Lumınaletten

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve adayadayxix tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

13 Mart 2009
    Konu Sahibi : adayadayxix
  1. adayadayxix

adayadayxix sezin'im bal kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar çoğumuzn bebeği sarılık geçirdi, Sezin'in sarılığı da 10,40 a kadar düştü ama dr.umuz babası dün sonuçları götürdüğünde tedbir amaçlı bir ilaç vermiş, ilacın adı luminaletten ancak ben henüz vermedim çünkü ilaç antiepileptik epilepsi tedavinde kullanılan bir ilaç, tanıdığımız bir eczacıya ve bir başka çocuk dr.una sorduk kullanabilirsiniz dedile ama benim içime çok sinmedi daha başlamadım. merak ettim size böyle bir ilaç verdiler mi? ona göre başlayacağım ilaca.

2. 14 Mart 2009
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun.
    luminaletten adını görünce bir bakayım dedim,zira küçük kardeşim yıllarca kullandı epilepsiden dolayı,sarılıkla alakası da varmış ha.
    başka bir doktora daha danışın isterseniz.

4. 15 Mart 2009
  5. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bız de sarılkık olduk ama hıç ılaç vermedıler doktor bence kullanma zaten sarılığınız duşmuş bızım doktor tekrarlaması mılyonda bır demıştı neden kullanasın kı o zaman

6. 15 Mart 2009
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    selam benım kızımda sarılık oldu hemde 22 ye yÜkseldı amam yınede bı ılaÇ kullanmadık ıŞk tedvısı aldık 16 ya dÜŞtÜ sonra evde bol bol emzırdım tabı mamada verdım ÇÜnkÜ bılubrını kaka yaparak atabılır ancak Ö yÜzden bol bol besledımm ama ılaÇ kullanmadıkk

8. 16 Mart 2009
  9. adayadayxix

adayadayxix sezin'im bal kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sule, rapunzel, trakyalı hepinize çok teşekkür ederim kullanmadım ilacı, en iyi ilaç anne sütü deniyor sarılıkta habire emziriyorum ben de,dediğiniz gibi zaten çok yüksek değil ama tedbir amaçlı demiş dr. eşime ama ilaç deposu yapmak istemedim kızımı şimdiden. Allah razı olsun sizden de fikirleriniz için a.s.

10. 30 Mart 2009
  11. canoluk

canoluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda yeni doğan sarılığı. doğduğundan 2 gün sonra farkettik doğuştanmış ama muayene eden doktor farkedememiş 26 gündür uğraşıyoruz 8 gün kuverzde yattı. iki haftadırda o ilacı sabah yarım akşam yarım şeklinde veriyorum. ancak 13,3 e düşürebildik. yarın yeniden ölçülecek bakalım artık.

12. 11 Temmuz 2009
  13. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bızde 2 gundur sarılık yuzunden hastanedydık.
    doktorumuz bızede bu ılac verdı 2 gundur kullanıyoruz.bılurıbınımız ancak 13 .5 e dustu bızımde.
    bu ılacın ne gıbı zararları var?kullanmasak tekrar yenıden yukselırse o daha tehlıkelı degılmı?
    lutfen yardım kıslar kafam cok karısık.senağlamasenağlama

14. 5 Temmuz 2016
  15. rabia eslem

rabia eslem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Canım ilacı ihmal etmemelisin o ilacı yüksek sarılığa maruz kalırsa nöbet geçiriyor gecirmesin diye veriolar rahat ol