Lütfen bana yardımcı olurmusunuz (kasıklarda sancı)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve wsw tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

10 Mart 2008
    Konu Sahibi : wsw
  1. wsw

wsw Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    doğum yapmış anneler siz bilirsiniz 36 haftalık hamileyim ilk gebeliğim onun için biraz acemiyim bugün sabahtan bellidir kasıklarımda adet sancısına benzer bir sancı var arada belimede vuruyo karnım sertleşiyo nefes almakta zorlanıyorum ama sertleştiğinde sancılanmıyorum sadece kasıklarımda sancılanıyor bunlar yalancı sancımı yoksa ters giden bişeymi var mesajlarınızı bekliyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

2. 10 Mart 2008
  3. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben daha doğum yapmadım ama bunlar hazırlık kasılmaları gibi geldi bana(anlattıklarından yola çıkarak) gerçek doğum kasılması belli aralıklarla,örneğin 15 dakikada bir ya da 30 dakikada bir 40-50 saniyelik ve şiddeti giderek artan kasılmalar olarak tarif ediliyor.
    düzensizse ya da sürekli bi ağrı varsa doğum sancısı olmadığını biliyorum

4. 11 Mart 2008
  5. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    canım senin yaşadıklarını bir nevi bende yaşıyorum. galiba hazırlık sancıları bunlar. hele akşam vakti oldu mu nasıl panikliyorum. benim yaramaz akşamları kasıklarımı zorluyor hemen yatış pozisyonunu alıyorum ... endişelenmene gerek yoktur heralde :)

6. 11 Mart 2008
  7. wsw

wsw Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    yalnız kızlar 00:10 dan bellidir 5 dakikada bir daha şiddetli bir sancı geliyo ve belim çok agrıyo

Son düzenleme: 13 Mart 2008
  8. 11 Mart 2008
  9. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    dakikalarını iyi hesapla canım.normal ağrıların dışında bir ağrı olması gerekiyor ve karnına dokunduğunda karnın çok sert ve sivri olup bebeğinin hareketli olmaması gerekiyor..taş gibi olması gerekiyor.bazen tam 5 dakika olmayabilir.eğer kanaman olursa yada suyun patlarsa vakit kaybetmeden hastaneye git

10. 11 Mart 2008
  11. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım cevap vermek için biraz geç farkındayım ama bence doğum yakın, tarifine göre bnlar artık yalancı sancılar değil. umarım herşey yolunda gitmiştir..

12. 13 Mart 2008
  13. wsw

wsw Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    ilginiz için teşekkürler hepinize o gün gece 02:30 kadar sürdü sonra uyumuşum sabah kalktığımda hafif vardı sonra oda geçti şimdi iyiyim çok şükür herşey yolunda ilk hamileliğim oldu için hangisi yalancı hangisi gerçek ayırt edemiyorum onun için biraz korkuttu bizi :KK46:

14. 13 Mart 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Aman canim cok sevindim erken gelicek diye korktum.37 haftalik oldun valla az kaldi abovvv

16. 13 Mart 2008
  17. wsw

wsw Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    evet canım az kaldı günler yaklaştıkça insan daha bir tedirginleşiyor sanki heran doğum yapacakmışsın gibi geliyo ve sancıların artıyo erken olacak diye çok kaorkuyorum inşallah hepimizinki vaktinde doğar

18. 13 Mart 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Insallah canim bugun banada vurdu sanci hemen telas yaptim esimde evde yoktu neyse dedim sakin ol yalanci sanci bunlar sonra baktim 10 dakka surdu ve gecti.Alisicaz bu sancilara.Isin kotusu nasil ayirt edicez gercekten dogum sancisini yaakafamçokkarıştı