Lütfen bana bir akıl verin kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki:(:(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve suslucadi tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1 Şubat 2009
    Konu Sahibi : suslucadi
  1. suslucadi

suslucadi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese merhaba;ben 1,5 senedır nısanlıyım ve nısanlık 15 aylık vatanı gorevını tamamlamak ıcın askere gıttı suan donmesıne tamı tamına 3 ay var evet cok az kaldı.ve bız kız tarafı olarak ustumuze dusenı yapıp hazırlıklarımızı hız kesmeden surduruyoruz.nısanlım babasıyla ortak bır sırket daha dogrusu tıcaretle ugrasıyo..ama su kriz onları cok sarstı..iflasın eşiğine geldıler benım dısımda butun aılem bu yaz dugun olacagına kendılerını cok hazırladılar tabı benım durumdan haberım oldugu ıcın hıc sevınemıyorum durumları acayıp kotu dusun adam askerdekı ogluna bıle para gonderemezken bızı nasıl evlendırecek ben calısmıyorum calıssam da elımden ne gelırkı ustune ustluk ıstanbula gıdecem gelın olarak bu dugun ısı askıya alınacak gıbıme gelıyo:1no2:aıleme bunu nasıl anlatırım kayınpederde babamı hıc aramıyo ınsan arar bır durumunu ızah eder kafayı yıcem nısanlıma destek olmak ıstıyorum ama ınanın hıc okadar kolay deıl.her genc kızın hayalıdırı mutlu mesut bır dugun dernek kurmak ne olur bana bır akıl verın ınanın hersey cok kotuye gıdıyo:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 1 Şubat 2009
  3. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    canim nisanlina durumu bir sekilde ailen izah etmeleri söylesen daha iyi olur...
    sana düsmez zaten bunu anlatmak...
    onlarin arayip anlatmalari gerekiyor durumalirini...
    sende dügün ertelenecek diye üzme kendini...
    herseyde vardir bir hayir...
    durumlarinin düzelmelerini beklemen sizin icin daha iyi olur...

4. 1 Şubat 2009
  5. canım krizden kötü etkilenmişler.askerde oğluna para gönderemeyen adamcağız şimdi nasıl bir psikoloji içindedir kimbilir.
    bu durumda bence onlar değil sizin arayıp hal hatır etmeniz şayet varsa imkanınız yardımcı olmayı teklif etmeniz gerek.artık aile olcaksınız.bu durumda ailenin durumunu düzetmeden size düğün yapması imkansız.seninde ailen bu durumdaki insanları anlamalı bunda açıklanamayacak bişey yok.
    allah yardımcınız olsun ama en çok askerdeki oğluna para gönderemeyecek kadar zor durumda olan babaya yardımcı olsun rabbim..

6. 1 Şubat 2009
  7. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım nişanlın başka bir iş düşünüyor mu.şu anda nişanlında işsiz.zaten evlensen ne olacak.gerekirse nişanlına söyleyeceksin ailenin aranmak istediğini.nişanlında ailesiyle görüşüp iki taraf biraraya gelmeli ve .iki aile bir karara bağlamalı bu işi.senin işinde çok zor.nişanlınında ayrı bir işi yokki evliliği düşünsün.aile maddi sıkıntıda düğün düşünemez.ama bana tuhaf gelen kayınpederinin babanı arayıp durumunu anlatmaması.belki durumu babana anlatsa senin açından bazı şeyler daha kolay olur.
    yanlız nişanlın bir işe girmeden sakın evlenme.biraz daha bekle nişanlın bir iş bulsun.babasıda biraz rahatlar belki o zaman.sana zor gelecek ama bazı şeyler tam oturmadan çok bekledim diye düşünüp kendinden taviz vererekte evliliği düşünme.sonra pişman olursun.herşeyimde tam olmadan evlenirim diye düşünme.nişanlın babana babasının birşey anlatmamasına ne diyor.alllah sana sabır versin.

8. 1 Şubat 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatim böyle konusmalar askiya alinmaz...biran evvel ya kayinpederin ya nisanlin babanla ailenle konusup durumu anlatmasi lazim...:nazar:

Nisanlinla konus babasinla konussun...zor bir durumda olsa, hic üzülme güzelim, gec olsun temiz olsun, simdi borcla harcla evlenip bunun ceremesini cekeceginize 1 yil sonra evlenin rahat ve ferah olun, mutlaka ailende böyle görecektir....:nazar:

Kismet canim belkide durumlari yine düzelir bir sekilde bu senede olabilir, ama olmazsa bile dert etmekaydirigubbakcemile3

10. 1 Şubat 2009
  11. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Bitanem öncelikle Allah yardımcınız olsun
    Önemli olan ailelerin ve sizin mutlu olmanız
    Sonuçta nişanlın olduğuna göre, sizin niyetiniz ciddi, aileleriniz de bunu onaylıyor
    Şu durumda herkes maddi sıkıntı içinde malesef, kaldı ki bu ayıp bir şey de değil
    Eminim ki ailen bunu anlayışla karşılayacaktır
    Sonuçta siz de sıkıntı içinde olabilirdiniz
    Ama sana düşmez bunu nişanlınla konuşmak ya da ailesi ile konuşmak
    Büyükler biraraya gelirler, kendi aralarında bir çözüm bulurlar
    Sonuçta iyi günde, kötü günde diye söz veriyoruz.
    Rabbim daha kötü günler göstermesin inşallah a.s.

12. 1 Şubat 2009
  13. camelia87

camelia87 Guest

zor bir durum elbette
    ama bencede ailenizle konusulmasi gerek
    ayrica herseyin dort dortluk olmasi mi gerekir?eger oyleyse
    biraz ertelersiniz gerekirse uzmeyin kendinizi ilk once hayirlisiyla nisanliniz gelsinn
    ve ailenizle durumu bi konusun her seyin hayirlisi olsun sizin icin

14. 1 Şubat 2009
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlara katılıyorum, erkek tarafının mutlaka konuyu ailenizle görüşmesi gerekir. Eğer kayınpederiniz bunu yapmıyorsa siz nişanlınızla görüşün, nişanlınız babasına durumu iletiversin.

16. 1 Şubat 2009
  17. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasım tabıkı herkes evlenıp yuva kurmak ıster helekı sız asker yoluda beklemişiniz....
    hakkınız....ama parasal bır sıkıntıda var...oda önemli...
    evet aılenın ...babanızla konusması gerekıyor...
    durumları kötü bunu ızah etmelerı gerekır...nişanlınızında....konuşması gerekır ve ortak karar almak lazım...
    mutluluklar canım allah yardımcınız olsun...

18. 1 Şubat 2009
  19. samimi

samimi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    279
    Ödül Puanları:
    113
    canım üzülme belkide düğünü ertelemiceklerdir vardır belki bir bildikleri eğer erteleselerdi konuşurlardı gibime geliyo.eğer erteleme durumu varsada bence de sen değil nişanlının ailesi konuşması gerekiyor.sen rahat olmaya çalış seni çok iyi anlıyorum insan nişanlık döneminde çok hassas oluyo ama inan hepsi geçiyo sen üzüldüğünle kalıyosun.herşey gönlünce olsun.