Lütfen akıl verin, ne tepki vermeliyim ???

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve anyone0205 tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : anyone0205
  1. anyone0205

anyone0205 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabarlar,

dün inşaatı devam etmekte olan kooperatifteki evimizi görmeye gittik. başka bir şehirde oturan kaynanam ve kaynatam da birkaç gündür bizdeydi ve bizimle birlikte geldi.

evi görünce eşime salonun tahminimden küçük olduğunu, bizim iri koltuklarımızın ve yemek odası takımımızın bu odaya sığmama ihtimali olduğunu söyledim. sığmazsa belki salonun yanındaki odadan kemerli bi bölme açtırıp iki odayı birleştirebileceğimizi söyledim. eşim böyle bişeyin mümkün olmadığını söyledi. ben bikaç örnekle tanıdıklarımın yaptırdığını hiç de sorun olmadığını söyledim. ama eşim böyle bi iş için yeniden proje çizilmesi gerektiğini bununda 8-10 milyara patlayacağını söyledi. ben kiriş ve kolon kırmayacağız sadece tuğla bölmeden kapı açacağız dediysemde kaynanamların yanında bu konuyu kavgaya döktü.

yok olmaz bizi şikayet ederler, projesiz yapılmaz, anlamıyomusun. başkaları yaptırmış ama şikayet etse birileri başları sıkıntıya girer. vs vs . dedi. bizi tartışır gören kaynanam ve kaynatam da sağolsun araya girip bi de onlar konuşmaya başladı. yok kızım yavaş yavaş yaptırırsınız. bak olmuyomuş. vs vs. çalışan bi kadın olmama rağmen her konuda baskı gösteren oğullarını alttan almalıymışım çağrılarını yineleyerek konuşmaya devam ettiler. her ne kadar eşime bu bizim sorunumuz lütfen bunu başbaşa tartışalım desemde üçüde susmadı. kaynanam oğlunun bana şiddet dahi uyguladığını bilmesine rağmen yine alttan almamı bekledi. sağolsun kendisi oğluna tembihliyomuş ama oğlu dinlemiyomuş. sizce annesini dinlemeyen bi erkek var mı dünyada! bi şair anadır adamı edem adam demiş.

neyse işte bana mantıken saçma gelen bu durumu bugün özel bi yapı firmasına, bağlı olduğumuz ilin inşaat müh. odasına ve kooperatif kurucusuna sordum. yapılır hiç problem değil dediler. benim eşim inşaat mühendisidir kendileri ve sanmıyorum ki bu kadar yaygın bi uygulamadan bi haber olsun, bana atmasyondan söylemiş olduğu bahanelerin arkasında bağıra çağıra saatlerce dil dökerek nasıl durdu şaşkınlık içindeyim. yok o bi yana kaynanamların yanında o hale düşürmesi yeteri kadar kırıcıydı. şimdi ben bu kapı için bi mani olmadığını öğrendim. siz olsanız ne yapardınız ?

2. 2 Kasım 2009
  3. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eşin sana şiddet mi uyguluyor ben mi yanlış anladım. Bu daha büyük bir sorun şu anlattığının yanında.

4. 2 Kasım 2009
  5. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi ne diyimki oldum olası evliliklerde bi ikinci şahsın müdahalesine sinir olurum ama zor gerçekten şiddet falan yani bide sen mühendissin çalışıyosun yani ev onun kadar seninde evin en az belki ondanda fazla söz hakkın var çünkü çalışan hanımlar bence eşlerinden daha çok fedakarlık yapıyo her konuda

6. 2 Kasım 2009
  7. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam kızmadan yargılamadan bağırmadan kısa ve net bi şekilde doğrusunu öğrendiğimi söylerdim.. işte "bilmem nereye sordum, yasaya aykırı bir uygulama olmadığını söylediler.. yaptırmak istemiyor olabilirsin onu anlayabilirim ama gerçekleri çarpıtma isteğine anlam veremedim" derdim.. hakikaten de anlam veremedim.. bu tarzda söylersen kendini biraz aptal durumuna düşürmüş olacaktır kendi gözünde de, belki bu şekilde yaptığı hatayı kabul eder yoksa yok..
    sanırım o sırada ailesi orda diye biraz daha dominant davranma hakkını kendinde buldu..

8. 2 Kasım 2009
  9. buket_asude

buket_asude zeynep ecrinin annesiii:) Üye

Beğenildi:
    574
    Ödül Puanları:
    113
    canım sen sen ol kimsenin yanında eşinle tartışma tecrübeyle sabitledim bu olayı haklı olsanda haksız oluyorsun... konuna gelince açık açık konuş ama sakin olarak yaaptıracağız de ama başkasının helede kayınvalidenlerin yanında yapma çünkü erkekler birazda onların yanında sözleri geçiyormuş gibi görünmekl için diretirler yalnızken sakin olduğu bi zaman işin aslını bildiğini ve öle olması gerektiğini anlat.. şiddet konusundada şaşırdım bence önce bu konuyu hallet

10. 2 Kasım 2009
  11. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Erkeğin güç gösterisidir başkalarının yanında altta kalmama çabası
    Kendine pısırık kılıbık bilgisiz dedirtmemek için sesini de yükseltir bazen kaba da davranır
    Herkes gibi bende kimsenin kendi ailenin bile yanında tartışmamanı tavsiye ederim
    Sakin bi zamanda hayatım x arkadaş yaptırmış izin falan gerekmiyormuş gel bi araştıralım desen
    Şiddet ve anlayışsız bi adam ne kadar ikna olur bilemiyorum ama
    Herşey gönlünce olsun Sevgiyle kal

12. 2 Kasım 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    işi bilen birine beraber soralım diyip o sorduğunuz yere götürürdüm onu.
    eğer işi bilen biride olmaz derse bir daha konuusunu açmıycam derdim..
    ve bir sürede soğuk mesafeli davranırdım.

14. 2 Kasım 2009
  15. lalelal

lalelal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bence eşin yaptıracağınız değişikliğin sakıncalarından dolayı değil,parasından dolayı kaçınıyor.Bu çok belli...Çünkü;bildiğim kadarıyla anlattığın gibi bir değişikliğin sakıncası yok,üst kat komşum da yaptırdı.Eşine bunu istediğini,eğer bir pürüz oluşursa sorumluluğu üstüne aldığını söyleyebilirsin.Ama hislerime göre sen üsteledikçe o da inat edecek.Üzüldüm valla.Nedir bu kadınların çektiği,paralarıyla bile rezil oluyorlar...

16. 2 Kasım 2009
  17. bana kalırsa neyi ne zaman nasil isteyecegin cok onemli...yanlis yerde ve zamanda istedigin icin karli cikmamissin bu isten...ordan cikinca basbasa oldugunuz bizamanda sakince ve uygun bir dille bu istegini dile getirseydin inatlasma olmazdi diye dusunuyorum

18. 2 Kasım 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Okumaklada adam olunmuyor iste....Insat mühendisi olmus, okumus tahsil yapmis ama karisini dövecek kadar aciz ve cahil bir adam.....:kahve:

Bence senin hicbir sucun yok....esine bir öneride istekde bulunmussun ikinizde oturacagi evi tabikide sende isteklerine göre olmasini isteyeceksin, en az onun kadar söz hakkina sahipsin.....kaynananlarin yaninda yapmanin hicbir sakincasi yok bana göre...:nazar:

Bu kadar abartmamasi gerekirdi....annesine babasina ne kadar erkek oldugnu ispatlamak icinde yapmis olabilir tabi....bircok erkek ailesinin yaninda cok farkli davraniyor eslerine.:hulya:

Bu konuda tam olarak bilgi sahibi olan birinden randevu al esine beraber gidin....belki nötr birinden aldigi bilgiler daha tatmin edici olur onun icin.:nazar:

Allah yardimcin olsun...insallah evin gönlüne göre olur:1hug: