Ltfn Acil Yardim Bilgisi Olan Biseyler Yazsin Cok Acil Ltfn

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EU3 tarafından 7 Mart 2008 başlatılmıştır.

7 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

2004 senesınden bu zaman kadar gelısen olaylar bunlar kısaca anlatmak ıstıyorum, 50-55 yaslarında cıftler bu anlattıklarımı yasayan ınsanlar , cıkan bır sebeb yuzunden 2006 senesınde bosanma davası erkek acıyo ve kadın ıstemedıgı ıcın dava reddedılıyo, ve bunun ustune adam karısıyla ortak yasadıgı kırada oturdukları evden cıkıp gıdıyo taki bu zamana kadar, adamın maddı durumu ıyı emeklı maası var ama kadının hıcbır seyı yok evın kıarsını kızları verıyo ve kadın artık cok guc durumda oldugu ıcın kırada oturudugu evden cıkmak ıstıyo cunku artık kızları evlenmıs ve zorluklar baslamıstı kadının kızlarından baska gelır kaynagı yoktu, kadının abısı 1 tane daıre verıyo oturması ıcın ve kadın tasınma kararı alıyo ama bunun sonucunda ne gıbı seyler olabılır cunku kadın suan kocasıyla resmen nıkahlı ama adam cekıp gıttıgı ıcın 3 senedır ayrı yasıyolar, kadın abısının daıresıne tasınsa butun esylarla bırlıkte o evde tek basına oturcak kıra vermıcek sonucta, pekı kocanın bu duruma yanı esyalarla bırlıkte evden cıkmasına adamın tepkısı ne olur veya boule bır durumda adamın bırsey soylemeye hakkı varmı cunku gecen 3 sene ıcınde hıcbır maddı manevı yardımı olmamaıstur, ben cıkar yol bulamıyorum lutfen cok acıl cevap verırsenız sevınırım en azından duydugunuz bıldıgınız buna benzer olaylar varsa bsıeyler yazın lutfennnnnn

2. 8 Mart 2008
  3. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Seldacım öncelikle şunu sormak istiyorum,kadın eşinden boşanmak istemiyor mu?eşinin açtığı dava tam kusurlu olduğundan reddedilmiştir bu durumda kadının açacağı davada kendi lehine bir durum oluşturur.Kocasının bu durumda bir şey demeye hakkı yok,Kadıncağızın durumu iyi değildi kira vermek yerine kira ödemeyeceği bir eve çıktı.Sonuçta evi terk eden taraf kendisi.Ben acizane fikrimi söylemek istiyorum boşanma davasını açsın,çatır çatır alsın nafakasını.

4. 10 Mart 2008
  5. EU3

EU3 Guest

gülceciğim kadın bosanmak ıstemıyor yanı gıttıgı yere kadar gıtsın adam ugrsassın dıyo , zaten davada erkek kusurlu oldugu ıcın yanı bosanmak ıcın gosterdıgı gerekceler yetersız geldıgı ıcın dava reddedıldı, zaten adam kadını sokak ortasında dovmus bunun ustunede kadın karakola sıkayet etmıs adam neden benı sıkayet ettın dıye ıyıce cıldırmıs ıste bır dunya olay yanı, canım benı nasıl rahatlattın sana anlatamam sana cok ama cok tskr edıyorum, ılgın ıcın cok saol canım:1hug::1hug: a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s. pekı son bısey daha sormak ıstıyorum senın sıcaklıgına sığınarak, canım pekı adam tekrardan dava acarsa ve bu dava bosanmayla sonuclanırsa kadın nafaka alabılırmı bıde adamın emeklı maası ve bırcok arsası ve bır tane daıresı ısyerlerı varmıs bunlardan alabılecegı bıseyler olabılır(mahkeme gunune kadar arsa vs..... satarsa kadının bısey alamayacagını dusunuyorum aydınlatırsan sevınırım )

6. 10 Mart 2008
  7. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Rica ederim seldacım...Eşinin tekrardan dava açabilmesi için üç yıl geçmesi gerek.Davayı açtığında da kadının nafaka alabilmesi için kocasından daha az kusurlu ya da kusursuz olması gerek.Anlattığın kadarıyla adam kusurlu.Kesin nafaka alır diye birşey söyleyemem davanın seyri nasıl işler ama anlattığıklarına dayanarak söylüyorum büyük bir ihtimalle kadın nafaka alır.

8. 10 Mart 2008
  9. EU3

EU3 Guest

canım davadan 3 yıl gecmesıne cok az zaman kalmıs sadece bır kac ay, azonce yenı bsıey daha ogrendım adam kadının suan oturdugu evın 2 sokak altına tasınmıs kadında sımdı korkuyo, kadın yarın tasınıyo yanı esyaları falan gıdıcek kadının tek korkusu esya tasınırken gelıp bır tatsızlık cıkartırmı, off ya nekadar zor seylermıs bunlar bole

10. 10 Mart 2008
  11. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım dilerim sorun çıkarmaz.Herşey yoluna girer inş.

12. 16 Mart 2008
  13. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Henüz öğrenciyim lakin sunu söyleyebilirim yıl dolar dolmaz kadın boşanma davasını açssın vakit kaybetmeden..Çünkü bu Medeni Kanunda boşanma davsaının reddine rağmen eşler 3 yıl içinde evlilik birliğini tekrar kuramazlarsa kusura bakmadan boşanma davasını kabul ediyor..Mal rejimi kapsamındada nafakadan fazla şey alabileceğini düşünüyorum..Daha tecrübeli üyeler yanlışlık varsa lüften müdahale etsinler..(kahvegözlümün kardeşi)