lütfen bakın

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve candannn tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : candannn
  1. candannn

candannn O BENİM DÜNYAMMM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar ben 5 aylık bi anne olarak tecrubeli annelerden yardım bekliyorum.oğlum gece uyumak bilmiyor.9 gibi sallayarak uyutuyorum iice uyuyor yatağına yatırdığımda 5 dk sonra ağlıyor yine sallıyorum uyuyor yatırıyorum birazdan yine uyanıyor.bu her gece böyle üstelik uyandığında tamamen uykusunu almış cin gibi oluyor artık sinirden ağladım dün gece.gün içerisinde şöyle oluyor ;sabah 6 gibi uyanıyor emip uyuyor sonra 9 veya 10 gibi uyanıyor yine emip uyuyor 12 gibi kalkıor.gün içindede saat 2 gibi uykusu geliyor 2 saatte öyle uyuyor akşam üstü mız mızlanıyor 6 gibi yarım saatte öyle uyuor ondan sonra gece 11 de uyutuyorum uyuyor yatağına yatırınca uyanıyor defalarca zor uyutuyorum .gündüz uykuları fazla farkındayım benim merak ettiğim sizin bebeklerinizin uyku saatleri nasıl oluyor.yeni bi başlangıç yapmak istiyorum sanırım bu aylar tamda zamanı çok uzun yazdım şimdiden tşk ederim herkese....

2. 19 Ağustos 2010
  3. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım snaırım bebeğin gece ve gündüz kavramını edinememiş
    gece oluşması gereken düzeni sen gündüz oluşturmuşsun
    benim 7 aylık oğlum var
    gündüz pek uyumaz
    akşam 9 gibi sallarım uyur sonra 11 gibi mamsını veriirm
    sonra acıktıkca uyanır gecede 3 kez falan mamasını veririm yine uyur
    forumda birçok yöntem var bi dene istersen

4. 19 Ağustos 2010
  5. mlktilsim

mlktilsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    candan benimde oğlum 7 aylık ama 5 aylık falan gündüz 3-4 kere 1-2 saat falan uyur gecede 12-1de anca uyurdu ve sık kalkardı ama şimdi gündüz uykusu azaldı oyunlar oynuyor yürüteçte zaman geçiriyor falann ama sanki ek gıdalara başladıktan sonra daha iyi uyumaya başladı gece senin oğlunda iyiiiiice doyduktan sonra 1-2 saat kesintisiz uyur belki..bizimki gece yan yatıyor ve her dönüşünde uyanıyooor bu da yeni başladı..

6. 19 Ağustos 2010
  7. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım 3 aylık gece ile gündüzün farkını öğrendi çok şükür sabah salonda koltukta yatırıyorum tv açık sesli ortam oluyo yani akşamda yatayında uyuyo böylece gündüz nerde gece nerde uyunur biliyo akşam 6 dan saat 11'e kadar uyumuyormu çok ilginç uykudan bayılması lazım halbuki. akşam banyo yaptırıp yatırmayı deneyebilirsin alışkanlık haline gelirse banyodan sonra uyuyacağını bilir.

8. 19 Ağustos 2010
  9. candannn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cvplarınız için tşk ederim banyo yaptırıyorum uyutmadan önce hiç farketmiyor valla.evt 6 da yarım saat kestiriyor sonra 11 e kadar cin gibi oynamak istiyor.

10. 19 Ağustos 2010
  11. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108

benimde 6 aylık bir kızım var ve aynı benim yaşadıklarımı harfiyen yazmışsın arkadaşım,bende artık geçen akşam isyan bayraklarımı açtım ve sinirden oturup ağladım,benim kızımda gündüz çok uyuyor sonra akşamüstü bi mız mızlanmaya başlıyo artık geceye kadar,şimdide ramazan zaten resmen sabah ezanına kadar oturuyoruz hepten gecemiz gündüzümüz birbirine karıştı napıcam nasıl bi yöntem bulmalıyım bilmiyorum,lütfen tecrübeli anneler bize bi fikir verin..

12. 19 Ağustos 2010
  13. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    528
    Ödül Puanları:
    188
    canım gece gunduz kavramını bilmez bebekler bunu sen öğreticeksin . benımde 3.5 aylık bi oğlum var 40 çıkmadan öğrenmişti gece uykusunu ama zor oldu . şimdi fosur fosur uyuyor.
    birde oğlun uykunun çoğunu gunduz almış oluyor gunduz 2 kez uyutsan yeter.

gece uykusunu öğretmek için gece onunla konuşmayın gülmeyin tv ışık açmayın sabırla uyumasını beklyın destekleın o anı ilkin zor olur ama basarırsın eminim..
    benim gece 8 9 gibi uyur gece 3te uyanır beslenir altı değişir 30 yada 40 dk içinde uyur en gec 1saatte ama konuşmam gulmem yoksa yu bulup sımarıyor guluyor sebeleklik yapıyor.

14. 20 Ağustos 2010
  15. beren15

beren15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    evet cnm arkadaş güzel açıklamış
    uyuyacağı zaman odasına yada sessiz bir odaya al bebeğini ne tv nede ışık açık olsun konuşma gülme onun hareketlerine tepki verme sadece mırıldanarak ninni söyle bisüre sonra uykuya dalacaktır.Bende önceleri sabah ezanına kadar uyumasını beklerdim şimdi saati geldimi odama alıp emziriyorum bisüre beraber uzanıyoruz sonra iyice dalınca odasına götürüyorum ve uyuyor sende dene sadece bikaçgün zorlanırsın ama uyumuyo diye tv açıp seyretme yada ışığı açmaki alışsın.

16. 20 Ağustos 2010
  17. candannn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim bu sabah erken uyanınca 9 gibi bi daha uyutmadım öğlene kadar 3 saat kadar uyudu ve yine 9 a kadar uyutmadım ağladı falan zor oldu ama bu gece uyudu oğlum bende sessiz ve karanlıkta uytuyorum duş aldırıyorum öncesinde kaşık mama yediriyorum uyumaması bunlarla alakalı deilmiş sanırım gündüz çok uyuordu.benim asıl merak ettiğim uyku düzeni ne geçmek istiyorum gece 8.5 ila 9 arası yatış tamam ama gün içerisinde uyku aralıklarınız nasıl oluyor kaç saat uyuyor bebişleriniz sabah kaçta kalkıyor

18. 20 Ağustos 2010
  19. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum 4 aylık ben onun uyku düzenini 1 aylıkken otutturdum bana türkcellden bebek mesajları geliyordu orda okuduk,ğum bir iki şeyi yapıp düzenli uyguladım mesela ben oğlumu her akşam on bir gibi banyo yaptırıp öyle uyutmaya çalıştım banyo rahatlatıyor bebe yağı yada zeytinyağıyla da güzel bir masajla uykuya hazırladım bunu her akşam yaparım hala daha devam.yatırdığımda ona yumuşak bir sesle ninni ilahi falan söylerim he bide küçük bir püf nokta emzikle çok daha kolay uyuyorlar benimki hiç alışmak istemedi kaç tane emzik denedik bir tek fatoş marka bakkal memesini aldı emziğini veriyorum ,elinede bi mendil falan mendille oynuyo yanağına falan yaklaştırıyo uykusu geliyo ozamanyada yüzünü ince bir tülbentle örtüyorum izin verirse,beşiğini sallattırarak uyutuyorum gündüzleri de beşiğinde değilde ana kucağı var onda uyutuyorum başka odada tlevizyon hep açık olur karanlıkta yatırmam gece oluncada sessiz ve karanlık bir ortamda uyuturum,gündüz kimi anneler ev işi yapmak için sürekli uyutur onu hiç yapmam gündüz onunla bol bol oynarım gündüz uykuyu çok aldımı uyuyamazlar çünkü ben böyle alıştırdım çok uzun yazdım umarım sıkmadım

Son düzenleme: 20 Ağustos 2010