lütfen bana yardım edin

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ilgimmm tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ilgimmm
  1. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ben şuan 10 haftalık gebeyim.istenmeyen bir gebelikti.korunmasız ilişki sonrıasında gebelik olmasın diye ertesi gün hapı kullandım 6 haftalıkken dktra gittim kontrol için bu durum u anlattım oda hiç bir sorun olmayacağını söyledi.daha sonra dün başka bir doktora gittim aynı şeyi onada sordum oda bana böyle bir durumda bebeğin kalbinde yada bağırsaklarında sorun olabileceğini ve arzu edersem heyet kararı ile gebeliğin sonlandırabileceğini ama bebeği doğurmakta kararlı isem bana net bir şey söyleyemeyeceğini söyledi.bununla ilgili herhangi bir test falan olmadığını söyledi.b ebeğim şuan gayet sağlıklı doktor bu kararı tamamen bana bıraktı.böyle bir durum olmamasıda söz konusuymuş.yanibebekte problem olabilirde olmayabilirde. ben bu bebeği çok istiyorum ne olur bana yardım edin.aranızda benimle ynı durumda olan veya bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı.

2. 20 Nisan 2010
  3. LayLayLooM

LayLayLooM Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı olay arkadaşımın başına geldi.sağlıklı bir kızı var şuanda.doktoru sorun olmıycanı söylemişti.sonlandırma gebeliğini istiyorsan.Allah yardımcın olur bence

4. 20 Nisan 2010
  5. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok bilgim yok ama başka bi topikte buna benzer bir konu vardı.Gebe kalındığını bilmeden ilk ay ilaç vesaire şeyler alındığında ya bebek hiç oluşmaz adet kanı ile beraber vücut onu dışarı atarmış yada bebeğe hiç bir yan etkisi olmadan bebek oluşumunu tamamlarmış.Bu tür durumlarda ya hep ya hiç olurmuş.Bebeğin oluşumunu tamamladığına göre bebekte bir problem olmazmış.Dediğim gibi çok bilgim yok sadece burda okuduklarımı aktardım sana.

6. 20 Nisan 2010
  7. komik

komik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benim annemde hamileyken hastaydı ve haamile oduğunu bilmiyodu ve çok hastaydı bu yüzden çook ağır ilaçlar kullandı hamile olduğunu öğrenip dr a gittiğinde dr a sordu drda çapa tıp fakültesi mezunu ve 50 yaşlarında gayet bilgili bir dr
    dr anneme: allah öyle bir düzen yaratmışki siz hamile olduğunuzu bilmiyorsanız ne kadar çok ilaç alırsanız alınnn hiç bir şey olmaz o bebeğe. dedi yerimseniben

8. 20 Nisan 2010
  9. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

10. 20 Nisan 2010
  11. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    peki o bebek doğdumu eğer doğduysa şimdi nasıl.fakat benim kullandığım ilaç direk yumurtalıklara ve rahime etki ediyo.ama inş.o dr un dediği gibi olur teşekkür edrim

12. 21 Nisan 2010
  13. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kimse yokmu allah aşkına

14. 21 Nisan 2010
  15. fragola

fragola Gruşenka Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    ilgimm ben de hamile olduğumu bilmeden grip nedeniyle doktora gittim ve antibiyotik ve benzeri ilaçlar kullandım. tam adet beklediğim dönemin bir kaç gün öncesinde kullandım hem de. daha sonra hamile olduğumu öğrendim ve kadın doğum doktoruma kullandığım ilaçları söyledim. meğerse benim kullandığım antibiyotik gebelikte kullanılması önerilmeyen bir ilaçmış.
    doktorum bana durumu şöyle anlattı. hamile kaldığın andan regl olman gereken güne kadar kullandığın bütün ilaçlar bebekte ya hep ya hiç etkisi yaratır dedi. yani eğer bebeğe bir etkisi olmuşsa bebek zaten gelişemez ve sen gebe olduğunu bile anlamadan adet kanaması ile birlikte atılır dedi. ama eğer adet olmamış ve gebelik devam etmişse bu da bir etkisi olmadığı anlamına gelir dedi. yani senin bebeğin gelişmişse bu mantığa göre bir etkisi olmamış olması gerekir. ama adet zamanın geçtikten sonra kullanırsan risk olabilirmiş.

ben bu ilaçları regl dönemimin geçmesinden sonra 3 gün daha kullandığım için doktorum, her ne kadar az bir risk de olsa bir problem olma riskinin olduğunu ve gidip Cerrahpaşa Tıp Fakültesindeki GETAM (genetik ve teratoloji araştırma ve uygulama merkezi) servisinden ilaç kullanımı ile ilgili rapor almamı önerdi. GETAM, dünya çapındaki hamilelerin kullandığı ilaçlarla ilgili ve araştırmalarla ilgili her sene yenilenen bir veri tabanına sahip bir kurummuş ve hamilelik esnasında kullandığın ilaçların bebeğe bir etkisi olup olmayacağı ile ilgili sana özel bir rapor hazırlıyormuş. ben gidip bu raporu aldım. rapor neticesinde gebelikte oluşacak riskleri arttıracak bir durum olmadığı tespit edilmişti. dilersen bu konuda doktorlarına danışabilirsin ve randevu alıp GETAM'dan da bu konuda bir rapor alabilirsin.

herşeyin iyi gitmesini ve bir problem olmamasını dilerim. inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

16. 21 Nisan 2010
  17. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    fragola çok teşekkür ederim gerçekten içimi rahatlattın ama ben anlamıyorum benim doktorum bu kadarmı bilinçsiz zaten doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum ben mersinde yaşıyorum doktor bana akdeniz üniversitesinde bir profösere gitmemi önerdi fakat öle sizin dediğiniz gibi bir rapordan falan bahsetmedi.sadece bana aynen kendi anlattıklarını prof.unda anlatıcağını söyledi ve dilersem heyet raporuyla gebeliğin sonlandırılabileceğini söyledi.bende o yüzden gitmedim çünkü her halukarda kararın bana ait olduğunu söyledi

18. 21 Nisan 2010
  19. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım korkma allahın izniyle hiç bişey olmaz ama bişey sorabilirmiyim ertesi günü hapını ne zaman içtinki işe yaramadı benim arkadaşım yumurtlama günü içmişti ve işe yaramıştı