'Lösemili Çocuklar Kenti' hayata geçiriliyor

Konusu 'Tebrik, Teşekkür Ediyorum /:)' forumundadır ve nrsnkma39 tarafından 7 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  7 Şubat 2008
  Konu Sahibi : nrsnkma39
 1. nrsnkma39

  nrsnkma39 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.736
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  LÖSEV, 10. yılında İstanbul’da Lösemili Çocuklar Kenti kurmak için harekete geçti.
  07 Şubat 2008 / 07:49
  LÖSEV, İstanbul’da Lösemili Çocuklar Kenti’ni hayata geçirecek. Çocuklar böylece rahat bir ortamda ücretsiz tedavi olabilecek

  Lösemi hastası çocuklar ve ailelerine umut olan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), 10. yılında İstanbul’da Lösemili Çocuklar Kenti kurmak için harekete geçti. Bugüne kadar 4 bin lösemili çocuğa destek veren LÖSEV, ‘Türkiye Kemik İliği Bankası Projesi’ için de çalışıyor.

  LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, 5 yıl önce hazırladıkları Lösemili Çocuklar Kenti Projesi’nin, Ankara’daki arsa talebinin karşılıksız kalması sebebiyle hayata geçirilmediğini anlattı.

  310 HASTADAN ÜCRET ALINMADI
  Ezer, şimdi İstanbul Kemerburgaz’da 13 dönümlük alan için başvuruda bulunduklarını belirtti. Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi Lösante’yi açarak 310 hastaya hiçbir ücret almadan baktıklarını anlatan Ezer, 45 milyon YTL’lik hizmet sunduklarını kaydetti.

  7.5 MİLYON İMZA TOPLANDI
  İnternette başlatılan kampanyaya 7.5 milyon kişinin destek verdiğini ve yeni bir imza kampanyası daha başlattıklarını duyuran Dr. Ezer, merkezde tüm sağlık hizmetlerinin kâr amaçsız yürütüleceğini ve tedavinin ücretsiz olacağını söyledi.

  Her doğan çocuğun dokusu belirlenecek
  TÜRKİYE’de yaklaşık 50 bin kişilik sağlıklı veri bulunduğuna dikkat çekerek, Kemik İliği Bankası Projesi’ni hayata geçirmeyi planladıklarını açıklayan Dr. Üstün Ezer, bu rakamı 1 milyon kişiye çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti. Ezer, “LÖSEV, üniversitelerle işbirliği yaparak bir kampanya başlatacak. Büyük illerdeki çalışmalarla, kemik iliği bankası genişletilecek. Doğan her çocuğun kan gruplarının yanı sıra doku grupları da tespit edilerek bir banka oluşturulacak ve dünyadaki merkezlerdeki 5 milyonluk havuza ulaşılacak” dedi
  -----------------------------
  Bu projede emeği geçenleri yürekten kutluyorum.Dilerim hergün toplum yararına haberleri okuruz.Lütfen <Yardım melekleri>köşemize uğrayalım......KERMESE katılalım
   
 2. 19 Şubat 2008
  Konu Sahibi : nrsnkma39
 3. nrsnkma39

  nrsnkma39 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.736
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  Aslında böyle bir projenin hayata geçirilmesinden ve lösemili, kanserli çocukların çağdaş ve insanca koşullarda iyileşmesinden hangi insan rahatsız olabilir ki? Ama her olaya kara gözlüklerle bakan, ufku dar çevrelerle, bugüne kadar kanser hastalarını ve tedavi masraflarını veya devlet olanaklarını kazanç kapısı olarak gören çıkarcı kişiler bu projenin gerçekleşmesine karşı çıkabileceklerdir. Biz yıllardır bu kişi ve çevrelere karşı göğüs germekteyiz.