Ltfen bana yardm edin......

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esraseyhan tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

27 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 20 haftalık hamileyim...hamileliğimden öönce antiepresan kullanıyordum. anksiyate bozukluğu. hamile olduğumu öğrendiğime bıraktım hepsini.aylardır mide bulantısı çekiyorum.bu bulantının hamilelikten mi kaynaklandığını yoksa eski anksiyatemin mi tekrarladığını bilmiyorum......yemek kelimesi bile nefesimin daralmasına yetiyor. bir de yemeğe çalışırken düşünün ne hale geliyorum.çevremdeki kimse anlamıyor beni.çekeceksin annelik kolay değil diyorlar.emesi çok kolay ama gücüm bittiyse napacam?..sizin de böyle hastaarınız ouyor muydu?ne önerirsiniz bana daha iyi hissetmem için?şimdiden teşekkürler..

2. 27 Eylül 2009
  3. pelaan1

pelaan1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bak canım emin ol seni anlıyorum ben hamile değilim 8 yıllık mücadele devam ediyor üstelik tüp ebek negatif sonuçlandı annemi kaybettim hemde yanıma gelecekti bir kaç saat önce konuşmuştum neyse yani
    nefesim tıkanıyo rahat nefes alamıyorum yüzümü yıkarken bile boğulacakmışım gibi oluyordum 1 ay devam etti banyo yapmak ızdıraptı
    öncelikle rahat pozitif ol bunlar geçiçc ama tabii seni yıpratıyo
    yürüyüş yap senin görüşmek istediğin kişilerel ol hiç bir şey için kendini zorlama
    ayrıca psikoloğa mutlaka git ilaç veremez ama terapı yapabilir şu an hamilesin doktorunla konuş
    ayrıca reiki var biliyosun hamilelikte olurmu bilmem drye sor onu deneyebilirsin
    ben ilk görüşmeye gittim farketti
    korktuğun şeyler için 'BEN BUNLARIN BENİ ETKİLEMESİNE İZİN VERMİYORUM' DE BİR KAÇ KEZ TEKRARLA
    beyninde kabullen hiç bir şey olmayacak rahatım mutluyum de

4. 27 Eylül 2009
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  6. 28 Eylül 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Teşekkür ediyorum Yeşilim

8. 28 Eylül 2009
  9. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Esra Hanım,
    Anksiyete bozukluklarında gebelik sürecinde ilaç kullanımı imkanı olmadığı için yapmanız gereken yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurarak gebelik süreci boyunca düzenli psikoterapi almak. Gebelik sürecinizi sorunsuz geçirmenizi sağlar.

10. 28 Eylül 2009
  11. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim...ama çalıştığım yer ve yaşadığım yer nedeniyle üzenli hastaneye gitmeye fırsat bulamıyorum. zaten yaşadığım yerde hastane bile yok....umarım bir çaresini bulabilirim.

12. 1 Ekim 2009
  13. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Hastaneye gitmeseniz bile, muayenehanesi olan bir meslektaşıma ulaşbilirsiniz umarım.