lucrin kullananlar acil yardım!...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yesilelma tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

15 Haziran 2009
    Konu Sahibi : yesilelma
  1. yesilelma

yesilelma Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu hafta lucrine başlıyacağım. daha önce hiç kullanmadım. ilacın içinde iğnesi de geliyor mu? daha önceki tüp bebekte iğnelerimi hemşire yapmıştı. tükenmez kalem gibi bir enjektörle yapıyordu. acaba lucrinin enjektörü nasıl? normal iğne gibi mi? bir ilaçdan hariç olarak mı sipariş vermek gerekiyor? lütfen yardım edin bilmemek de zor oluyor?
  2. 15 Haziran 2009
  3. dervis

dervis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk tedavimde lucrin kullandım, içinde enjektörleri var, ama yetmediği için alırken insülin iğnelerinden de ekstra 10-15 tane almıştık biz, hemşire bu konuda uyarmıştı, enjektörler yetmemişti çünkü, uygulaması çok zor değil.. enjektöre ne kadar ilaç çekeceğini merkezden söylüyorlar, ona göre ilacı çekip göbekten uyguluyorsun.. normail iğneden ince iğneleri, insülin iğnelerinin daha da ince hatta iğnesi..sipariş konusunda ne demek istedin anlayamadım.. zaten lucrin büyük bir kutuda alınıyor, ilacı, iğnesi içinde.. bol şans...
  4. 15 Haziran 2009
  5. dervis

dervis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardımcı olabildim mi bilmiyorum, umarım işine yarar..
  6. 15 Haziran 2009
  7. yesilelma

yesilelma Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim yardımın ve ilgin için...
  8. 15 Haziran 2009
  9. cingis.pembesi

cingis.pembesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar bende kullancağım ne kadar fiyatı acaba birde önce kısa protocoldü kullanmadım ama uzun protocolde dr lucrin vereceğiz dedi o ne işe yarıyor ki?
  10. 15 Haziran 2009
  11. dervis

dervis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lucrin yumurtaları baskılamaya yarıyor benim bildiğim kadarıyla.. hem baskılıyorlar hem de diğer ilaçlarla büyütüyorlar... fiyatını bilmiyorum net, çok aşırı pahalı değil, biz raporla alınca toplam 1250 ödemiştik hepsine raporla.. ama zam gelmiş ilaçlara sanırım.. diğer gonal-fler pahalıydı, lucrin onlar kadar pahalı değildi.
  12. 15 Haziran 2009
  13. SuziDilara

SuziDilara Uzman Bilmiş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar....:utangac:

ben de ilk kez kullandım Lucrini Derviş in yazdıklarıyla aynı bildiklerim
    extra iğneler vermesi gerek eczacının

Dr um ilk başlarda 10 ml şırınga etmemi istedi
    Gonal-fle birlikte 5 e düşürdüm

fiatı

LUCRIN DEPOT 3.75 MG 259,440
    LUCRIN DAILY 2.8 ML 113,300

diye nette buldum yerimseniben
  14. 15 Haziran 2009
  15. momi

momi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni lucrin kullanmaya baslayan biri olarak hepsini yanıtlayabilirim. 5ml lık lucrin verdi bana doktorum uzun protokol icin fiyatı 130tl icinde tum alkollu mendilleri ve 14 enjektoru ile beraber çıkıyor. ignesi normal enjektor gibi kalem gibi degil ama cok ince oldugu icin acıtmıyor. 1 dakika bile surmuyor kutuyu eline alman ve bitmesi.

dervisin de yazdıgı gibi kullanma sebebimiz bizim hormonları baskılaması. uzun protokolde yapay siklus yarattıkları icin bizim hormonları baskılıyorlar once. sonra kendileri yumurta gelistirici ve catlatıcı ilaclarla tum siklusu denetliyorlar.
    rezervler nispeten daha iyi ve yas genc oldugunda uzun protokol yapıyorlar o yuzden kendiliginden catlayan veya duzensiz buyuyen yumurta istemiyorlar.
  16. 15 Haziran 2009
  17. momi

momi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    unutmadan yine diger arkadaslariminda dedigi gibi kutunun icinden cikan enjektor bittiginde tedavini yapan merkezden ek enjektor verirler. hemsire bize anlatırken 14 gunden uzun surecektir lucrin kullanımı o yuzden eksik kalanları ben tamamlarım demisti. benim daha 6. günüm oldugu icin daha ek enjektor almadım.....

kolay gelsin sizlere de hadi bakalım hayırlısı allah emeklerimizi boşa çıkartmasın....
  18. 15 Haziran 2009
  19. cingis.pembesi

cingis.pembesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok açıklayıcı anlatmışsınız çok teşekkür ederim.
    Allah hepinizin kucaklarını doldurur inş.