Lucrin kullanan var mi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve eminemelay tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : eminemelay
  1. eminemelay

eminemelay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mrb canlar.aşılama tedavisi sonucu kistlerim oluşmuş.bunun için lucrin verdiler,tek vurumluk.iğneyi temin edince hemen vurmamı söyledi dr.araştırmalarıma göre bu iğne adetin 21.günü yapılıyormuş.ve her gün belli dozda yapılanları varmış.ama bana şu gün şu saat de yap denmedi.sadece hemen yap dediler.tedavinin sonucuna göre tüp bebek denenecek ya da laparoskopi yapılacak.benim durumumda olan ,lucrin kullanan var mı?iğneyi yaptırdım,adetimin 10.günü idi.yumurtlama tarihim de hemen hemen bu tarihler.gebe kalmayı engeller mi acaba?bu iğnenin yan etkisi nedir?ben de hiç bir belirti yok.bir de bu iğne çok pahalı,tek vurumluk olmasına rağmen 220 ytl civarında ve infertilitede devlet yardımı yok .bu iğne kanser hastalarına da veriliyormuş,devlet yardımı o zaman yapıyormuş.kanserde kullanılan bu ilacın bize yan etkileri çok kötü olur mu?ya da ne gibi faydaları olur?endişeliyim...yardım

2. 9 Ağustos 2008
  3. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun.ben tüp bebek tedavisinde vuruldum hemen hemen bi ay kadar..Lucrin tüp bebek tedavisinde 21. gün başlanıyor,senin kislerinin temizlenmesi için verdiyse bir kez vurulman normal..ben dış gebelik yaşadım,dış gebeliği sonlandırmak için banada başka bir kemoterapi ilacı verdiler bende bir kez vuruldum..Lucrinin hiçbir yan etkisini görmedim şahsen ama tüp bebek sürecinde olduğum için farketmemişte olabilirim,başka arkadaşlarda aydınltacaktır seni,,doktoruna güven,hayırlısı olsun canım...

4. 9 Ağustos 2008
  5. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    bende yan etkisini görmedim evet pahalı bir ilaç

6. 9 Ağustos 2008
  7. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben iki kutu lucrin aldım devlet karşılıyor infertilite tedavisinde. yanlışınız var.2 ay oldum alalı.önceden kaşılamıyordu ama artık karşılıyor.
    kistlerin olduğuna göre bu ay hamile kalma gibi bir durumun yok sanırım.zaten diğer aylarda gebelik düşünmelisin.herhangi bir yan etkisi yok ben de tüp bebek tedavimde adetin 21. günü başladım ve yumurta toplama işleminden 2 gün öncesine kadar kullandım.şu an hamişim.darısı sizlere...

8. 9 Ağustos 2008
  9. eminemelay

eminemelay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eczacı çok araştırdı.ödeme yapılmıyor dedi.belki yeni başlamıştır bu uygulama bilemiyorum ki.bana adetinin şu günü vur demediler.sana 21.günü demişler.yumurta toplamaya kadar kullandığına göre yumurtlamaya bir etkisi yok demek ki yani hamile kalınabilir mi ki?

10. 9 Ağustos 2008
  11. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar banada lucrini devlet karşılamıyor dediler ve 2 ay aldım ben ve her lurcin için 100 falan ödedim.çok pahalı yaaa...bu ay yine vurulacağım yine almam gerekecek.... :1no2: kızlar siz ne kadar ödediniz lucrin için...

12. 9 Ağustos 2008
  13. eminemelay

eminemelay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    her gün mü kullndın yoksa benim gibi bi sefer mi.ben 220 civarı ödedim

14. 9 Ağustos 2008
  15. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    tüp bebek tedavisi için rapor çıkardıysanız karşılar,onun dışında sadece sağlık karnesine yazılmışsa karşılamaz devlet...5 ay önce böyleydi...şimdi değiştiyse bilemem.ben alırken 130 ytl idi burda...

16. 9 Ağustos 2008
  17. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106

canım ben her gün olandan kullandım...

18. 11 Ağustos 2008
  19. eminemelay

eminemelay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tek vurumluk dozaj acaba kistleri yok etmeye yetecek mi dersiniz?yok mu benim gibi tek kullanan yahu?!:1no2: