lütfen banada yardım edin :(

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve kavuniçi tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : kavuniçi
  1. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar ben 20 haftalık hamileyim ve 20 yaşındayım bu ikinci hamileliğim . ilki düşmüştü bundada ilk 2 ay hep yatmak zorunda kaldım neyse o sıkıntılar geride kaldı atlattım şimdide 2 li testim 61 de 1 down riski cıktı kafayı yicem çapada yaptırdım ultrasonda 3 lü teste gerek yok dedi burun kemiği var (down lu olanlarda burun kemiği gec gelişirmiş ) midesi felan hepsi yerindeydi kıpır kıpırdı boynuda 2.4 cıktı ( 3 den sonrası riske giriıyomus ) neyse kendi doktoruma gösterdim sırf kandaki düşüklük nedeniyle (pappa die bi horman var down lularda düşük cıkıomus) risk yüksek cıktı dedi ve içini ferah tut dedi önemli olan gözünle gördüğünüdr dedi tansiyon bile etkiler dedi üstelik yaşın cok genc risk bence yok dedi onunda direk ölçtüğü bacak kemiği ona göre haftasına bakıordu dedim nie böle yapıosun ? kemik eger düşük hafta verirse downlu olabiliomus gelişme geriliği oluyomus su aldıramam zaten zor tutundu çapa kalabalık kanlar bile karısır dedi ya kafama takılan ultrasonda bişe yok diolar kanda cıkan yüzünden su aldırın dıyolar bebegi aldırın dıyolar bu doktorları anlayamıyorum berbat haldeyim lütfen yardım edin bana senağlamasenağlama

2. 17 Haziran 2008
  3. morcadxix

morcadxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    düşük riski yoksa amniyosentes yani karından su alınması en kesin sonucu verirmiş ama ehil ellerde yapılması lazım diyorlar. benim doktorum üçlü teste gerek yok dedi, ama ayrıntılı ultrasona çok önem veriyor 21-22 haftalar arası gireceğim. ayrıntılı ultrasonda her şeyi daha net görüp ölçüp biçiyorlarmış. sen yaptırdın galiba. allah korusun canım bebişin sağlıklı olsun inşallah.

4. 17 Haziran 2008
  5. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hayır daha yaptırmadım 2 hafta sonra gönderdi doktorum şişlide biyere bilmıyorum kafam cok karısık burdada okudum 78 / 1 risk var dıolar su aldırıolar bişe cıkmıyo su aldırırsam bişe cıkmazsa tamamda bide düşerse vicdan azabından ölürüm heralde....

6. 17 Haziran 2008
  7. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım öncelikle sakin ol bak ense ölçümü burun kemiği normal çıkmış.. hem burada riski yüksek çıkıp sonra bebişlerinin herşeyi normal çıkan anneler var sana yardımcı olacaklardır mutlaka

bence doktroun iyi demiş içini ferah tut yaşında genç daha.. ultrasonda normal çıkmasıda çok önemli canım.. eğer illede amniyosentez istiyorlarsa marmara üniv. tavsiye ederim çapadan çok daha güvenli..
    ama bence bebişin gayet sağlıklı olacak inşallah anesi çokda stres yapma şimdiden.. birkaç arkadaş bunu attlattılar inşallah sende atlatacaksın..
    Allah yardımcın olsun..

8. 17 Haziran 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım moralini bozma bence hiç eğer ultrasyonda iyi
    çıktıysa iyidir boşuna su falanda aldırma içini ferah tut
    inşallah birşeyler olmaz bebeğine herşey yolundadır

10. 17 Haziran 2008
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım ya ne olur çok dikkatli araştırıp net sonuçlar almadan bebeğini aldırma..bence artık 20 haftalık olmuş amniyosentez yaptır yüzde yüz sonuç veriyo..birkaç gün yatarsın düşük tehlikende kalkar ortadan..yinede ne olur çok iyi araştırın.bişey çıkmıycak inş..

12. 17 Haziran 2008
  13. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım bu durumu en iyi ben anlarım herhalde çünkü aynı durumları bende atlattım 12.haftamda ikili testi yaptıracaktım göya tabi benim bebeğimin ense kalınlığı 3 ve üzeri çıkınca dr.um bebeğimi çok ayrıntılı inceledi burun kemiğine baktı ve bu kemik vardı diğer bütün ultrason bulguları güzeldi ancak ense olmaması gereken bir boyuttaydı çok üzülmüştüm ama dr.um birşey çıkacağını sanmıyorum ama baktırmadan rahat edemeyiz dedi ve beni fetus uzmanına gönderdi oraya gittiğimde oda ölçüm yaptı 4.8 çıktı ve kabul edebileceğimiz bir rakam değil muhakkak cvs (plesentadan parça alma işlemi) yada bekleyeceksin 1 ay sonra amniyosentez yapacağız dedi ama düşük ihtimali olduğunu söyledi ve bazen bebeklerde birşey çıkmıyor ama düşük oluyor işlemden dolayı diye bizi bilgilendirdi. Ayrıca zaten bize ikili test yaptırmamızın artık önemi olmadığını söylediler çünkü risk yüksek çıkacak ense kalınlığından dolayı dediler. Nitekim biz direk daha fazla bekleyemeyeceğimiz için cvs işlemi yaptırdık allahıma şükürler olsun bebeğim düşmedi 1 hafta rapor verdi istirahat ettim falan ve sonucumuzda çok şükür iyi çıktı ama yinede 22. haftadaki ayrıntılı ultrasonun muhakkak yapılması gerekiyormuş çünkü bazen allah korusun kalp anomalisi yüzünden de ense kalınlığı yüksek çıkabiliyormuş 3 hafta sonra o ultrasonuda yaptıracağım kısmetse inşallah oda iyi çıkacak ve yakamızı bırakacaklarmış genetik dr.umuz öyle demişti. Gelelim sana inan ben o kadar çok ağladım ki anlatamam sana o çapanın merdivenlerini kaç defa indim çıktım bilemezsin ve bir lokma yemek yemeden akşam ettim oralarda eşimle allah razı olsun oda hep yanımdaydı o olmasa o kadar işi ben yaptıramazdım. İşlemide prof. yaptığı için çok dikkatli davrandı ve çok şükür herşey iyi gitti ve ben ağladığımla kaldım. Bu yüzden sende şimdi içini rahat tut zaten ultrason zamanına pekte birşey kalmamış orada da sağlığı hakkında epeyce bilgi veriyorlarmış inşallah herşey güzel gidecek ve sevinçli haberler alacağız sen, ben ve bizler gibi bekleyen ne kadar insan varsa sevgiler

14. 17 Haziran 2008
  15. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    beklemek, canım cok saol gercekten basına gelmeyen bilemıyor içim içimi yiyor bakmasında diilim bakarım onu en ii şekilde yetiştirmeye gayret ederim hayatım o olur ama benim tek üzüldüğüm sey diger cocuklar gibi olmaması anlarda üzülürse o anlarda ben nie böleyim derse çünkü hepsi zeka özürlü olcak die bişe yok bide down lu cocuklar pek yasamıomus normal insan yasamı kadar düşünsene dogur büyüt ama erken elinden gidermi die düşün ayrıntılı ultrasonda az cok anlarlar zaten az kaldı onada hepimizin bebeği sağlıklı dogsun inş. 2. cocugumu düşünürsem testmi ASLA aldırmıcam strese girmiyim bosuna testleri ii cıkıpta downlu dogan cook cocuk varmıs ona takarak ömrümün en güzel 9 ayını nie heba edıyımki

16. 17 Haziran 2008
  17. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim bi arkadaşta da aynı olay oldu bebeği aldırın dediler yüksek risk nedeniyle . ama o ne gelirse allahtan dedi ve doğurdu . bebek sapasağlam. inşaalh seninki de öyle olur canım. ama yinede tabi tekrar güvenebilceğin bir yerlerde bi doktora daha git bence.

18. 17 Haziran 2008
  19. beklemek

beklemek Aşklarım İrem ve Eymen Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya allah korusun bariz bir aksilik olsa ultrasonda mesela bulguların kötü olsa yine biraz daha sana yaptır amniyosentez diyeceğim ama sadece ikili test sonucu için zaten zor tutmuş bir çocuğu riske atmak çok mantıklı gelmiyor bana birde şunu söyleyeyim benim gittiğim genetik laboratuarı istanbulda çapadan sonra ilk geliyormuş zaten oradaki hocalar kadro olmadığı için kurmuşlar bu yeri yani güvenilir bir yer (tabi öncelikle allaha emanet) oradaki adam bana dediki senin gibi gelen 100 hastadan sadece 2'sinde çıkıyor kromozom bozukluğu yani down sendromu ben bunu duyunca o kadar sevinmiştim ki 100/2 çok düşük bir ihtimal zaten sadece ultrasonda ense kalınlığı çıkmış bu olabiliyor birşey çıkmayacak falan dedi ben böyle gözlerim balon gibi şiş ağlamışım bütün gün aç biil aç su bile içmemiş düşün artık görüntümü nasıl sevindim adamın sözlerinden sonra tekrar tekrar soruyorum çıkmayacak mı diyorsunuz yani diyorum adam bana bakıp gülüyor mimikleriyle çıkmayacak diyor falan ay o kadarı bile beni mutlu etmeye yetmişti umarım hepimizin sağlıklı yavruları olur arkadaşım ve tabiki ömürlü ve allahım bizlerede ömür versin sağlık sıhat versin hep birlikte mutlu huzurlu yıllar yaşayalım

down sendromlu çocuklar için en fazla 30 yıl ömür veriyorlarmış sanırım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.