lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve aleyna72 tarafından 28 Aralık 2007 başlatılmıştır.

    28 Aralık 2007
    Konu Sahibi : aleyna72
  1. aleyna72

    aleyna72 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Eylül 2007
    Mesajlar:
    524
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm lar arkadaslar : lütfen yardımcı olursanız sevınırım bugunlerde kafamı cok karıstıran bırsey varda kısaca anlatarım evlıyım eşimin ikinci eşi yım eşimin ilk eşinden bır cocugu var benım ise cocugum yok eşim cocuguna her ay düzenli şekılde nafakasının fazlası ıle ödüyor 2000 yılda evlendık 2003 de bır ev aldıkk kısaca cocuk ve benım miras payım kacta kac cok merak edıyorum yanlış anlasınmasın tek bır ev var elımde gıder de sokakta kalırmıyım o sadece baaska bır sey yok (bu arada ev eşimin adına)
     
  2. 29 Aralık 2007
    Konu Sahibi : aleyna72
  3. aleyna72

    aleyna72 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Eylül 2007
    Mesajlar:
    524
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    görüntüleme var ama kımse cevap yazmıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
     
  4. 29 Aralık 2007
    Konu Sahibi : aleyna72
  5. EKXIXNOKS

    EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2007
    Mesajlar:
    586
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi eşimin ailesindede öyle bir sorun var 2 erkek kardeşler eşimin annesi öldü ev kayınvalidemin üzerine babasına düşen pay%25 şimdi seninki çok farklı bir durum bunu bilen varsa seni aydınlatırlar canım CADIARZU
     
  6. 31 Aralık 2007
    Konu Sahibi : aleyna72
  7. serenn

    serenn Aktif Üye Üye

    Katılım:
    24 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    474
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Türk Medeni Kanunu Madde 499 - Sağ kalan eş, birlikte bulunduğu zümreye göre mirasbırakana aşağıdaki oranlarda mirasçı olur:

    1. Mirasbırakanın altsoyu ile birlikte mirasçı olursa, mirasın dörtte biri,

    2. Mirasbırakanın ana ve baba zümresi ile birlikte mirasçı olursa, mirasın yarısı,

    3. Mirasbırakanın büyük ana ve büyük babaları ve onların çocukları ile birlikte mirasçı olursa, mirasın dörtte üçü, bunlar da yoksa mirasın tamamı eşe kalır.

    Siz eşinizin vefatı durumunda evin ancak 1/4üne sahip oluyorsunuz.
     
  8. 31 Aralık 2007
    Konu Sahibi : aleyna72
  9. serenn

    serenn Aktif Üye Üye

    Katılım:
    24 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    474
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Çocuğun sizden olmaması durumu değiştirmez, bunu da belirteyim.
     
  10. 26 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aleyna72
  11. aleyna72

    aleyna72 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Eylül 2007
    Mesajlar:
    524
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkur ler seren de 1/4 un derken anlamadım kusara bakma cogulluk bendemi cocuktamı
     
  12. 26 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aleyna72
  13. elif_love

    elif_love Aktif Üye Üye

    Katılım:
    21 Ocak 2008
    Mesajlar:
    60
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tabi ki cocunluk cocukta oluyor sen sadece 4 tane pay varsa 1 tanesini alabiliyorsun
     
  14. 28 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aleyna72
  15. serenn

    serenn Aktif Üye Üye

    Katılım:
    24 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    474
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Evin 4de biri sizin oluyor, yani diyelimki evin değeri 100 milyar, 25 milyarı sizin oluyor. Bir de vergiler var tabi intikal sırasında.
     
  16. 31 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aleyna72
  17. aleyna72

    aleyna72 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    17 Eylül 2007
    Mesajlar:
    524
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkurler serenn zaman ayırdıgın için