ltf acil- hamilelik bulantısı arada kesilir mi????

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve meltem1974 tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

5 Ekim 2008
    Konu Sahibi : meltem1974
  1. meltem1974

meltem1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 8+5 günlük hamileyim. 1 haftadır inanılmaz bulantım vardı düne kadar. dün geceyi çok kötü geçirdim. gece korkunç bir başağrısı çektim. bulantım ise sabahtan itibaren bitti. çok endişeliyim. bu normalmi. bunca bulantı aniden kesilir mi??? bir problem mi var acaba çok endişeliyim

2. 5 Ekim 2008
  3. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Endişelenme o kadar canım.Herkeste bulantı,kusma farklı şekilde olur.Kimisi ilk üç ayı sürekli kusarak geçirir,Kimisi işinin arasında bi kusup gelir(sanki hiçbir şey olmamış gibi),kimisinin de midesi az bulanır ve hiç kusmaz.Kusmanın veya bulantının kesilmesinden mutluluk duymalısın.İnşallah bir daha miden dahi bulanmaz.
    Bebeğini sağlıkla kucağına alman dileğiyle.

4. 5 Ekim 2008
  5. xoxzlem can

xoxzlem can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    meraklanma canım normal haller bunlar ben ilk 3 ay çektım çok şükür geçti sonra rahatladım şu an 29 haftalık hamişim ve iyiyim şuan çok şükür dilerim en kısa zamanda senınde bulantıların geçer allah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin dilerimhihoyyyt:ecrin_bebek::ecrin_bebek::nazar:

6. 5 Ekim 2008
  7. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım dur bakalım ne bu panik tatlım :) evet bu gayet normal.daha dur miğde bulantıların geçmiş değil.ara ara kesilir gibi olur ama devam eder.belki 3 ay belki 5 ay.ben ilk 4 ay çok kötü geçirdim.allahıma şükürler olsun şimdi iyi gibiyim.ama çok nadirde olsa yine özellikle sabahları ve kötü kokulara karşı yine öğürmeye ve sonra kusmaya başlıyorum.dr bazı hamilelerde 9 ay devam edeceğini söledi.yani bu kişiden kişiye değişiyoır.ama endişelenme bulantım bitti yada hala devam ediyor diye.bitti dediğin anda yeniden başlıyor.....

8. 5 Ekim 2008
  9. meltem1974

meltem1974 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun kızlar valla insan korkuyor çok. eşimde kızdı bana bulantın olduğunda laf söyleme artık olmadığında bu kadar üzülüyorsan diye ama elimde değil ki.. aniden bulantı neden kesilir ki dedim işte

10. 5 Ekim 2008
  11. basak 35

basak 35 iki melek annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım panik yapma ben kızımda 9 ay boyunca ögürmekten canım çıkıyordu sabah yataktan kalkmadan başlıyor ve bütün gün sürüyordu en sonunda annem beni dr şikayet etti yedigi herşeyi çıkarıyor ögürmekten çocuk zarar görcek diye birde beslenemz diye korkuyordu anacım bunlar normal canım hiç endişe etme eger aklına takılan birşey olursa dr sor o daha iyi yönlendirir seni
    allah kucagına alamayı nasip etsin

12. 28 Kasım 2009
  13. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlarr beim de 7+2 de kesidi hiç bulantım kalmadı
    bebeğim iyideğil diye endişe ediyorumm

14. 28 Kasım 2009
  15. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım biliyorum ki bebeğinin başına kötü bişey gelmesinden korkuyorsun. eğer kötü bişey olsa kanaman olur, ağrılı krampların olur. gebelik belirtileri ardından kesilir. kötü bişiler olduğunu hissedersin emin ol. bişiciğin yok bebiş içerde hızla büyüyor. aklına sakın kötü şeyler getirme. rabbime emanet et, ona en iyi rabbim bakar emin ol.

16. 29 Kasım 2009
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar benimde bulantılarım 6. haftada başladı 9. haftanın başında azaldı. Bi sabah hiç bulantısız uyandım. Çok mutlu olmuştum nihayet bitti diye ama ama maalesef ara ara halen bulantım oluyor ve ölmek istiyorum o anlarda. ılk hamileliğimde bir gün bile bulantı yaşamamıştım. Çok korkunç bir şey ya. Umarım tamamen kesilir bir an önce.

18. 25 Mart 2011
  19. ahmetaylin

ahmetaylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Hemen hemen ayni durum benim icin de soz konusu. 8 haftalik hamileyim yaklasik on gundur bulantilarim vardi. Dun sabahtan beri hic yok. Birden kesildi. Cok merak ediyorum. Birkac arkadasimi arayip doktor tavsiyesi aldim az once sali gunu icin randevu aldim. Biraz uzak ama iyi bir dr mus. Insallah ben de senin gibi yavrumu kucagima alirim. Bu ucuncu hamileligim 2 de kizim var.