Lütfen akıl verin......

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve EU2 tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

20 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve 16 aylık nişanlıyım.nişanlım şuan askerde 6 ayı kaldı nasipse inşallah 6 ay sonra gelecek tam yaz başı olduğu için düğünümüzü hemen yapıcaz ama benim daha doğrusu bizim bir sprunumuz var benim ailemin maddi durumu gayet ii nişanlımın ailesi biraz cimri ve görgüsüz insanlar arada kültür farkı var ama nişanlımı çok sevdiğim için katlanmak zorundayım en büyük problemimizde nişanlımın işi lise 2 den terk ben uzman çavuş olarak kalmasını istiyorum askeriyede en başta oda kabul etti dilekçe verdi ama şuan durumlar malum karışık olduğu için vazgeçti rente car işi yapmak istiyor yani araç kiralama servisi bunun içinde maddi destek gerek kafam çok karışık lütfen yardım edinn çok uzun oldu biliyorum ama yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.:sm_confused:

2. 20 Kasım 2008
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    sevıyorsan..maddı yada manevı destegı yapıcaksın....
    ama onunda sana aynısını yapacagına emınsen....ya dugunde fazla masraf yapmayıp iş ıcın harcıyacaksın...yada aılenın destegıyle olucak...
    baska caresı yok canım...

4. 20 Kasım 2008
  5. EU2

EU2 Guest

yorumun için saol canım inan düşüncelerinize çok ihtiyacım var benim ailem arkamızda zaten onlar olmasa onlara güvenmesem bu kadar cesur hareket edemezdim ama benim aileminde kullanılmasını istemiyorum çünkü nişanlımın ailesi hiç yardım etmiyor aksine bütün borcu babama yüklemeye çalışıyorlar.

6. 20 Kasım 2008
  7. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    rent a car işinden para kazanabilecek mi? ticari risk taşıyor nihayetinde
    ona yol gösteren büyüğü yok mu, uzman çavuş olarak kalmasını tavsiye eden biri, sadece sen mi yönlendirmeye çalışıyorsun?
    baban hiç bir şeyi ödemek zorunda değil, el sürmesin hiçbirşeye...evliliğinizi planlarken az çok konuşmuşsunuzdur, şunlar yapılsın bu olsun diye...

8. 20 Kasım 2008
  9. :1closedeyes:canım renta car işinde iyi para var söyliyim.benim sevgilim emlakçı bir yandada renta car işini düşünüyor.bana söylediği; bir araba alıyım krediyle,zaten o kendi kazancıyla kredi borcunu öder bi seneye kalmaz .ama o babasıyla beraber düşünüyor ve zaten işi var.eğer ona destek olacaksa ailesi yada senin ailen bir süre sıkıntı çekersiniz ama sonra sonrası iyi olur.iyi geliri olduğuna eminim hakkınızda hayırlısı olur umarım canım

10. 20 Kasım 2008
  11. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    canim bence cok gencsin evlenmek icin
    19 yasindasin..simdiki gencleri anlayabilsem bende 21 yasinda olarak
    20 yasinda evlenmek..aklim almiyor...
    Keske biraz daha bekleseniz.. nisanlinin isi kesin olsa, biraz
    para kazansa daha iyi olurdu..
    sanki aceleniz varmis gibi..
    ki bunlar benim düsüncem..
    sevgiler....

12. 20 Kasım 2008
  13. EU2

EU2 Guest

baya para var ama dediğin gibi çok riskli ya çevre edinemezse krediyle alıcaz bide 5 6 sıfır arabanın kredisinin altından kalkmak zor.onun alilesi parada vermiyor akılda benim babam yönlendiriyor ama oda fazla karışmak istemiyor sebep olmak istemiyor biz ne karar verirsek o olcak.benim ailem hiç bişey istemedi ne altın ne ev ne mobilya hiç birşey talep etmedik benim babam bütün beyaz eşyanı çeyizini mobilyanı ben alırım diyor benimde zoruma gidiyor.

14. 20 Kasım 2008
  15. EU2

EU2 Guest

nişanlımın askere gitmeden arabası vardı 1 hafta önce izne geldi 4 gün araba kiraladı 500 ytl ye mal oldu çok ii para var ama çokta riski var bende sadece rente car olmasın aynı dükkanda ya internet aç yada emlakçılık yap dedim oda onlara yanaşmıyor aklım çok karışık yaaa napıcam bilmiyorum..

16. 20 Kasım 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    19 yasindasin, hayatinin en güzel yillarini sorumluluk altina girerek yasamak nerde bu yaslarin, genclignin tadini cikarmak nerde....:nazar:

Nasilki bazi seyleri anlamak cözmeye yetmiyor, sadece ask ve sevgide evlenmek icin yeterli degil güzelim ....Tabiki olmasi gerek sevmedende olmaz fakat körü körüne degil her zaman mantignida kullanarak ..:kahve:

Nisanlin durumunu düzeltikten sonra herseyi rayina oturttuktan sonra evlenseniz daha iyi olmazmi?? Hemde nasil güzelim...Bak simdiden kara kara düsünmeye basladin ve inanki simdiki bu sorunlarin problemlerin evlendikten sonrakilerinin yaninda solda sifir kalicak...:nazar:

Allah etmesin tabiki fakat Hepimiz bu yollardan gectik ve bu yollar yüzde 99 tasli ve daglidir...:kahve:

Allah yardimciniz olsun:Saruboceq:

18. 20 Kasım 2008
  19. EU2

EU2 Guest

düşüncene saygı duyuyorum canım ayrıca teşekkürler ama cahillik işte ama mutluum şükür bi sıkıntım yok inş. evlenincede herşeyin en güzeli olacağına inanıyorum.