasasin :)

GP (doktora) ye gittim kadin nerdeyse beni dovuyordu. Cok erken daha, ne bu kadar erken geldin diye. Oda cok sinirimi bozdu zaten aglamaktan gozlerim sisti o gece. Tr de bolemi? hemen bir dolu test yaparlar ilgilenirler... Burada bunlar devlet yonetiminde oldugu icin minimum ilgi! Doktora test yapmiyacakmisiniz dedim, sen hamileyim ben test yaptim dedin ya dedi! Tuhaf yani hic karsilasmadigim bir tavir. Alisicaz ne yapalim. Tr nin herseyini - doktorlarini bile ozluyorum yaw...

Simdi cok daha iyiyim. Yavastan yogaydi, yuzmeydi is cikisi onlari da yapiyorum. Enerjimde sanki daha bir kendine geldi. Henuz bulanti yok ama ablamda da olmamisti... Insallah boyle devam eder zira is hayati ile zor olucak. Yemek i de gunde 3 den 6 ya cikardim. dengeli duzgun bir diyet yapmaya calisiyorum... insallah 100 kilo olmadan bitiririm :KK43:(

Opuyorum sizleri.....

8. 10 Aralık 2008
  9. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    canım gözünaydın sağlıkla kucaına alırsın inşallah bebişini benim hamileliğimde şeker çıkmıştı az az ve sık sık yiyordum bu sayede 10 kilo aldım doğumdan çıktığımda sadece 3 kilom kalmıştı gerçi sonradan 1 kilo daha aldım hala 4 kilo fazlam var yani işin özü az ve sık yemekte bir de ilk üç ay pek spor yapmazsan daha iyi olur bence canım:))

10. 11 Aralık 2008
  11. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Canım tebrikler. :hooray: Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. :Saruboceq: Şeniz

12. 13 Aralık 2008
  13. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tebrikler canımm rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallahh darısı bizlerin başına

14. 16 Aralık 2008
  15. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    tebrik ederim canım,hayırlı olsun
    Allah kucağına almayı da nasip etsin inş.

16. 16 Aralık 2008
  17. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tebrıkler
    Rabbım sagsalım kucagına almayı nasıp etsın a.s.

18. 17 Aralık 2008
  19. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ne mutlu sana ,senide babayıda tebrik ederim...rabbim sağlıkla kucaklamayıda nesib etsin inşallah....