lütfen bakın arkadaşlar yardım..

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve EU1 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar klomen,prengly,menagon ve puregon yazdı dr,bugün raporu ve ilaçları aldık adetimin 5.günü başlicakmışım.bunları ilk kez kullancam.aşılama için de aynı ilaçlar mı kullanılıyor?
    mesela benim yumurtalarım istenen düzeye geldi çatladığı an aşılamaya karar verebiliyomuyuz?
    arkadaşlar dr 3 ay iğneyle deneyelim sonra aşılamaya geçeriz dedi ama artık ben beklemek istemiyorum:çok üzgünüm:
    eşimde de hareket sorunu falan varsenağlama
    sadece ilaçla olmicak gibi geliyo bana:1no2:

yardım edin lütfen çok şaşkınım
    klomene adetin 5.günü başlicakmışım,menogona da 7.gün..
    kısaca bahsedermisiniz kullanan arkadaşlar
    iğneyi sağlık ocağında mı yaptırıyodunuz

2. 28 Ocak 2009
  3. 07HS07

07HS07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım klomen ve preglin çatlama iğnesini 2 kez kullandım ama menegon hiç kullanmadım....benim bu tedaviyle henüz bir gebeliğim olmadı mart ta aşılamaya gidicem bu yüzden...fakat bu dr aşama aşama yol alıyorlar hafiften ağıra doğru hem ilaç olarak hem maddi olarak...bu yöntemlede hamile kalan çok kişi var canım unutma allah tan ümit kesilmez ....

4. 28 Ocak 2009
  5. biricik mericik

biricik mericik Büyü de gel melegimm :D Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Çok fazla bilgi sahibi diilim ama bana bu ilaçlar biraz fazla geldi. Mesela puregon çok kuvvetli bir ilaçtır. Ben sadece puregon+prengly ile aşılama yaptırdım 2 defa.
    Klomene gelince ilk kullanışımda tek başına kullandım. Adetin 5. günü başlamıştım. Daha sonra 3. aşılamamda da klomen+merional+prengly kullandım.

Mutlaka doktorunu arayıp ilaçları nasıl kullanacağını iyice öğrenmelisin bence. Belki daha sonra uygulamayı düşündüğü tedaviler için tüm ilaçları tek seferde yazmıştır ki niye öyle bişey yapsın o da var. Sen mutlaka doktorundan detayları öğren canım.
    Ayrıca tüp bebek merkezine mi gidiyorsun yoksa kadın doğum doktoruna mı? Kadın doğumcularda iş biraz daha yavaş yürüyor gibi geliyor bana da ondan söylüyorum. Yani tüp bebek merkezleri aşılama ve tüp bebeğe geçişi daha çabuk yapıyorlar sanki...
    Nacizane fikirlerim böyle canım. Tedavin hayırlı olsun, biran önce sonuç alırsın inşallah.