Ltfen yardm! kulaktaki basncn aresini bulamyorlar

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve xsxehrazat35 tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

3 Haziran 2009
    Konu Sahibi : xsxehrazat35
  1. xsxehrazat35

xsxehrazat35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,eşim geçen seneden beri kulaklarında aşırı basınçla hem kendinin hemde benim hayatımı altüst etti.Hangi Dr.a gitse burunda et ve kemik eğriliği var diyor,ama eşim benim esas sıkıntım kulak,diyor.Kulaklar tıkanıyor,yaptığı basınç aşırı stres yapıyor onda, e tabi ister istemez benide kötü etkiliyor,şimdide intihar edicem diye saçmalamaya başladı
    Lütfen böyle bir sorun yaşayan ve sağlığına kavuşan varsa yazsın.

2. 4 Haziran 2009
  3. xsxehrazat35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bazı insanlarda uçağa bindiğinde olan basınç bu.Uçaktan inince esneme,sakız çiğneme ile basınç eşitlenebiliyor,ama eşimin sık sık, evde otururken bile oluyor,abartmıyorum çok can sıkıcı bu.Eşim ufak sıkıntıları dile getiren biri değildir çünkü.

4. 5 Haziran 2009
  5. xsxehrazat35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Herhalde çaresiz bir hastalığa tutuldu eşim,kimseden böyle bir şikayet gelmedi!

6. 3 Eylül 2009
  7. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba şehrazat hanım şikayetlerinizi okudum ve yardımcı olmak istedim Eşinizin östaki borusunda bir çalışma sorunu yaşanmış sebepleri araştırlmalı enfeksiyon,alerji,reflü,sigara,havuz vs.gibi her ihtimal değerlendirilmeli siz bir KBB doktoruna gidin ve derdinizi anlatın giderkende bugüne kadar neler yaptırdıysanız yanınızda götürün geçmiş olsun

8. 30 Ekim 2009
  9. serguzel

serguzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    buna benzer bir rahatsızlık 3-4 senedir bende çekiyorum..bazen aylarca olmuyor bazen günde 3-4 kez ayda 4-5 kez...kulağıma hava basılmış gibi hissediyorum ve o esnada burnum tıkanıyor nefes alamıyorum hareketlerim yavaşlıyor,sanki kulağım havayla doluyor burnuma ciğerlerime nefes gitmiyor sanki beynime de hava gitmiyor oluştuğu anda havasız mekanlarda duramıyorum yığılıcak gibi oluyorum o an canım çok sıkılıyor keyfim kaçıyor kulağımı ovuşturuyorum devamlı geçsin diye sonra başımı aşağı eğiyorum o an geçiyor kalkınca gene başlıyor ve alerjik bi orta varsa bu beni daha da yoruyor ve 1kaç kere bu şekilde dengemi kaybedip yere düştüm..o an hareket etmek konuşmak istemiyorum çok feci bir durum bu şekildeyken acile götürlüdüğmde hiç araştırma yapılmadan panik atak sinirsel dendi ama kendi araştırmalarımla alerjik durumların sebep olmasıyla bu şekle dönüştüğünü öğrendim.. kbb ye gittğimde o kulağımda %50 ye yakın sağırlı ve çökme olduğunu söyledi doktorum..ama ne yazıkki kesin tanısı tedavisi bulunamadı...bende araştırıyorum :KK43:( gerçekten çok kötü bi durum ama diğer çınlama baş dönmesi ve kusma gibi şeylerden daha kötü olamaz allah daha beterini vermesin,herkese acil şifalar..

10. 26 Nisan 2010
  11. ayse.20

ayse.20 cenneteki meleğime kardeş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim yaşadığım rahatsızlığın başkasındada olduğunu görmek beni rahatlattı
    bende bi tuhaflıkmı var diyordum
    bende yaklaşık 2 yıldır bu sıkıntıyı çekiyorum
    aşırı decerecce alerjik bi bünyem var,alerjik astım hastasıyım
    bu kulak tıkanması olayı beni mahvediyor
    aynen eşini dediği gibi hayatımı altüst ediyo ve sinirlerimi bozuyo
    sanki kulağımın içinde hava ddoluymuş gibi herşeyi uğultulu duymaya başlıyorum
    esner gibi çeşitli çene hareketleriyle açıyorum kulağımı fakat yutkununca tekrrar tıkanıyo
    ben açıyorum o tıkanıyo aynen böyle yaşıyorum
    artık çene kaslarım ağrımaya başladı
    doktorum aşıma devam edersem düzeleceğini söyledi
    aşı tedavisine devam ettiğim sürede iyiydi sonra hamile kaldım bıraktım
    istanbulun en iyi kulak burun boğaz hastanesine gittim
    ne olur bi çare bulun dedim oda bişey yapamayız hamilesin dedi
    sadece 2 tane burun spreyi verdi onuda çok sık sıkmam tehlikeli

bunun sebebi tamamen alerjiden dolayı östaki kanalının tıkanması ve orta kulağa hava göndermemesi
    Allah yardımcımız olsun

12. 26 Nisan 2010
  13. ayse.20

ayse.20 cenneteki meleğime kardeş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eşini öyle iyi anlıyorumki işte o uçakta 5 dakkalığına olan sinir bozucu olan olay bizde sürekli var ne yapacağımı şaşırmış haldeyim

14. 27 Nisan 2010
  15. kanaviçe

kanaviçe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kışın başında bende de oldu kulakta doluluk hissi ve öyle bi kaç dakkada geçmiyor günlerce sürüyor

sanki kulağımın içinde davul çalıyorlar vede basınç oluyor

en sonunda doktora gittim. kulağıma kamerayla baktı kulak zarımın önünde hava basıncı oluşmuş.

üstsolum yoluyla ilgili bi kaç ilaç verdi.
    geçti şimdi çok şükür

16. 25 Ağustos 2011
  17. tutu

tutu ●๋: TüLayLayLom●๋: ● Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bendede var çok kötü bi durum sürekli kulaklarımı düşünmekten bıktım bu hastalıık yüzünden panik atak ve agorofobi hastası oldum bende çok kötü durumdayım bi çok dr gittim hiç bişey yok dendi ne yapacagımı bilemiyorum yaşıyomuyum ölümüyüm bilmiyorum artık hiç birşeyden zevk almıyorum çok üzgünüm:KK59:

18. 25 Ekim 2011
  19. safakus

safakus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaslar, bu illet bende de var. 2 yıldır ben de çekiyorum kulak tıkanıklığı derdini. Allah kimseye vermesin diyerekten başlıyorum anlatmaya :S 2 yıldır gitmediğim KBB uzmanı kalmadı.Kulağımdan bütün testleri yaptırdım emar ve tomografi çektirdim fakat sonuçlarda birşey çıkmayınca kulağında bir problem yok diyip yolluyorlardı beni eve. Etrafımdaki kimse yaşamadığı için bu derdi bana inanmıyor hatta abarttığımı düşünüyorlardı. Kulak tıkanıklığı insanın dengesine kadar herşeyini bozan bir rahatsızlık. Benim sorunum sol kulağımda. Neyse geçenlerde yine başka bir doktora gittim ve burun tomografisi istemeyi akıl eden bir doktor çıktı sonunda karsıma burnumda kist olduğunu ayrıca burun iç kemiğimin yamuk oldugunu amelıyat olursam gececegını soyledı ve oldum.ancak kisti almamış oraya delik acmıs nefes alıp verdıkce o erıyecek dedı. 3 hafta oldu amelıyat olalı ama hala kulagım tıkanıyor. kontrole gıttıgımde daha 6 ay surer duzelmesı dedı. umarım 6 aya kadar duzelır ...

Küçük bir not : Sol çene kemiğimde disk kayması var yani ağzımı büyük actığım zaman klik sesi geliyo. internetten okudum bu da kulak tıkanıklığı yaparmıs ama bunun için de gittim cene cerrahına bana alakası olmadığını söyledi. Valla bilmiyorum sorun burunda mı çenede mi ama bu kulak tıkanıklığı geçmezse halim vahimmm :KK43: