Lütfen akıl fikir verin bana lütfen

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve mehtapguzeli tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mehtapguzeli
  1. mehtapguzeli

mehtapguzeli Duygusal Peri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar dert insanın bitiyo hiç, nişanlım 29 ben 21 evlenicez haziran gbi yalnız sorun şu bebek konusuna girdikte o 5 6 ay sonra çocuk isterim diyo. ben çocuk istemiyorum 1 yıl hazır diilim o sorumluluğa çoçuk bakmak kolay bişey deil. kendini bi çok şeyden mahrum ediyosun çoçuğunla ilgilenmek zorundasın ve kilo almak falan uykusuzluk bi sürü şey bunlara hazır deilim. bunu nasıl açıklamalıyım o yaşım geldi artık baba olmak istiyorum diyo çok hevesi var babalığa. nasıl bi konuşma yapmalıyım ben. ikinci sorunum da şu ki kayınpederim. açık olduğum için pek mtlu deil. eltim kapalı ona yanımda şey diyo eşarpta çok yakışmış gelinime güzelmişti falan laf sokuyo aklı sıra bana. rahatsız ediyo bu tavırları kapanmicam istemiyorum kayınpeder istiyo diye kapanmalımıyım ya büyüğüm babam olucak tamam ama bu karar benim deilmi. saygısızlık mı oluyo. birde oturacağımız ev dört katlı en alt kat ve 4 cü kat boş ben 4 ü seçtim oturmak için istemiyo zor olur çıkıp inerken diyodoğal gazı yok osun falan zor olur çıkarması diyo ama ben üskatı istiyorum daha manzaralı ve yalnız kaldığmda daha rahat olurum korkmam. mutfak eski dolaplı değiştirelim diyorum pek işine gelmiyo seninkini yaparsak eltininkide olmalı falan ufak bi mutfağım var tezgah boyu kısa 2.5 mtre falan uzunlugunda dolap yadılacak çok tutar falan halbuki maddi durumları çok iyi pinti biraz. yeni gelin olucam. eltim kaçmış alal acele söz hakkı pek olmamış mutfağını falan yaptıramamış ben istiyorum şimdi sorun oluyo hakkım deilmi ya dolaplar eski 15yıllık dolap beyenmiyorum. lambalar florasan deişsin diyorum kapılar beyaza boyansın diyorum yok apılar kshverengi iyi miş beyenmiyorum o evde ben oturucam. yok o iyi deil böyle daha iyi yeni gelin olucam eltim istediklerini yaptıramamış kocasıda dik yaptırmamış. benim nişanlım yaptırmak istiyo ama para babada of allahım ya akıl fikir verin kendimi savunamıyorum saygısızlık olur zıtlaşırız diye sesimi çıkaramıyorum nasıl ifade ediceğimi şaşırdım arkadaşlar. lütfen bişiler söleyin.:a015:

2. 14 Aralık 2009
  3. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    lülülülülülü

4. 14 Aralık 2009
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bebek mevzusu nişanlınız saçmalıyor.. beyefendinn yaşı gelmiş diye 22 yaşında 1. çocuğu doğurtur o size... ne deseniz boşşakkıdı

örtünme konusu bu sizi ilgilendirir, başkalarını değil... duymamazlığa verin,susarlar elbet bir günyasakkelime

evi yenileme konusunda şunu diyebilirim "para kimde ise ağa odur, onun dediği olur" adam gelini için para harcamak istemiyorsa harcamaz gelin oluyorsun diye herşeyin tam ve istediğiniz gibi olmak zorunda değil. rüyalar her zaman gerçek olmazsırnaşık şey
    maddi açıdan eşiniz yeterli gelir düzeyine ulaştığında o istediğiniz şeyleri eşinizden istersiniz olur biter :nazar:

suzi54 diğer konularına baktım da hep nişanlından ve ailesinden şikayetçisin... evlenmek için ne bu acele... kafanda soru işaretleri olmasa idi bu kadar konu açmazdın heralde. yaşın çok genç, bile bile uymadığın biri ile niye evleniyorsun ????????????????????

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  6. 14 Aralık 2009
  7. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    :1shok: böyle bi yorumuda ilk defa görüyorum saka gibi:roflol:

konu sahibi arkadasim senin derdinde nekadar cokmus canim:sinifsinif:
    kayinpederin yaptirmak zorunda degil.
    kafanda soru isaretleri varsa acele etme evlilik icin.
    baskasi istiyo diyede kapanilmaz icten gelmeli:1ninca:

8. 14 Aralık 2009
  9. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    fiyonk ne güzel yorum o öyle :))))

arkadasım kapanıp kapanmamak senin bileceğin şey..baskasının lafiyla kapanmaninda doğru olduğunu sanmıyorum..
    evin dekorasyonuna gelince..bu ısı sen esın olacak adama soyliyceksin o da parası olan kimse ona..bu tarz seyler istemek hakkın..bende yrn evlenicek olsam bende 15yillik dolap istemem..amma parayı veren düdüğü çalar maalesef..nişanlının parası yoksa babasının eline bakıyorsa diyecek pek bir şey yok..
    bebek konusuda sadece senin verebileceğin bir karar değil..bana göre..bebek tek basına olmuyor..tabiikide hemen hemen bütün yükü anne yükleniyor ona asla lafım yok..nisanlina bı sorarmisin; bir dolap degistiremezken,bir kapı bile boyatamazken cocuğa nasıl bakmayı düşünüyor??
    açtığın konulara bakmadım ama navb in söylediğine göre problemli bir iliski..bende aynı souyu sorucam o yüzden; neden acele ediyorsun??

10. 14 Aralık 2009
  11. flake_83

flake_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla hiç kimse dört dörtluk hazıra konmuyor sonuçta.hayatta insanların okadar ciddi sorunları varki dolap eskiymiş bilmem neymiş.... ama kapanma konusuna karşıyım ben şahsen hıç kımse için ne açılırım nede kapanırım. olduğun gibi kabul etmelıler,hemdeevlenırken fikirlerini dusuncelerini soylemek bana göre saygısızlık değil. hangı çağdayız yaaakannehir

12. 14 Aralık 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Senin isin zor!!!benneyaptımki

Para babadaysa, söz hakkida babadadir güzelim. Ya ammennah diyeceksin, yada evlilik icin acele etmeyip nisanlina el birlik calisip herseyini istedigin gibi yapacaksin.:kahve:

Lakin kücük bir tavsiye benden, cok fazla beklentide olma, belliki nisanlinin ailesi buna karsilik vermeyecek, hayal kirikligi yasayan sen olursun.:nazar:

Nisanlinda tuhaf adam vesselam, dügün yapacak ev kuracak parasi yok ama hemen cocuk istiyor, masallah canim masallah:nazar:

14. 14 Aralık 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım bebek konusunu at kafandan hiç sorun olmaz. ben 8 aylık evliyim. eşim 33 yaşında bu yaz evlenirken sakın hap kullanma demişti bende hormonlarım düzenli çalışmıyor. tedavi görüyorum dedim:)) hapa devam. baştan öyleydi tedavi bitti ama devam ediyorum doğum kontrol hapına sıkıntım yok.
    zaten düğünden sonra düğün borçları falan 1-2 ay başbaşa kalalım dersin. yavaş yavaş etkisi azalır soğur konu da.
    ve kapanman konusunda malesef kayınpederin anlayışsızsa illaki gereksiz konuşmalar olacaktır. ama o çok ileride giderse sende teşekkür ederim babacım beni olduğum gibi kabul ettiğiniz için dersin:)

ve mutfak dolapları konusunda birşeylerden kısalım bir şekilde yapılsın diye ısrar edebilirsin.
    ama zaten kayınvaliden ve eltinle aynı binada oturacağın içinde kısmen şanssızsın.
    lütfen herşeyden emin olmadan tüm sorulara cvp bulmadan evlenme.

16. 15 Aralık 2009
  17. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kapanma sorununda haklısın istediğin zaman içten olmalı.bebek meselesinde ise iyi düşünüp eşin olacak kişiyle konuşup anlaşmak başka çözümü yok...kayınpedere gelince yeni evleneceksin herşey yeni olacak hayatında dolapça değil ama eltine yapılmadı sanada yok demelerinide kabullenme

18. 15 Aralık 2009
  19. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşin hemen baba olsun diye sen kendini hazır hissetmediğin bir anda 9 karnında taşıyıp sonrada ömür boyu o sorumlulukla mı yaşayacakmışsın? saçmalamasın. burda senin kararın önemli. sakın taviz verme. 21-22 yaş çok ama çok erken çocuk sahibi olmak için.

bence de çok iyi düşün. aşkından ölüyor musun bu adamın, herşeyi yaşamaya razı mısın sırf onunla birlikte olabilmek için. bunları düşün.